18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co skrywa Twój numer PESEL? I jak go zapamiętać?

~Polimaty • 2017-12-17, 13:10
Co możesz wyczytać z numeru PESEL o sobie? Czy na pewno tylko datę urodzenia? I w jaki sposób zapamiętać PESEL swój lub kogoś bliskiego?


flaszka

2017-12-19, 07:49
oczywiście trzeba szanować zdziwione dziewczyny więc sztywny Janku pijący cztery piwa skończ pie**olić o tym dziele

niezły asortyment ma ten Robert ;)

nowynick

2017-12-19, 07:54
Łolaboga 1 piwo i główna, o matko Bosko Sadistica za szekle sprzedali i takie tam ;)

Ja tam gościa lubię, z rok temu starsza nauczycielka, która mieszka na moim osiedlu (córka uwielbia jej kota stąd czasem jestem zmuszony zamienić kilka zdań kiedy ona zamęcza futrzaka) mówi: "oglądałam
w TVP cudowny reportaż prowadzony przez młodego człowieka, jaką on miał wiedzę, jak to świetnie tłumaczył, muszę koniecznie powiedzieć o nim uczniom (licealistom)". Wytłumaczyłem, że na pewno im go przedstawiać nie musi, bo sami go śledzą na YT, jak się okazało miałem rację...

cholonek

2017-12-19, 08:10
Baza PESEL - dzieło obermilicjanta PRL generała brygady MO Franciszka Szlachcica. Facet miał łeb na karku, jako jeden z niewielu mundurowych był abstynentem - z Jaruzelskim umawiał się na szklankę mleka i razem zastanawiali się jak inwigilować własny naród.

BigCohones

2017-12-19, 08:27
Ależ to sadystyczne ..... dajcie to na harda... :(

misiopysio123

2017-12-19, 13:15
Polimaty: dziękuję za ten filmik, dzięki niemu w końcu rozejrzałem się dokładniej w poszukiwaniu czegoś w stylu "IGNORUJ", jesteście pomocni!

spinaczel

2017-12-19, 13:24
k***a znowu reklama banku?

radek225

2017-12-19, 17:24
Nic nowego, nie oglądać. O tym, że 6 pierwszych cyfr PESELu to data urodzenia, wiedziałem już w podstawówce. Jedyne, czego dowiedziałem się, to kiedy podjęto prace nad tym systemem, jakie były tego pobudki, oraz że osoby urodzone w różnych stuleciach mają inną cyfrę w miesiącu. Przepraszam, prawdziwą nowością dla mnie było to, że w przedostatniej cyfrze PESELu zapisana jest informacja o płci. Cyfra parzysta kobieta, cyfra nieparzysta - mężczyzna. Włączając ten film myślałem, że dowiem się, o co chodzi z 5 pozostałymi cyframi, co one oznaczają, a tu ch*j. Od 7 minuty Kotarski pokazuje techniki mnemoniczne reklamując swoją książkę "włam się do mózgu". Od kiedy sprzedał się on Millenium Bankowi, jakość jego materiałów spadła. To już nie są te polimaty, co 2, 3 lata temu.

gabriel0

2017-12-19, 18:12
@ Up, a ostatnia cyfra to jakiś mnożnik całej reszty tzn. sprawdzacz. Jak ci w jakąś stronę pesel nie wchodzi to zmieniaj ostatną cyfrę aż wejdzie :)

DużyKutas

2017-12-21, 01:31
Co za debil go tutaj wrzuca?

Gambi

2017-12-21, 03:49
Kotarski jest taki spoko? A wiecie, że bierze pieniądze od amelinium? To taka komporacja w chinach gdzie dzieci tego nie pomalują. Aż mój kucyk zasłabł. Kotarski. Ty chamu, ...... <płacząca emotka>