18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bum

~Velture • 2018-03-05, 20:30
60 gramów siarczku magnezu.


Bohdansk

2018-03-05, 20:33
Kto jest wstanie dostarczyć mi 20 kg z możliwością dalsze go handlu?

Mo...........de

2018-03-05, 20:46
Handlować*

Całkiem niezły wybuch jak na 60 gram.

krzyks

2018-03-05, 20:47
szybkiLopez1991 napisał/a:

Kto będzie chciał chandlowac z analfabetą



Przyganiał kocioł garnkowi :wyj***ne:

Bohdansk

2018-03-05, 20:47
@up
Fck. Mój błąd. Przyznaje się bez bicia. Wina spacji i nie przeczytania komentarza. Sorry.
Takie błędy się już nie powtórzą.

-_..........._-

2018-03-05, 21:04
Bohdansk napisał/a:

@up
Fck. Mój błąd. Przyznaje się bez bicia. Wina spacji i nie przeczytania komentarza. Sorry.
Takie błędy się już nie powtórzą.



Doprawdy? :wyj***ne:

Jo...........23

2018-03-05, 23:44
Velture napisał/a:

60 gramów siarczku magnezu.



Może spałem na tej lekcji, ale siarczek magnezu jest wybuchowy albo w ogóle palny?
Serio nie wiem, bo nie miałem w ręku. Jednak podejrzewam, że może mocno walić... ale tylko siarkowodorem. :)

Obstawiam metaliczny magnez (pył + wiórki) + siarka + utleniacz.

Loaloa

2018-03-06, 00:57
@up
Oczywiście masz rację, ale że kundel jest ekspertem od wszystkiego, trzeba na nowo napisać podręczniki do chemii. A ty lepiej siedź cicho i się nie wychylaj ze swoją wiedzą, bo niepotrzebnie zawyżasz poziom intelektualny sadola.

nowynick

2018-03-06, 08:47
Jod123 napisał/a:



Może spałem na tej lekcji, ale siarczek magnezu jest wybuchowy albo w ogóle palny?
Serio nie wiem, bo nie miałem w ręku. Jednak podejrzewam, że może mocno walić... ale tylko siarkowodorem. :)

Obstawiam metaliczny magnez (pył + wiórki) + siarka + utleniacz.



a na ch*j utleniacz jak w wyniku spalania powstało tyle energii że zaabsorbowało tlen z powietrza? Siarczan magnezu (siarczek :idzwch*j: ) to właśnie powstał o ile rzeczywiście była gdzieś tam w ogóle siarka, bo magnez metaliczny jest łatwopalny sam w sobie to też obstawiam MgO (tlynek ;) magnezu)

PS siarkowodorem nie wali, bo to utleniona siarka jak już - MgSO4

Loaloa napisał/a:

@up
Oczywiście masz rację, ale że kundel jest ekspertem od wszystkiego, trzeba na nowo napisać podręczniki do chemii. A ty lepiej siedź cicho i się nie wychylaj ze swoją wiedzą, bo niepotrzebnie zawyżasz poziom intelektualny sadola.



ch*ja ma rację a ty udowadniasz, że łykasz jak pelikan każdą gównoprawdę.

htp

2018-03-06, 10:30
nowynick napisał/a:



a na ch*j utleniacz jak w wyniku spalania powstało tyle energii że zaabsorbowało tlen z powietrza? Siarczan magnezu (siarczek :idzwch*j: ) to właśnie powstał o ile rzeczywiście była gdzieś tam w ogóle siarka, bo magnez metaliczny jest łatwopalny sam w sobie to też obstawiam MgO (tlynek ;) magnezu)

PS siarkowodorem nie wali, bo to utleniona siarka jak już - MgSO4



ch*ja ma rację a ty udowadniasz, że łykasz jak pelikan każdą gównoprawdę.


Utleniacz jest potrzebny, sam tlen z powietrza nie wystarcza. Fosfor ładnie się pali, ale z chloranem potasu efekty są wybuchowe.
A magnezem (roztartym na proszek) podobnie.
Nie słyszałem, żeby z siarczanu magnezu dało się zrobić coś wybuchowego. Chemik Velture powinien to wiedzieć.

spinaczel

2018-03-06, 12:38
Mam 500g magnezu, da radę coś?

areekdee

2018-03-06, 12:43
bardziej mi to wyglądało na saletrę

Ch...........KI

2018-03-06, 12:46
A ja mam mocny magnes. Ze 20 kg metalu utrzyma. Nada się?