18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawostki o Gwiezdnych Wojnach

party_chips • 2014-01-18, 16:57
Kilka ciekawostek o Gwiezdnych Wojnach. Myślę, że znajdzie się tu troche fanów tej serii. :-P




-We wsi Grabowiec istnieje ulica im "Obi-Wana Kenobiego"


-Początkowo Luke miał nosić nazwisko Starkiller, a nie Skywalker. W świecie Star Wars pojawiają się jednak nawiązania do tego pomysłu i przykładowo w grze Knights of the Old Republic pojawia się Mandalorianin o imieniu Bendak Starkiller.

-W języku egipskim imię "Nabirye" oznacza "matkę bliźniąt" (Jest to nawiązanie do nazwiska Padme, Naberrie)

-We włoskiej wersji filmów imię Leii zostało zmienione na Leila.




-Imię Chewbacca może pochodzić od rosyjskiego słowa "sobaka" czyli "pies" - inspiracją dla postaci Wookieego była suka George'a Lucasa o imieniu Indiana.

-Głos Chewbaccy został stworzony przez Bena Burtta, dźwiękowca wszystkich sześciu filmów Sagi. Składał się z rozmaitych powarkiwań i odgłosów niedźwiedzi, tygrysów, wielbłądów a nawet morsów i borsuków. Najwięcej głosu "użyczył" czarny niedźwiedź imieniem Tarik z Happy Hollow Zoo w San Jose.

-W filmie Imperium kontratakuje, Boba Fett wypowiada jedynie 27 słów, zaś w Powrocie Jedi tylko 2 słowa.


-Miecz o fioletowym ostrzu, jak również sekwencja śmierci Mace'a w epizodzie III, to zmiany wprowadzone na życzenie samego Samuela L. Jacksona, który wyjątkowo zaangażował się w swoją postać i chciał nadać jej trochę cech unikalnych. Stąd też pewne zmiany w scenariuszu Zemsty Sithów dotyczące śmierci, które Jackson wymusił na George'u Lucasie.

-Słowo Yoda pochodzi prawdopodobnie z sanskrytu: Yoddha - wojownik.

-W oryginalnym wydaniu Zemsty Sithów na DVD znajduje się ukryty dodatek zatytułowany Hip hop Yoda, w którym występuje Yoda w towarzystwie klonów.


-W jednej scenie Ataku klonów Ki-Adi Mundi walczy zielonym mieczem świetlnym, w innych zaś niebieskim. Jest to wynikiem błędu programistów.


-Ciemną stronę z początku określano nazwą Bogan.

-Jasną Stronę na początku jej istnienia nazywano Ashla.

-Słowo „Jasna Strona” nigdy nie pojawiło się w żadnym z filmów. Jedynie Luke określił ją jako „Dobra strona”.

-Posąg Yody stoi przed Letterman Digital Arts Center - otwartą w 2005 roku siedzibą części departamentów Lucasfilmu, LucasArts oraz Industrial Light And Magic.


-W Wielkiej Brytanii, państwie skupiającym jeden z największych gwiezdnowojennych fandomów na świecie, podczas spisu powszechnego wiarę w Moc zadeklarowała na tyle liczna grupa osób, że zgodnie z przepisami religia Jedi została wpisana na listę mniejszości religijnych.

-W epizodzie VI Jabba ma trzy palce u każdej dłoni, natomiast w epizodach I i IV - cztery.


-W wyciętych scenach z epizodu IV Jabba był człowiekiem i grał go Declan Mulholland; w wersji specjalnej z 1997 roku sceny te dodano, Mulholanda zastąpiono jednak komputerowo wygenerowanym Jabbą. Zmieniono go jeszcze w wersji DVD z 2004 roku.


-W epizodzie VI rolę Jabby przejęło sześciu ludzi, którzy animowali jego kukłę.

-W październiku 2002 roku, na aukcji domu aukcyjnego Cooper Owen w Londynie, sprzedano oryginalny 3-częściowy schemat techniczny, na podstawie którego zbudowano Sokola Millennium w czasach kręcenia pierwszych Gwiezdnych wojen. Osiągnął on cenę 5200 funtów.

-Sokół Millennium jest największym wydanym do sprzedaży ogólnej zestawem klocków w dziejach Lego. Zawiera ponad 5100 części i ma rozmiary 84x56x21 centymetrów.

-Najprawdopodobniej Hayden Christensen nie wiedział nic o wstawieniu go do Powrotu Jedi w miejsce Sebastiana Shawa. Dowiedział się o tym dopiero kiedy zobaczył film na DVD.


Dziękuje, mam nadzieję, że się podobało. Jeśli faktycznie okażę się interesujące, zrobię więcej :mrgreen:

qbswwa

2014-01-18, 17:09
Jaranie się star warsami to pedalstwo, a chebacca to ciota i pedał

el...........wy

2014-01-18, 17:12
@qbswwa
bycie tobą to pedalstwo samo w sobie

Slonievsky

2014-01-18, 18:12
@qbswwa Powiedz to samo swojemu tatusiowi ;)
Chyba, że masz dwóch, wtedy nie mów.

qwerq123

2014-01-18, 18:15
Nadziać @qbswwa na miecz świetlny!!

necrofallus8

2014-01-18, 18:19
Cytat:

-Ciemną stronę z początku określano nazwą Bogan.



Tu jest błąd, powinno być Bongman :anegdotka:

BongMan

2014-01-18, 18:30
Gwiezdne Wojny - i postawiłem piwo, zanim zacząłem czytać :D

@up
Ja jestem jak Jolee Bindo. Ponad podziałem na ciemną i jasną stronę, ale z natury dobry.

milosciprzyjazn

2014-01-18, 19:03
Najważniejsze - Han Solo strzelił pierwszy. I nikt k***a nie wmówi mi że było inaczej

modzgi

2014-01-18, 19:09
Bongman jest po Suchej Stronie Mocy!

Skyperian

2014-01-18, 19:11
Jaranie się gwiezdnymi wojnami to pedalstwo, a jedi to cioty i cwe*e.

RavenRR

2014-01-18, 19:17
@up
Masz ode mnie piwo, bo zapewne w takim celu napisałeś ten post - by wyżebrać wirtualne browary. A teraz wracaj kolorować książeczkę z My Little Pony.

op...........ve

2014-01-18, 19:18
k***a jak taki twór jak bongman można w ogóle stawiać koło tematu Gwiezdnych Wojen :facepalm3:

kom5

2014-01-18, 19:18
"-Ciemną stronę z początku określano nazwą Bogan." prawdopodobnie słowo to pochodzi z staro Lapońskiego i w originale brzmi Bongman :amused:

RDX

2014-01-18, 19:22
Fajnie się to czyta. Cieszę się że zboczeni psychopaci odwiedzający sadistic mają jeszcze jakieś inne hobby niż oglądanie srających dup i wysadzających się allah-agbarów, liczę na więcej. Dobra wstawka, leci piwo.

przeme13

2014-01-18, 19:25
Najbardziej interesujący fakt to ten o Jabbie, resztę znałem, ale z niego piwo :)