18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ciekawa skrytka

Skid17 • 2013-01-15, 14:26
Jest to całkiem ciekawy projekt, mianowicie drewniana kostka, która otwiera się tylko po wykonaniu odpowiedniej kombinacji, w tym przypadku jest to ułożenie jej do góry numerami: 1, 3, 5, 2, 4, 6, po czym następuje otwarcie schowka. Aby cały system działał potrzebny jest sensor ruchu, procesor oraz specjalnie napisany program, cała kostka wraz z osprzętem jest domowej roboty, miłego oglądania


mungo

2013-01-16, 16:29
Zkirtaem napisał/a:

Jaki sensor ruchu? Przecież dalej na filmiku jest pokazane, to najzwyklejsza samoróbka - zatem do wykonania nie jest potrzebny sensor ruchu tylko rurki i kulka. Bawiłem się w programowanie mikrokontrolerów i wiem, że ten projekt wcale nie jest trudny, mimo to wielkie gratulacje za to co najważniejsze - pomysłowość.


...ciekawe jak to będzie z otwieraniem jak już bateryjki padną :szczerbaty:


Tak potrzebne sa rurki i kulka które po połączeniu tworza sensor ruchu/połozenia... mówisz że bawiłeś się w programowanie i twierdzisz że klepniecie takiego kodu w asmie to nic trudnego?! Chyba tylko w bacomie sie BAWILES w programowanie...

k1...........1c

2013-01-16, 17:32
program do kostki napisany na commodore 64 wiec jestem w stanie uwierzyć ze patent 20 lat mieć może :)

GranatPL

2013-01-16, 20:04
Jest jeszcze kilka uniwersalnych kombinacji otwierających każdą taką kostke. Siekiera + pie**olnięcie czy młotek + jebnięcie.

NORDBERT

2013-01-18, 01:37
a co sie stanie jak te baterie sie rozladuja?