18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Co serwuje nam telewizja...

K-...........an • 2012-11-15, 10:31
Osobiście uważam ten filmik za genialny... normalnie zasada działania TVN24 TVP Info i innych gówien.

Niestety dla niektórych znajomość american-english wymagana
Endżoj!


Re...........ms

2012-11-15, 12:15
onion news... i wszystko jasne :D

pakicito

2012-11-15, 14:33
ktoś kiedyś tu wrzucił akcję z tvnu o dziku, który zniszczył komuś pole i oczywiście wywiad z dzieckiem:
-widziałeś kiedyś dzika?

zatizdig

2012-11-15, 16:43
Dobre w ch*j...

Takeda

2012-11-15, 17:58
Dla zainteresowanych- tak jak Rems zauważył film to Onion News, polski tytuł Wiadomości z pierwszej ręki o ile sobie przypominam. Polecam :)

Green ninja

2012-11-15, 21:23
@up
wiadomości Onion jak już coś
btw, film zajebisty do soczystego wiadra :maryska:
a portla miażdzy suty :mrgreen:

misio_pierdzisio

2012-11-15, 22:33
Całe niestety - wiadomości przekazywane przez TV mają swoje konwencje. Tak samo, jak filmy (np. słynne "you just don't get it, do you?"). A mniej uważni chłoną to gówno. Kilkanaście razy usłyszą ten sam schemat (jedynie okraszony innymi "świadkami", "ekspertami", "niezależnymi obserwatorami" etc.) nie zdając sobie z tego sprawy i nagle wierzą, że każdy marsz to burda, każdy prawicowiec to faszysta, każdy lewicowiec to komunista, etc. Media swoje osiągną. Będzie się mówiło o tym, co chcą i jak chcą dopóki nie zaczniemy myśleć o tym, co właśnie zobaczyliśmy / usłyszeliśmy i filtrować tego przez pryzmat wcześniejszych wydarzeń. Co jakiś czas pojawi się oczywiście jakiś "killer news"-przerywnik typu przylot Dreamlinera, czy inna Madzia, żeby mózgi tych co uważniejszych uspokoić i zaraz będzie powrót do konwencji. I tak w koło Macieju.
Co ciekawe - sam spotkałem się chociażby z taką sytuacją, że był prowadzony wywiad z jakąś-tam-osobą (z którą pracuję), a po kilku miesiącach w wiadomościach regionalnych pojawił się on jako ekspert (oczywiście był to wycięty fragment z tego wywiadu, który wpisał się w konwencję tematu przyjętą przez redaktora - mimo, że była to sytuacja całkowicie świeża, można powiedzieć niepowtarzalna, jaka nie miała możliwości zaistnieć w czasie teraźniejszym dla tamtego wywiadu). Nie spodziewam się, aby był to odosobniony przypadek. Nie podważam autorytetu tychże ekspertów (ale czy ktoś kiedykolwiek zadał sobie trud, aby zweryfikować go, jeśli wypowiadał się w jakiejś mało kontrowersyjnej i niezbyt głośnej sprawie). Podważam natomiast umiar i dobry smak w wykorzystaniu potem takich materiałów przez pseudo-dziennikarzy.
Miałem także przyjemność pracować z wynajętą agencją PR. Powaliła mnie mechanika działania redaktorów, z którymi poprzez nią współpracowaliśmy. Okazało się, że wszelkie materiały prasowe są o kant murzyńskiej dupy rozbić, bo jest tak, że redaktor sam ustala sobie (znów użyję tego słowa) konwencję i albo dostosujesz się do niej, albo nie ma wywiadu / artykułu (lub dziennikarz dostosuje to sam, co jest już dla mnie przesadą). Nie sądzę, aby w TV było inaczej. Wcześniej też chłonąłem newsy w gazetach, w Internecie... i właśnie dopiero te dwie wspomniane sytuacje otworzył mi oczy. Zjawisko rzetelności po prostu nie istnieje, bo tak jest wygodniej, taniej i szybciej. Łatwiej dopasować news do utartego schematu, niż wymyślić schemat specjalnie pod news.

Film świetny, duże zimne piwo prosto z beczki za wynajdywanie takich perełek.

smoke86

2012-11-15, 22:38

Pu...........le

2012-11-15, 23:49
Polaky Cebulaky

stalowyszczur

2012-11-16, 03:26
Tu masz Charliego Brookera objasniajacego jak robi sie standardowy material dla newsow. Polecam.


KoTu

2012-11-17, 23:51
stalowyszczur napisał/a:

Tu masz Charliego Brookera objasniajacego jak robi sie standardowy material dla newsow. Polecam.



Pan Charlie Brooker zrobił sporo fajnych rzeczy na YT polecam obadać, no i oczywiście pewnie jak co roku będzie podsumowanie minionych 12 miesięcy.