18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bynajmniej to nie przynajmniej

PastorOfMuppets • 2011-01-23, 14:49
Wiem że to i tak za mało, żeby niektórzy zrozumieli tę delikatną różnicę, ale warto spróbować.


raper900

2011-01-23, 15:07
Na drugim obrazku bynajmniej też by pasowało.

Prometheus_Coprophagus

2011-01-23, 18:19
@up: to, że "bynajmniej" łączy się tylko z partykułą "nie" nie sprawia, że pasowałoby do drugiego obrazka. Dlaczego? Ponieważ wzmocnienie przeczenia nie jest w tym wypadku uzasadnione.

Diavolo

2011-01-23, 18:41
Bynajmniej-zaprzeczenie w j.Polskim
- Mowa polska trudna być..

ra...........90

2011-01-23, 21:20
Chciałem napisać coś inteligentnego ale ch*j z tym

feranos

2011-01-23, 21:54
ja wiem, ze mozna byc zjebem i udawac, ze ma sie bogate slownictwo i uzywac slow, ktore sie nie rozumie, ale zauwazylem jedna rzecz, otoz, kazdy komu zwrocisz uwage, ze bynajmniej to nie znaczy przynajmniej sie wk***i, bo jest zwykle tak glupi, ze nie potrafi zrozumiec, tego ze ktos moze mu zwracac uwage....

p.s. moja polonistka tak gada... fail

buszmen1

2011-01-23, 22:05
Zomg, sama błąd popełniła. Nie istnieje forma "bynajmniej" sama. Mozna powiedziec jedynie "bynajmniej nie". "Bynajmniej" znaczy "w najmniejszym stopniu"

husarz_

2011-01-23, 22:05
spoko, piwko polecialo.

ale to nie znaczy, ze sadistic ma sluzyc do nauki jezyka polskiego. od tego jest szkola.
sadistic jest od nauki : jak rozpoznac laske z penisem z zamknietymi oczami

blacksider

2011-01-23, 22:14
buszmen1 napisał/a:

Zomg, sama błąd popełniła. Nie istnieje forma "bynajmniej" sama. Mozna powiedziec jedynie "bynajmniej nie". "Bynajmniej" znaczy "w najmniejszym stopniu"



zomg jak nie wiesz to nie pisz. Istnieje forma samego slowa "bynajmniej" jako odpowiedź na pytanie, a jak nie wierzysz to tu masz tekst ze słownika PWN:

bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.»
bynajmniej II «wykrzyknik będący przeczącą odpowiedzią na pytanie, np. Czy to wszystko? – Bynajmniej.

Prometheus_Coprophagus

2011-01-23, 22:25
hairy_chest napisał/a:

sadistic jest od nauki : jak rozpoznac laske z penisem z zamknietymi oczami



Podobno niektórzy wprawieni w tej dziedzinie dokonują tego za pomocą zmysłu smaku.

Podgor

2011-01-24, 14:18
Rozumiem jak ktoś się pie**olnie, ale jak mnie wk***iają takie głupie suki, normalnie IQ murzyna a w towarzystwie chcą się pochwalić słownictwem i leci bynajmniej za bynajmniej, chociaż nie wiedzą co to znaczy. k***a.