18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Byk sycylijski

~LeweOkoSaurona • 2013-05-08, 14:37
Jedno z najstarszych narzędzi, służących do zadawania cierpienia bliźnim, jakie znamy. Powstało w Grecji na zlecenie Phalarisa – tyrana z Akragas na Sycylii. Twórcą był Perillos z Aten. Konstrukcja byka pozwalała na umieszczenie w środku człowieka, a następnie rozpaleniu ognia pod spodem. Efekt był oczywisty – uwieziona ofiara piekła się żywcem. Specjalny system rurek wychodzących z wnętrza byka, zamieniał wrzaski umierającego w odgłosy podobne do tych, które wydaje rozjuszony byk, a buchające z nozdrzy strumienie pary i dymu dostarczały uciechy dla oczu widowni.
W pierwotnym założeniu, byk sycylijski miał pełnić rolę instrumentu muzycznego. Pomysł, aby wykorzystać go jako narzędzie kaźni, zrodził się w głowie konstruktora… niestety nie skończyło się to dla niego happy endem. Rozochocony Phalaris polecił mu wejść do środka i zademonstrować działanie urządzenia, po czym rozkazał zamknąć otwór i rozpalić ogień. Bliskiego śmierci Perillosa uwolniono, a w nagrodę za wspaniały wynalazek strącono ze skały. :dead:




Ant1984

2013-05-08, 15:58
Ludzie są naprawdę zdolni... do wszystkiego.

Ja pie**olę...
Czasami mam wrażenie, że jakbym należał do obcej cywilizacji i widział, co tu na Ziemi wyprawiają, to wycelowałbym z jakiegoś super-działa i rozpie**olił ją w drobny mak. Jak gniazdo karaluchów, które zżerają się nawzajem.

zlomiarz666

2013-05-08, 17:16
Ant1984 napisał/a:

Ludzie są naprawdę zdolni... do wszystkiego.

Ja pie**olę...
Czasami mam wrażenie, że jakbym należał do obcej cywilizacji i widział, co tu na Ziemi wyprawiają, to wycelowałbym z jakiegoś super-działa i rozpie**olił ją w drobny mak. Jak gniazdo karaluchów, które zżerają się nawzajem.



taaaa, jasne... A harda to sie chce ogladac... :roll:

Mell_Rebook

2013-05-08, 17:36
Nie ma to jak taki przełożony,
dostajesz zadanie wykonuje się je,
jesteś kreatywny więc znalazłeś jeszcze jedno zastosowanie,
a ten ci takiego ch*ja jak stąd do Paryża przez moskwę.

be...........en

2013-05-08, 21:30
Cytat:


Nie ma to jak taki przełożony,
dostajesz zadanie wykonuje się je,
jesteś kreatywny więc znalazłeś jeszcze jedno zastosowanie,
a ten ci takiego ch*ja jak stąd do Paryża przez moskwę.



Nom. Pierwszy dzień w pracy? :)

Makaronzmiski

2013-05-08, 22:08
Coś takiego było w filmie "dziewczyna w czerwonej pelerynie" ale tam wsadzili chłopaka do słonia

PA...........SM

2013-05-11, 21:51
No i stąd wziął się pomysł na szybkowary firmy Zeptter :)