18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciemno, ciemno. Coraz ciemniej.

Di...........ar • 2018-04-14, 11:33


Czoło pożaru poruszało się z prędkością niemal 90 km/h. Wozy strażackie jadące w kierunku pożaru zostały zaskoczone prędkością jego rozprzestrzeniania się. W ogólnym zadymieniu doszło do zderzenia dwóch wozów, podobno jednak nikt w tym incydencie nie zginął. Australia.

jbone

2018-04-14, 11:47
susza wiatr i ogień.fajny mix

Argeusz

2018-04-14, 15:33
@up z tym, że to tam nie jest takie proste. Kraj jest ogromny, rowy nic by nie dały. Musieliby zaorać po 50m ziemi przy drodze, żeby to nie przeskoczyło, a to są pieniądze. Żaden rolnik nie zrezygnuje z takiej ilości terenu, jak i tak wszystko ma ubezpieczone i dostanie pieniążki.
W polszy natomiast 95% pożarów wywołuje człowiek, czy to przez umyślne podpalenie, śmieci czy tak jak napisałeś przez ten nieszczęsny hamulec. Teraz nawet jak są pożary to są zazwyczaj gaszone w zarodku, najwyżej spali się kilka, maksymalnie kilkadziesiąt hektarów i koniec. Mamy wieże obserwacyjne i lepszy system reagowania, w dzisiejszych czasach pożar katastrofalny jest mało prawdopodobny.

ValvePlsFix

2018-04-14, 18:55
"masę krytyczną" :roll:
ty już więcej nic nie pij.

DickSet

2018-04-14, 18:59
@Argeusz - wycięcie nawet na 50 metrów od drogi nic by nie dało. Czytałem, ze iskra z takiego pożaru może przelecieć pare kilometrów i coś podpalić..

Pifffko

2018-04-14, 20:44
Tam palił się pył. To jest masakra, praktycznie nie do opanowania.
Strażacy z pierwszego wozu wykonali manewr burnover, prawdopodobnie nic a nic nie widzieli (opuścili zasłony w kabinie itp). Drugi wóz (ten z nagrania) nie mógł wykonać burnovera, bo zabrakło mu wody. A nie cofał prawdopodobnie dlatego, że za nim też jechał inny wóz.

Stempel20

2018-04-15, 00:41
I tak na tym filmie wóz strażacki zapie**ala szybciej niż servery sadistica.... 10 minut buforowania 5 minutowego filmu... 21 wiek... :!:

lysypllp

2018-04-15, 11:26
Dlaczego, po raz kolejny, widzę taką samą sytuację, gdzie ktoś próbuje uciec od zagrożenia, ale nie może bo zawsze jakiś h*j go zablokuje i się nie ruszy ???

ossTin

2018-04-15, 20:46
Buzie widzę w tym dymiu buzię widzę :mrgreen:

Zimmerman

2018-04-16, 13:42
Ja bym jechał tyłem, żebym mógł szybciej sp***olic.
Ps. j***ć wszystkich chłopaków z OSP, bardzo dobrze, że nawet na czteropak nie zarobią na akcji

Levy_

2018-04-17, 22:34
Rebeliant_ZPF napisał/a:

@Argeusz: W polskich lasach czymś powszechnym jest samozapłon. Warunki są odpowiednie i gdy przekroczy się masę krytyczną, to ognisko ognia gotowe. W Australii zapewne też samozapłon jest jednym z powodów, ale informacje o ich wielkich pożarach zawierają przekaz dot. podpalaczy, bo tam jest to plaga.

:ok***a:

Jaki samozapłon??? Co Ty pie**olisz, za przeproszeniem? Masz w ogóle pojęcie co to jest samozapłon?

Według statystyk przyczyną zdecydowanej większości pożarów jest bezpośrednia lub pośrednia działalność człowieka (podpalenia to jakieś ca. 45%, nieostrożność dorosłych to z kolei ca. 40%), a Ty pieprzysz androny o samozapłonie :homer: