18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Ciekawa stronka o karze śmierci w Teksasie.

Kaskase • 2013-05-02, 20:17
Przeglądając 4chan, znalazłem coś, co chyba może nas zainteresować. Na witrynie Teksańskiego Wydziału Sprawiedliwości można sprawdzić, za co został zabity dany osobnik, w jaki sposób, oraz przeczytać jego "ostatnią wypowiedź" (niektóre są nawet śmieszne, polecam Billy John Galloway czy innych psycholi). Co pokrzepiające, znakomitą większość skazańców stanowią czarni i latynosi.
Miłej lektury.

tical93

2013-05-03, 14:43
keyq napisał/a:



Spoko policzyć sobie na stronce z wyrokami to każdy może.
Teraz info dla tych wszytkich którzy twierdzą, że czarnych jest na tej liście mniej = popełniają mniej przestępstw.

Info z wikipedii:

Kod:
Struktura rasowa i etniczna Teksasu
Grupy rasowe: ludność biała 53,40%, Latynosi 31.14%, ludność czarna 12.09%, Azjaci 3.13%, Indianie i rdzenni mieszkańcy Alaski 1.09%, Hawajczycy i wyspiarze Pacyfiku 0.16%.
Największymi grupami etnicznymi są Meksykanie (25.3%), Afroamerykanie (12.09%), Niemcy (10.9%), Anglicy (7.2%), Szkoci i Irlandczycy (7.2%). W Teksasie mieszkają także Polacy, Rosjanie, Szwedzi, Norwegowie, Czesi, Słowacy oraz Włosi.





Biali = 53% ludności 45% skazanych na śmierć
Czarni = 12% ludności 37% skazanych na śmierć.


Czarni popełnili ponad 3 razy więcej przestępstw karanych śmiercią w przeliczeniu na liczbę osób danej rasy

Dziękuję, dobranoc.


Edit: kokinosz co na to powiesz? Jakich argumentów na to, że biali są gorsi teraz użyjesz?



Czy ja gdzieś napisałem, że czarni popełniają mniej przestępstw ? Typ napisał, że 99 % na tej stronie to czarni, więc przedstawiłem mu tylko jak faktycznie prezentują się liczby z podziałem na kolor skóry.

tupak

2013-05-03, 14:46
@kokinosz

Powiem Ci najdelikatniej jak tylko można. Nie prawda jest tu najważniejsza. Na sadisticu "wielce niestosownym" jest bronienie bambusów bez względu na formę.

kokinosz

2013-05-03, 14:54
@ keyq - "Edit: kokinosz co na to powiesz? Jakich argumentów na to, że biali są gorsi teraz użyjesz?" Pokaż mi gdzie napisałem, że biali są gorsi? O czym ty człowieku piszesz? Najpierw wmawiasz "tical93", potem mi, że mówimy coś, czego nie mówimy. Dla mnie nie ma gorszych czy lepszych. Są tylko przestępcy, albo nie. Według wikipedii co miałbym przyjąć? Że główni sprawcy to ewangelicy i katolicy? Też zapewne mógłbyś przyjąć taką metodę liczenia. Powtarzam: to nie jest dodawania 2+2. Jakby takie wyliczenia wyglądało w Polsce? Że większość przestępstw popełniają biali. Nic, że nie ma tu czarnoskórych wielu. I pewnie gdyby podliczyć ich ilość w stosunku do liczby przestępstw, to coś mi podpowiada (mogę się mylić), że procentowo wyszłoby, iż biali popełniają więcej przestępstw niż czarni. Jak to określiłeś "w przeliczeniu na liczbę osób danej rasy" ;-) Uważaj, bo tacy co bawili się w takie statystyki mają raczej niechlubne miejsce w historii.. ;-)

@ tupak - wiem, zauważyłem. Nie przejmuję się. Wcale nie liczę na oklaski za prostowanie czegokolwiek.

gówniaczek

2013-05-03, 14:55
@kokinosz
co Ty czarny jesteś, że tak nachalnie i nieumiejętnie ich bronisz?

Dziwnym by było, jakby w stanie w którym ponad połowę stanowią ludzie rasy białej, więcej ludzi skazanych by stanowiła znaczna mniejszość. ALE, ze statystyk przedstawionych wynika, że na jednego czarnoskórego przypada więcej przestępstw niż na białego, o tym mówi kolega, keyq. Te datę urodzenia to chyba wpisałeś sobie przez przypadek, co? Albo aby mieć dostęp do harda, bo inaczej nie jestem w stanie zrozumieć Twojego rozumowania...

keyq

2013-05-03, 14:57
@kokinosz
Po pierwsze: jeśli jakieś przestępstwa pozostają niewykryte zazwyczaj nie zależy to od rasy popełniającego przestępstwo bo pozostał niewykryty a więc równie dobrze mógł być czarny, biały czy nawet pomarańczowy w zielone kropki. Jest bardzo prawdopodobne, że liczby te odwzorowują albo ogólną strukturę społeczną (53% białych, 12% czarnych etc jeśli już przy Teksasie jesteśmy) albo procentowy udział rasowy w przestępstwach (45% białych, 37% czarnych etc.). Tak czy inaczej daje sobie rękę obciąć, że pośród niewykrytych przestępców nie są tylko biali albo tylko czarni.

Po drugie: Jak sądzisz gdzie będzie więcej przestępstw? Tam gdzie jest więcej ludzi bardziej skłonnych do tego typu czynów czy tam gdzie jest ich mniej? Bo to, że czarni są bardziej skłonni do tego typu czynów udowodniłem dwa posty wyżej prostą matematyką z podstawówki.

Kilka statystyk z niektórych stron, które w jakieś 15 sekund znalazłem w google

http://www.tworca.org/rasowa_wojna.html
i kolejna:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,29,6061970,6061970,Statystyki_przestepczosci_Murzynow_w_USA.html

Nie chce mi się więcej szukać, mam lepsze rzeczy do roboty niż kłócić się na Sadolu z jakimś trollem.


Edit:
@tical93 czy ja się Ciebie czepiałem? Zacytowałem Twój post bo miałeś tam dane liczbowe, których potrzebowałem. To tyle. Może trochę źle ująłem pierwsze zdanie ale wierz mi, że do Ciebie nic nie miałem.

Edit2: Stronki może i nie są "najwyższych lotów" jednak statystyki na nich zamieszczone raczej wyssane z palca też nie są. Jak pisałem szukałem ich w google całe 15 sekund. Jeśli jednak twierdzisz, że są do niczego to proszę oświeć mnie przedstawiając dane statystyczne z prawdziwego zdarzenia. Jakieś statystyki policyjne z USA z uwzględnieniem rasy itd.

Swoją drogą przejrzałem jeszcze raz twoje posty w tym temacie i zastanawiam się czy potrafisz prowadzić dyskusję i odpierać argumenty bez wycieczek personalnych w stronę ich autorów.

kokinosz

2013-05-03, 15:04
@keyq - jeszcze dodaj do tego, że tutaj jest lista skazanych na karę śmierci. Nie tych, co popełnili przestępstwa. Jak wiesz, to mogą być dwie różne rzeczy. Widzimy na całym świecie i w Polsce, jak traktowani są podejrzani. Niektórzy pójdą siedzieć za alimenty 2000 zł, a jakiś restaurator nie pójdzie za 27 mln złotych (nie wiem czy podałem dobre dane, ale to tylko przykład). I tak może być i ze skazaniami i z wyrokami. Tego twoja "statystyka" nie bierze pod uwagę.

@gówniaczek - dziecko. Ile masz lat? 23, jeśli to prawda? Idź na studia, zobacz trochę świata, popracuj w różnych środowiskach, pożyj. Bo jak taką młodzież mamy, to - nomen omen - czarno widzę przyszłość Polski ;-)
I nie, nie jestem czarny. Ale jak ktoś pisze, że na liście większość to czarni, a jest to nieprawda, to się zastanawiam, czy to z braku matematyki w szkole, czy da się taką osobą manipulować...

@keyq - " czarni są bardziej skłonni do tego typu czynów udowodniłem dwa posty wyżej prostą matematyką z podstawówki." - to chyba nie za dobrze szło ci z tej matematyki... Weź się ogarnij i zajrzyj do statystyki i przejrzyj tą trochę bardziej skomplikowaną matematykę. Liźnij chociaż socjologię i może inaczej spojrzysz na swoje wypociny. Przecież jakby to zobaczył profesor od metodologii, to wyrzuciłby cię ze studiów... kiedyś tak. Nie wiem jak teraz.
I co ty za strony podajesz? Człowieku, jak ty mi takie "dane" podajesz, to chyba czytasz "Fakt"...

gówniaczek

2013-05-03, 15:15
pokaż mi w takim razie Twoje wyliczenia. Bo jest tutaj czarno na białym, ale przecież jestem głupi i nie wiem, że potrzeba do tego super-skomplikowanej matematyki. Go on!

Tylko mi nie mów, że nie masz na to czasu ani chęci, bo na pie**olenie głupot i wymądrzanie się nie znając podstaw matematyki na poziomie gimnazjum masz czas.

stahkh

2013-05-03, 16:01
Zauważyliście, że tam nie ma żadnych kobiet? Gdzie jest k***a równouprawnienie?

kokinosz

2013-05-03, 16:44
@gówniaczek - dziecko. Jesteś prawdopodobnie nieudacznikiem, zawistną, małą osobą, która musi mieć upatrzonego jakiegoś wroga, wedle którego poczujesz się lepszy. I wówczas w swojej głowie czujesz się zobowiązany do tego, by wymyślać i wyszukiwać wszystko, co mogłoby posłużyć temu, że ktoś inny jest gorszy niż ty. Najlepiej jakaś grupa: czarni, Żydzi, lewacy, może nawet i czerwoni. Kategoryzujesz świat, dzielisz go na grupy, bo nie radzisz sobie z rzeczywistością. Za niepowodzenia również możesz obarczać te grupy, siły nieczyste. Znany mechanizm. Dopóty będziesz się porównywał do kogoś, próbować zrobić kogoś gorszym, aby poczuć się lepiej - dopóty nigdy nie dojrzejesz i zawsze będziesz małym zawistnym człowieczkiem o ograniczonym światopoglądzie. Jeśli w ogóle w takim przypadku można użyć słowa "światopogląd", ponieważ ty żadnego oglądu wymagającego refleksji, nie dokonałeś.
Wróć do tego co pisałem wcześniej: to nie jest kwestia "wyliczeń" i "matematyki". To nie dodawanie gruszek w zerówce, abyś pisał "pokaż mi w takim razie Twoje wyliczenia"... ręce opadają.... ale czego się spodziewać?

Alfer

2013-05-03, 17:22
Kokinosz, jesteś fujara i "poprawny politycznie" lewak, najlepiej to idź w ch*j i nie wracaj.

gówniaczek

2013-05-03, 17:26
Po kilku zdaniach jesteś w stanie powiedzieć jakiego koloru noszę majtki, jaką mam osobowość i co jem na śniadanie? Łał!

Pokaż mi, gdzie napisałem, że czarni są gorsi? Powiedz mi, gdzie napisałem, że żydzi są gorsi? (ostatnio ich broniłem, poł!).

Nie napisałem, że murzyni są inni, jedynie potwierdziłem to, co mówił kolega wyżej. I tak, to jest prawda, bo mówimy o matematyce, a Ty wpie**alasz swoje nikomu nie potrzebne trzy grosze o socjologii. k***a, GDZIE SENS, GDZIE LOGIKA? Nikt tutaj kretynie nie kategoryzuje świata na grupy, a jedynie przedstawił proste działanie matematyczne.


Nie rozumiem Twojego tępego rozumowania. Jeżeli ktoś jest czarny, to jest czarny. Jeżeli ktoś jest biały, jest biały. No chyba, że mi powiesz, "jest czarny, ale ma duszę białego człowieka" i do tego mi będziesz pie**olić o tym, że wszyscy jesteśmy tacy sami tylko mamy inne kolory skóry. Ale co to ma do rzeczy?! Proszę Cię, wyjdź i nie wracaj, bo masz zryty beret.

Alfer

2013-05-03, 17:41
Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach rasizm kojarzy się ludziom z nienawiścią osób BIAŁEJ RASY DO RASY CZARNEJ, kiedy to rasistą może być każdy i najgorszymi są czarni. I ch*j z nimi, zamknąć ten margines na bronksach, niech się pozabijają nawzajem.

Pe...........eX

2013-05-03, 17:56
I want to say goodbye to all of ya'll. Goodbye. Please tell my daughter I love her. I'll see ya'll. I'm sorry, Joey, I'm sorry.

Donnie Lee Roberts

ja...........ia

2013-05-03, 18:50
dzięki za ciekawą lekturę. wielkie, zimne piwko leci

fifif

2013-05-03, 19:35
tical93 napisał/a:



Muszę Cię zmartwić:

Black: 186
White: 231
Hispanic: 86



Muszę Cię zmartwić:

Black w nazwisku: 1
White w nazwisku: 6

też sprawdziłem ctrl+f, ale jest 496 egzekucji, nie 503, więc trzeba było policzyć te wyrazy w nazwiskach skazańców :)