18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ciekawe Kwiatki z Biblii

DjRicky • 2010-09-24, 22:20
Dzisiaj trafiłem na fragmenty oryginalnego tłumaczenia biblii, która została cicho usunięta przez Watykan (wtedy Państwo Kościelne). Życzę Miłej lektury :D

Przykazania:
4. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią.
5. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą;
6.a czyniący miłosierdzie tysiącom tych, którzy mię miłują i strzegą przykazań moich.

[Lb 31:1-18]
(1) Rzekł Pan do Mojżesza:
(2) Pomścij Izraelitów na Madianitach. Potem zostaniesz przyłączony do twoich przodków.
(3) Rzekł więc Mojżesz do ludu: Przygotujcie spośród siebie mężów na wyprawę wojenną przeciw Madianitom; mają im wymierzyć pomstę Pana.
(...)
(7) Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn.
(8) Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama, syna Beora.
(9) Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek.
(10) Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów.
(11) Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt,
(12) przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha.
(13) Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich.
(14) I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej.
(15) Rzekł do nich: Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety?
(16) One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana.
(17) Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.
(18) Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.

Więcej w komentarzach :D
Źródło: http://hazelhardbis.salon24.pl/142827,czytajmy-biblie

Re...........nt

2010-10-10, 13:23
Ciekawy temat, jednakże apokryfy (o ile dostępne są w wersji drukowanej) są lepsze, choć i tego w necie jest masa, duża część z nich jest zwyczajnie sfałszowana, tak jak myślę część tego tematu. Ogólnie rzecz biorąc momentami niespójny tekst.