18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cmentarzysko lokomotyw

Cwieku • 2012-11-07, 10:20
3 km od boliwijskiego miasta Uyuni, na środku solniska znajduje się chyba jedyne na świecie cmentarzysko lokomotyw. Pracowały one na przełomie XIX i XX wieku, gdy na tych terenach działały liczne firmy wydobywcze. Wkrótce jednak minerały się wyczerpały, a w latach 40. firmy porzuciły te tereny, ale pozostawiły sprzęt. Dziś jest to jedna z największych atrakcji tego regionu.



Maszyny odwiedzają liczni turyści oraz miejscowi. Widać to po napisach na maszynach. By lokomotywy nie ulegały dalszej degradacji myśli się o budowie muzeum. Jednak Boliwia jest jednym z najbiedniejszych państw świata i zapewne jak zwykle zabraknie na to pieniędzy



Reszta w komentarzu.

Cwieku

2012-11-07, 10:26
Stare lokomotywy znajdują się na solnisku - pustyni solnej - Salar de Uyuni. Zajmuje ono ponad 10 tys. kilometrów kwadratowych i jest największym solniskiem na świecie.



Lokomotywy na cmentarzysku zimą. Rozwój kolei w tym miejscu miał zapoczątkować industrializację Boliwii i unowocześnienie tego biednego kraju. Nie udało się jednak m.in. z tego powodu, że trakcje kolejowe często niszczyli tamtejsi Indianie, którzy bali się, że kolej i osadnicy zniszczą tereny, które zamieszkują.









Źródło

Z.G.O.N

2012-11-07, 11:19
Lepsze niż u nas :)

Re-c

2012-11-07, 11:26
Taa... A u nas lokomotywy i stare wagony stoją latami w okolicach zajezdni i kolej chyba liczy, że się same wypie**olą gdzieś. Mogliby to pozłomować albo chociaż przetopić i użyć ponownie. Tyczy się to też wszystkich budynków, których pkp nasze ukochane narobiło niczym patologiczna rodzina dzieci. Ale większości ani nie da się wynająć, bo za blisko torów, a zburzyć i sprzdać co cenniejsze to już im się nie chce... Po prostu jesteśmy daleko za murzynami.

DarthV

2012-11-07, 11:39
Biedny kraj a tyle kasy tam stoi. Podeślijmy rodzimych złomiarzy i rozwiążą problem.

ButcheredAtBirth

2012-11-07, 15:24
Leci piwko! Oby im się udało jednak wybudować to muzeum, zanim faktycznie się rozpadną ze starości, albo właśnie jakieś ścierwo na złom je sprzeda. Niech nie biorą przykładu z Polski, gdzie nigdy na nic nie ma pieniędzy, i wszystko się rozkrada albo czeka aż samo się rozpadnie...

ganja125

2012-11-07, 21:43
nie wiem debile skąd "złom" kojarzy się z nędzą

komandoklucha

2012-11-08, 01:04
pewnie jakiś przygłup wyskoczy z czymś takim "o szkoda że mnie tam nie ma, odrestaurowałbym sobie lokomotywę, jestem miłośnikiem lokomotyw..."
mam dla ciebie wiadomość ch*jA BYŚ ZROBIŁ

do............!

2012-11-08, 02:20
Lucky Luck mi się przypomniał :-D

KANIBAL22

2012-11-08, 02:47
wstępnie wage tego znaleziska oszacowałem na 5 tysiecy ton, w przeliczeniu na złotówki daje jakieś 4 500 000 złotych. IMO gdyby to było w polsce warto by było to, opie**olić i sprzedać nawet kosztem wartości muzealnej...

****

2012-11-09, 17:47
Do tych Panów bardziej by pasowało dzięki za żelazo.