18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chomik ma lagga

WeedLover • 2016-05-23, 19:44
Karmisz sobie chomika a ten....


SzaraStronaMocy

2016-05-23, 19:48
Nie laga tylko to samica chomika. Chomiczyca :) Wk***iał ją to zrobiła to co każda samica. Parę sekund wystarczy by obmyślić plan zrujnowania mu życia. Wiem coś o tym :) jestem chomikiem

TB303

2016-05-23, 19:48
Są możliwe dwie opcje: Albo dostał jakiejś traumy, bądź bardziej realna opcja - czeka na moment nieuwagi, by wyskoczyć i przegryźć tętnicę nagrywającemu :amused:

Essent

2016-05-23, 19:52
Browar za nutę.

uho82

2016-05-23, 20:00
o j***na jaka obrażalska

momonon

2016-05-23, 20:04
Ping 999

donkapusta

2016-05-23, 20:14
Przypominam, że chomiki są emigrantami z Syrii, konkretnie z Aleppo. Było ich kilkanaście (chyba 12) sztuk i zostały uratowane przez Niemców. Wcześniej sądzono, że to gatunek, który wyginął. Wszystkie obecnie żyjące chomiki na świecie są potomkami tych kilkunastu (chyba 12 sztuk). Zastanawiające i dające do myślenia, co?

SzaraStronaMocy

2016-05-23, 20:36
@up
k***a ja chcę by na moim pogrzebie ktoś taką przemowę odj***ł :)

nowynick

2016-05-23, 20:36
Up daje
Imigranci tez by mogli strzelić focha i przestać jeść...

nerusss

2016-05-23, 20:38
@updankapusta Trochę przekręciłeś ale to prawda.

Chomiczek syryjski został opisany po raz pierwszy w 1839 r. przez brytyjskiego zoologa Waterhouse'a i nazwany Cricetus auratus. Biorąc pod uwagę to, że gatunek ten nie wyróżniał się jakimiś specjalnymi cechami, nie interesowano się nimi zbytnio. Z czasem obserwowano je coraz rzadziej, aż w końcu uznano je za gatunek wymarły. Dopiero w 1930 r. profesor Aharoni z University of Jerusalem, prowadzący prace wykopaliskowe w okolicach Aleppo w Syrii, znalazł samicę z 12 młodymi. Ponieważ zwierzęta znalezione w 1930 roku były nieco większe, niż te odnalezione przez Waterhouse'a, zostały opisane pod łacińską nazwą Mesocricetus auratus. Jednak informacje dotyczące ich dalszych losów nie są ujednolicone. Część autorów opracowań o chomiczkach podaje, że większość zwierząt nie przeżyła drogi do Jerozolimy i padła, zaś pozostałe – jeden samczyk i dwie samiczki, rozmnożyły się już po trzech miesiącach i dopiero ich potomstwo ruszyło na podbój świata. Inni uważają, że ta trójka (niektórzy uważają, że czwórka) młodych trafiła do Anglii, do Londynu, i dopiero tam doczekała się przychówku, zaś te, które pozostały w Syrii, padły[6]. Tak czy inaczej wiadomo, że wszystkie chomiczki syryjskie na świecie pochodzą od trzech lub czterech zwierząt. Dzięki łączeniu i rozmnażaniu odłowionych chomiczków otrzymano kolejne przychówki, w których na skutek mutacji pojawiły się nowe cechy budowy ciała i umaszczenia.

Pomimo ocalenia gatunku przed wyginięciem, chomiczki syryjskie nie budziły większego zainteresowania. Dopiero gdy w 1938 roku trafiły do Stanów Zjednoczonych jako zwierzęta laboratoryjne, zaczęła się ich kariera. Okazało się bowiem, że łatwo się mnożą i oswajają, a co za tym idzie – idealnie nadają się do domowej hodowli. Do Polski pierwsze chomiczki dotarły po II wojnie światowej, w 1950 roku
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chomiczek_syryjski

Hrabia Drapula

2016-05-23, 20:58
chodzi na tym samym serwerze co "plejer" sadolowy

TB303

2016-05-23, 20:58
Hrabia Drapula napisał/a:

chodzi na tym samym serwerze co "plejer" sadolowy


Zaraz, zaraz... czy to przypadkiem nie jest jeden z tych chomików, które napędzają sadisticowe serwery? To by wiele wyjaśniało.

ernest6991

2016-05-23, 21:32
Wpadam tu po 2 miesiącach i brakuje komentarza żeby wypie**alać z tym na kwejka. RIP Sadistic.