18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawy przypadek tików nerwowych..

suckinsyn • 2010-01-21, 21:47
Polecam się zaznajomić,aby potem nie było szoku w autobusie,gdy spotkamy taki przypadek i nas.. opluje.

btw. pije browara i liczę na więcej. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111


SeniorBlue

2010-01-22, 12:34
operacyjnie do wyleczenia

.:...........:.

2010-01-22, 12:45
Podczas próby walnięcia kielicha można się trwale okaleczyć, bądź nawet zabić. Ojojoj.

Smile0n

2010-01-22, 15:08
Tu jest coś jeszcze

Gotenks

2010-01-22, 15:37
wreszcie dobra jakość :-D

Achajka

2010-01-22, 16:24
Ciekawe, że akurat przeklinają i obrażają. :P P

MyszonUTD

2010-01-22, 20:01
Wie ktoś moze jaki to odcinek o nazwe bym prosił ^^

zabor

2010-01-22, 21:13
yhhhhh... szkoda mi tych ludzi gdy ogląda filmik oczywiście się smieje ale zaraz jak sie kończy robi mi się żal tego człowieka obstawiam że jęsli dało by śię go wyleczyć i pokazali by materiał w telewizji każdy kto by to zabaczył napisał by SMSa osobiście mnie ruszyło gdy zapytała go czy dziecvi się go boją ...

podpalacz

2010-01-22, 21:14
ja pie**ole. dzieciak idzie do szkoły wyciera twarz spotyka kumpla:
-ej co jest?
-nic, stary mnie opluł przy obiedzie.

kulmegil

2010-01-22, 21:16
O, z wbudowaną funkcją "Mistrz Ciętej Riposty". :D

ti...........kj

2010-01-22, 21:31
"Ruchy mimiczne nosem"??? No to niezły z niego rzeźnik.

luki24

2010-01-23, 12:14
przej***na choroba ale można iść do skarbowego i nawrzucać im od najgorszych bez większych konsekwencji

TheColt

2010-02-12, 16:53

:loldev:

arkadoss

2010-02-15, 15:16
Pamiętacie tego gościa u Drzyzgi ?
Tu jest ich miliard. A tą na początku do jakiegoś getta postawić na chwilę :ukrzyzowany:
Enjoy


zonk

2010-02-15, 15:22
czasami na przystanku mam okazję widzieć takich ludzie jak co drugie słowo to na k, ch itd.

Czesiek181

2012-08-06, 12:05
Zespół Tourette’a– wrodzone zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych i werbalnych, opisane w 1885 przez francuskiego neurologa Georges'a Gilles'a de la Tourette’a.


Charakterystyka
Zespół Gilles'a de la Tourette'a jest organicznym schorzeniem mózgu, występującym często rodzinnie - badania nad bliźniętami wskazują na dziedziczenie typu autosomalnego dominującego z niepełną penetracją genu, jednak do dziś nie udało się ustalić miejsca zmian genetycznych leżących u podstaw tego schorzenia. Część przypadków można wyjaśnić zaburzeniami w syntezie histaminy[1]. Występuje w nim szereg neurologiczno-psychiatrycznych objawów o niewyjaśnionym podłożu, a przebieg schorzenia ma charakter przewlekły. Zespół Tourette'a dotyka przeciętnie 4,3 osób na 10 tysięcy, zdecydowanie częściej mężczyzn, niż kobiety (w proporcji 4 do 1)[2]. U dzieci występuje z częstością 1–10/1000[3]. Choroba ta ma zasięg ogólnoświatowy. Na zespół Tourette'a choruje się zazwyczaj do końca życia, czasem pojawiają się krótkie okresy remisji.

Objawy
Pierwsze objawy występują między 2. a 15. rokiem życia, z początku ograniczają się do prostych tików motorycznych. Pojawiają się również zaburzenia koncentracji, nadpobudliwość oraz utrudniona kontrola nad odr*chami. Tiki zazwyczaj występują w postaci łagodnej (prostej), ograniczając się do mrugania oczami, ruchów ramion i głowy, grymasów, pochrząkiwania, mlaskania. W ciężkiej postaci zespołu Tourette'a tiki (zwane złożonymi) praktycznie uniemożliwiają normalne życie - chorzy podskakują, dotykają siebie i innych, kręcą się w kółko, wykonują serie nieskoordynowanych gestów.

Tiki wokalne pojawiają się i zanikają przyjmując różne formy. Jedną z nich jest koprolalia - patologiczna, niedająca się opanować potrzeba wypowiadania nieprzyzwoitych słów lub zdań, przekleństw lub obelg kierowanych do obcych. Mogą być to pojedyncze przekleństwa lub złożone zdania. Koprolalia występuje także w wielu innych chorobach nerwowych i psychicznych, np. schizofrenii, psychozach alkoholowych, czasem w nerwicy natręctw. Według danych Tourette Syndrome Association na koprolalię w Syndromie Tourette’a cierpi mniej niż 15% pacjentów.

Przeklinanie w Syndromie Tourette’a jest również tłumaczone psychologicznym zjawiskiem echolalii - jest to powtarzanie słów lub zwrotów wypowiedzianych przez inne osoby lub zasłyszanych np. w telewizji. Zdarza się także, że osoba chora na echolalię powtarza słowa wypowiedziane przed chwilą przez siebie. Dwie najczęstsze formy echolalii to echolalia natychmiastowa i echolalia odroczona.


Leczenie
Zespół Tourette’a jest praktycznie nieuleczalny. Leczenie łagodnej postaci Zespołu Tourette'a ogranicza się z reguły do terapii behawioralnej oraz farmakoterapii głównie blokerami receptorów D2 - neuroleptykami. Do metod alternatywnych, ale już obecnie nie stosowanych, należą zastrzyki z toksyny botulinowej, które paraliżują struny głosowe, przez co niekontrolowane zachowanie jest mniej widoczne. Ponadto stosuje się także atomoksetynę, blokery kanału wapniowego, klonidynę oraz neuroleptyki atypowe.


Zespól Tourette’a w Praktyce







Click