18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Cięcie!

~Beny • 2020-06-01, 23:00
Czyli jak się robi telewizję


Huherko

2020-06-03, 00:05
RoBoTRoN napisał/a:

Ogólnie zgadzam się, ale jest w tym wszystkim jedna, kolosalna różnica: TVN to telewizja PRYWATNA i nic za nią nie płacę - chcę to oglądam, nie chcę to mam wyj***ne...
Ale TVP to telewizja PAŃSTWOWA (żeby nie powiedzieć teraz modnie - NARODOWA), za którą każą mi płacić abonament a ona jeszcze dostaje 2 mld zł dotacji z kasy państwowej. I za to dostaję takie gówno!



Zgadzam się z Tobą w kwestii abonamentu - wg mnie czysto teoretycznie te wszystkie stacje powinny zostać wrzucone do jednego wora i każda z nich powinna dostawać swój równy procent z naszych opłat od operatora, tak by zadziałał wolny rynek. Ale zauważ też to, że o ile np TVP miała kilka dobry seriali - M jak Miłość czy Ranczo, wiele kultowych teleturniejów, programów z National Geographic które kochał mój ś.p. dziadek, na tvp sport są tam jakieś lepsze czy gorsze transmisje sportowe to nie są one przerywane ŻADNĄ reklamą. Pomimo tego, że płacę za TVNy i POLSATY gale sportowe muszę sobie dodatkowo dokupywać i to nie za małe pieniądze bo za KSW chcą 40 PLN. W porównaniu np do POLSATU gdzie to reklamy są przerywane filmem. Wpisz sobie "TVN Czas reklamowy" to wyskoczy Ci cennik reklam, w EXCELU, fajny taki, bo można sobie średnią wyciągnąć - średnia cena za 30 sekund reklamy to 14 241zł bez VAT (a że nie wiem ile wynosi VAT na reklamy więc niech jest tak). Czyli 5 minut reklam kosztuje 142 410 zł. 4 takie bloki reklamowe i TVN jest ponad pół bańki dalej niż TVP. Tak na prędkości przeglądając EPG TVNu na lajcie można by wcisnąć z 30 bloków reklamowych. Pomnóż sobie to przez ilość filmów, teleturniejów i seriali w jednym miesiącu to się okaże, że TVP jest MIESIĘCZNIE prawie 130 milionów PLNów+VAT do tyłu za TVNem.

Abstrah*jąc od tego, telewizja robi nam kisiel z mózgu, tylko Sadistic :D

edmund

2020-06-03, 00:21
Caramon napisał/a:

Kiedyś żył marynarz, który
Nie oglądał TVN-u
TVP, Trwam i Polsatu
Kraby łowił z netu.
Hej, ha, kolejkę nalej
Hej, ha, piwerka wznieśmy
Niechaj żyje nam sadistic
CHWD dziadkom leśnym



już,
zesrałeś się, czy walisz konia gdy wspominasz łowcę krabów

Ca...........on

2020-06-03, 00:44
@edmund Żryj gwoździe, starcze :)

edmund

2020-06-03, 21:40
Caramon napisał/a:

@edmund Żryj gwoździe, starcze



wystarczą wisienki teściowej, ale
mam zajebistą dentystkę