18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawe mapy świata

maggie • 2014-02-01, 12:14
O, widzę iż temat o słówkach się podobał, więc wrzucam kolejne ciekawe mapki, źródło te same co w słówkach (podane niżej).

Niektóre fajne są o Polsce :D

Enjoy! Tradycyjnie, jak się spodoba, wrzucę więcej.








This map shows the average age of marriage in countries around the world


źródło

BongMan

2014-02-01, 12:31
Zauważcie, że prawie cała Ameryka Południowa jest katolicka. Wiecie dlaczego? To wam powiem. W czasach kiedy europejscy konkwistadorzy tacy jak znany Hernan Cortes kolonizowali Amerykę, to kościół również wysyłał swoich ludzi, by nawracali miejscowych. Na czym polegało nawracanie? Ano na torturach, masowych morderstwach, wybijaniu całych plemion w imię Boga, niewoleniu i zmuszaniu do ciężkiej, wyniszczającej pracy, rabowaniu wszystkiego co się dało oraz niszczeniu tego, czego ukraść się nie dało i wielu innych ciekawych zabawach, których nie powstydziłby się Adolf. To tyle jeśli chodzi o dobry kościół. Jedyna różnica to taka, że nikt nie prowadził statystyki jak w przypadku Adolfa i nie można jednoznacznie udowodnić ilu ludzi zabił kościół.

hardowski

2014-02-01, 12:41
Jaki zaskok. Wychodzi na to, że więcej Polaków, niż turasów u szwabów mieszka. :D

sebastiaann

2014-02-01, 13:10
@bongman przestań pie**olić. Akurat misjonarze byli wporządku wobec miejscowych, w przeciwnym razie niewielu by im się udało nawrócić.

@hardowski moją uwagę przykuło to że w Irlandii i na Białorusi ich języki narodowe są dopiero na drugim miejscu. Sam znam Białorusina od którego próbowałem się nauczyć kilku słów po białorusku ale akurat trafiłem na takiego który mówi tylko po rusku i twierdził że tylko starsi ludzie jeszcze rozmawiają po białorusku.

wiesiors4

2014-02-01, 13:31
BongMan, jeju jaki ten kościół zły. Zapomniałeś dopisać, że każdy ksiądz to pedofil, że bentleje, że pijani jeżdżą samochodem, że dzieci im sie rodzo!

Zobacz ile ten zły kościół finansuje okien życia, zbiórek dla biednych rodzin, noclegowni dla bezdomnych, stołówek dla najbiedniejszych i bezdomnych, ile dokłada się do hospicjów. A Ty ile ostatnio wrzuciłeś bezdomnemu do kubeczka, łajzo? Ale to kościół zły, ateiści za to tacy cnotliwi...

PS konkwisty były hiszpańskimi wyprawami, więc nie wiem po co wciągasz do tego ten zły, zły kościół.

PancerIV

2014-02-01, 13:44
wiesiors4, I Ty w to wierzysz??? To tak jak uwierzyć w obietnice rządu i jeszcze głosować na daną partię, która niszczy kraj.

Kościół to instytucja.. jak każda inna z czegoś musi zarabiać i wcale nie idzie na okienka życia czy hospicja, a w kieszenie księży i ewentualnie na jakieś drobne wydatki związane z kościołem.

Jeśli wierzysz, że kościół taki dobry to dawaj na tacę co niedzielę, bo jeśli widzisz w tym cel to nic w tym złego i teraz to polityka, wymyślanie trendów.. nie do tego był kościół, choć zawsze tam pie**olą od rzeczy jeśli już najeżdżają i punktują co jest złe a co dobre. Jeśli jest inaczej popraw mnie, albo załatw listę transakcji dowolnego kościoła :roll:

BongMan

2014-02-01, 13:54
wiesiors4 napisał/a:

PS konkwisty były hiszpańskimi wyprawami, więc nie wiem po co wciągasz do tego ten zły, zły kościół.

http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,900 Właśnie ci bogobojni Hiszpanie byli najgorszymi okrutnikami. Nie kumam też dlaczego mówisz o czasach współczesnych, skoro dyskusja dotyczy roli kościoła w kolonizacji Ameryki Południowej.

Nie możesz negować oczywistego faktu, że kościół katolicki niejednokrotnie dokonywał ludobójstwa i żadne dobre uczynki tego nie puszczą w niepamięć. Hitlera, Stalina albo Mao Zedonga też w ten sposób można usprawiedliwiać? Przecież na pewno każdy z nich ma na koncie kilka dobrych uczynków.

Powiem ci coś jeszcze - gdyby nie to, że mamy środki masowego przekazu i każdy ruch tak wielkiej instytucji może być na bieżąco śledzony, to wysoce prawdopodobne, że dalej robiliby to samo.

ko...........ca

2014-02-01, 14:04
maggie napisał/a:

Niektóre fajne są o Polsce :D



to ja też wrzuce mapke (koszt paczki fajek)

pi...........ja

2014-02-01, 15:09
Bongman powiela "Czarną Legendę"- rozpuszczane przez zazdrosnych o siłę imperium hiszpańskiego wyolbrzymienia. Akurat tam misjonarze byli w miarę normalni i swobodnie protestowali przeciw okrucieństwom, bo szefowie w Hiszpanii nie mogli ich za to aresztować.