18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ceny używek na świecie

1.Michal • 2013-07-31, 15:45
Film, który może niektórych zmotywować do dalszych podróży i przedstawiający na ile nas stać w różnych krajach, gdy mamy w kieszeni 20$.



Dodam, że do Kolumbii nie są wymagane wizy od Polaków 8-)

Loaloa

2013-07-31, 22:39
Trochę z dupy wzięte jest porównywanie takiej np. Norwegii z Filipinami czy Afganistanem. To, co w Norwegii zarobisz w dzień, w Afganistanie jest miesięcznym dochodem kilkunastoosobowej rodziny. Poza tym heroina w Afganistanie to jak piasek na Saharze, więc i tak wychodzi drogo.

Następna sprawa - 3 dolce za kubek szczochów ze starbunia (Indie) to maksymalna cena, jaką byłbym w stanie zapłacić. W Rosji jedno latte kosztuje już prawie SIEDEM dolców. Przy zarobkach przeciętnego Rosjanina ja się pytam kto k***a tam chodzi do starbucksa na kawę?

Widzieliście cenę koksu w Nowej Zelandii? Co, jedna kreska za miesięczną wypłatę?

Greadius

2013-07-31, 22:41
Co to za bicior w tle leci ? : D

Jarrt

2013-07-31, 23:07
j***ć Kolumbię, wypie**alam na Filipiny.

PikosTychy

2013-07-31, 23:28
w Polsce za 20 dolarów dostaniesz 5 gram samosieji :)

kothletino

2013-07-31, 23:37
A w Holandii za 20 dolców dostaniesz 2 gramy bubbleguma z coffeshopu albo 3 gramy ch*j wiec czego od znajomego, o ile mówimy o jaraniu a nie doniczkowej plantacji balkonowej...

Nihilista

2013-07-31, 23:55
MrMotłoch napisał/a:

Ni ch*ja, nie kupisz za 20$ 4g Marysi w Holandii nie ma takiej opcji, 5g kosztuje 50E


Skąd kolega ma takie informacje? Mieszkałem tam w różnych rejonach i powiem krótko - 10g wypasu, jakiego w Polsce niestety 90% miast jeszcze nie widziało nawet na zdjęciu - 20, czasem 30 euro. Chodzi chłopak po dzielnicy z wiadrem i odwiedza zaprzyjaźnionych sąsiadów - wystarczy trochę pomieszkać i poznaje się różnych ludzi. Co do zarzutów o doniczkową hodowlę - są już takie gatunki, nawet do hodowania na zewnątrz, że wystarczy im szklarnia, czasem lampka i jakość jest prawie sklepowa. Porównujesz do ceny w kofiku? Ale dlaczego? Przecież w innych przytoczonych krajach narkotyki też są (lub mogą być) nielegalne. Poza tym w "sklepach" też można dostać porządny materiał za 5-8euro - może nie wszystkich, ale można. Każdy kofik ma swój "exclusive" za który sobie liczy więcej, bubble może kosztować od 7 do nawet 15 euro, zależy gdzie - ale jak on się ma do gówna z ulicy w np. niemczech, a tym bardziej jego ceny? Mówimy o najwyższej, nieporównywalnej z resztą świata półce przecież - jak koks w Kolumbii :] Rozmawiałem szczerze z kilkoma właścicielami coffee-shopów, głównie w niedużych miasteczkach, zazwyczaj temat sprowadzają, inaczej mówiąc kupują u przemytników - taki musi kosztować, to nie materiał regionalny. Tylko ciężko to porównywać. Ale się rozgadałem ;] Zdrowie!

slooikk

2013-08-01, 00:11
drodzy użytkownicy, coś mi tu nie gra w paru kwestiach ... dla luźnego przykładu - "marihuanen"

20$ i 4 gramy w Holandii ? Wychodzi po 5$ za gietka, co nam na ojrosy ~ 3.7.

Za 3.75 w Holandii, w większości kofików są gotowe jointy, gramowo wygląda to różnie, ale przeważnie oscyluje w granicach 10 euro.

Z innymi rzeczami prezentowanymi też jest dziwnie, ale cóż ...

nie wszystko złoto co się świeci jak to mówią na Dzikim Zachodzie

szeherezada_01

2013-08-01, 00:25
Greadius napisał/a:

Co to za bicior w tle leci ? : D



C.L.O - old school East coast beat

na soundcloudzie szukaj.

Nihilista

2013-08-01, 00:31
slooikk napisał/a:

drodzy użytkownicy, coś mi tu nie gra w paru kwestiach ... dla luźnego przykładu - "marihuanen"

20$ i 4 gramy w Holandii ? Wychodzi po 5$ za gietka, co nam na ojrosy ~ 3.7.

Za 3.75 w Holandii, w większości kofików są gotowe jointy, gramowo wygląda to różnie, ale przeważnie oscyluje w granicach 10 euro.

Z innymi rzeczami prezentowanymi też jest dziwnie, ale cóż ...

nie wszystko złoto co się świeci jak to mówią na Dzikim Zachodzie


Dlatego, że koszt prowadzenia legalnego sklepu w centrum dużego miasta jest wyższy niż koszt utrzymania bambusa stojącego w parku jednej z podejrzanych dzielnic np Londynu. Porównane są ceny tematu nielegalnego, nie sklepowego, coś tam już wyżej o tym popełniłem.

pawu95

2013-08-01, 00:42
jozioopona napisał/a:

To też troszkę taka głupota to przyrównywać bo inaczej się żyję tu inaczej tam .



Zupelnie inaczej, zwlaszcza ze koks za pol darmo.

filthy666

2013-08-01, 16:10
Cytat:

Interesuje mnie tylko mary. Na ch*j mi twarde gówno.


a powiem Ci taki psikus, że jak byłem młodszy próbowałem tego twardego gówna i jakoś było wszystko ok (do teraz lubię sobie przyćpać w granicach rozsądku- zero przymusu), potem zacząłem palić ta twoją cudowną mery to się tak rozpędziłem, że miałem przez to poważne kłopoty (z tym nałogiem walczę codziennie).

Crnadevojka

2014-03-04, 03:54
Tomaszu napisał/a:



Twardy szit jest po obróbce chemicznej, zielone tylko suszone, zero chemii.



Zero chemii ? Skąd ta pewność ?


Stehlen napisał/a:

A to jedź sobie do Kolumbii państwa gangów i mafii. Za te 20 dolarów to i by Cię zabili.




Biura podróży oferuja wycieczki do wielu państw w których cena kokainy jest identyczna jak w Kolumbii :)