18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Chiny obniżką podatków odpowiadają na gospodarcze spowolnien

Nutaharion • 2012-08-07, 21:12


Dawno nie widziałem równie zdrowego podejścia do gospodarki. Szkoda, że w Europie to jest niemożliwe. Tymczasem nasza partia rządząca jest obywatelska tak samo jak obywatelska była milicja obywatelska :-)

Kod:
Chiny obniżką podatków odpowiadają na gospodarcze spowolnienie.

W opublikowanym po ostatnim posiedzeniu Politbiura Komunistycznej Partii Chin komunikacie, członkowie tego gremium zapowiadają prowadzenie aktywnej polityki fiskalnej i pieniężnej, której celem będzie przeciwdziałanie spowolnieniu wzrostu PKB.


Chiny zamierzają obniżać podatki zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób prywatnych. Przewiduje się m.in. rozszerzenie systemu podatku VAT pilotażowo działającego już w Szanghaju, obniżkę podatków dochodowych dla najmniejszych firm i cięcia taryf celnych.

 

Wszystko to ma pomóc w walce ze spadkiem dynamiki rozwoju chińskiej gospodarki, spowodowanym w dużej mierze przez kryzysy w Europie.

 

Prof. Guo Tianyong z pekińskiego Centralnego Uniwersytetu Finansów i Ekonomii zwraca uwagę, że nawet jeżeli cięcia podatkowe doprowadzą do krótkoterminowego spadku dochodów państwowego budżetu, to w dalszej perspektywie wpłyną na przyspieszenie rozwoju i spowodują rozszerzenie bazy podmiotów je płacących.

job_twaju_mać

2012-08-08, 11:10

Nutaharion

2012-08-08, 11:59
please_dont_shoot napisał/a:

I jeszcze jedno - jak sobie w życiu nie radzisz to Twój problem, a nie premiera, prezydenta i innych władz. Są w Polsce ludzie zamożni - więc jednak da się.



Oczywiście, że się da ale jest cholernie ciężko i właśnie banda oszołomów w sejmie sukcesywnie blokuje pomysły wzbogacenia się. Chcesz sobie pracować bardzo ciężko żeby skończyć spłacać mieszkanie a tutaj się okazuje, że wchodzisz na stopę podatkową 32% i dziękuję. Odechciewa się pracować w sytuacji jak kradną ci 1/3 dochodów. Wszyscy wolą popracować mniej i oddać 19% niż pracować więcej i oddawać 32%.

W ogóle kto to słyszał, żeby normalny człowiek marnował godzinę swojego cennego czasu na pisanie zeznania podatkowego!? Przecież to jest chore. Jestem zwykłym konsumentem i po pracy chcę jeść, pić i bawić się a nie siedzieć z głową w papierach.

prof. Matolewicz

2012-08-08, 12:06
@czumulunga
Wam wystarczy, że Korwin rzuci hasłem o wyższych podatkach niż w III Rzeszy i już gotowi paść przed nim na kolana...

Nutaharion

2012-08-08, 12:09
prof. Matolewicz napisał/a:

@czumulunga
Wam wystarczy, że Korwin rzuci hasłem o wyższych podatkach niż w III Rzeszy i już gotowi paść przed nim na kolana...



Osobiście uważam, że:
"druga Irlandia"
"druga Japonia"
"Zielona Wyspa"
"5 000 autostrad"
"Polacy wracają do kraju"
"Dobra praca dobra płaca"
"Vat 3x15%"

Lepiej się sprzedają co potwierdzają wyniki wyborów :hitler:

AmorPatriae

2012-08-08, 12:17
McMenel
Zgrywasz ekonomistę z licencjatem, a pie**olisz takie bzdury że mnie krew zalewa. To co piszesz w postach zaprzecza samo w sobie. Słyszałeś kiedyś o chilijskim cudzie gospodarczym spowodowanym właśnie tą (twoim zdaniem ch*jową) doktryną neoliberalną? Gówno wiesz o ekonomii i nie wprowadzaj tu innych nieświadomych ludzi w błąd. Jak chcesz żebym ci to wytłumaczył to napisz na PW. Pozdro

prof. Matolewicz

2012-08-08, 12:19
Nie popieram i nigdy nie popierałem obecnych rządzących, ale Korwin to podobny poziom. Jedni walą populizmami, a ciemna hołota wierzy, że Tusk im polepszy zarobki, a drudzy sami wierzą w głupoty które w kółko powtarzają. Chociaż Korwinowi bliżej do moich poglądów, bo uważam, że tylko całkowicie wolna gospodarka może dać ludziom to na co zasługują.

pa...........66

2012-08-08, 12:21
zaraz sie pojawi wysyp korwinowskich psychopolitycznych dzieci;];] urocze internetowe krzykacze to ten promil poparcia wlasnie

avenger1

2012-08-08, 12:33
Przecież w Angli też zmniejszyli podatki gdy kryzys najbardziej dawał się we znaki u nich, a ta k***a Tusenko próbuje wmówić nam że obniżenie podatków jest niemożliwe.

bleblebetor

2012-08-08, 13:01
Wszyscy politycy to złodzieje, nawet JKM. Bez wyjątku.

LICH0

2012-08-08, 21:34
Stać ich na takie kroki dlatego, że mają tak ogromne nadwyżki.

lapps

2012-08-08, 22:59
Cytat:

To nie działa. Interwencjonizm i kontrola gospodarki nie działa i nigdy nie działała.



tu jestes troche w bledzie. to dziala ale nie dla dobra ogolu.

Nutaharion

2012-08-10, 14:33
huligan1 napisał/a:

Wszyscy politycy to złodzieje, nawet JKM. Bez wyjątku.



JKM miał okazję nakraść w I kadencji sejmu i nie kradł tak więc może troszkę ostrożniej ze słowami ;-p?