18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Bułhakov - PSIE SERCE

Wilczex • 2010-01-13, 12:27
MICHAIŁ BUŁHAKOV - PSIE SERCE

Przeczytałam tydzień temu ze względu na zajęcia z literatury rosyjskiej i się oczarowałam. To raczej dłuższe opowiadanie niż książka, także spokojnie można przeczytać w jeden wieczór.


Uznany lekarz przygarnia z ulicy bezdomnego psa. Kiedy nadchodzi właściwy moment przeprowadza na psie skomplikowaną operację przeszczepienia mu ludzkiej przysadki mózgowej.

Scarlet

2010-01-13, 17:01
Dostojewski to mó guru, a tej książli nie znam :!: ojej, jak tylko będzie szansa to nadrabiam

Wilczex

2010-01-13, 17:28
Scarlet, bo to opowiadanie. Bez problemu mozna sciagnac z neta i wydrukować, jak to ja uczyniłam. :)

Scarlet

2010-01-13, 19:40
Wilczex napisał/a:

Scarlet, bo to opowiadanie. Bez problemu mozna sciagnac z neta i wydrukować, jak to ja uczyniłam. :)



dostojewski ma sporo opowiadań na koncie i myślałam, że już wszystkie pochłonęłam. okazuje się że nie ;)

Wilczex

2010-01-13, 19:47
SCARLET I WSZYSCY INNI!!!! WIELKA GAFA!!! NIECH KTÓRYŚ Z MODÓW TO PPRAWI JAK NAJSZYBCIEJ!

Okazało się, że na wydrukowanym przeze mnie opowiadaniu "Psie Serce" ktoś wpisał nie tego pisarza!!!! Linka dostałam od znakomej, więc nie przeszukiwałam neta To opowiadanie BUŁHAKOWA! Dzisiaj mnie koleżanka uświadomiła ( a nie było mnie na zajęciach jak omawialiśmy biografię) MEA CULPA

Dlatego tez mam tutaj wielki, karygodny błąd, za który nalezy mi się chłosta

Krzysztof

2010-11-22, 22:28
Czytałem to do pracy maturalnej "Motyw dobra i zła na podstawie literatury Michała Bułhakowa"

Zgadzam się świetne opowiadanie.
Polecam też "Fatalne jaja"

yarzapp

2010-11-23, 00:50
Wilczex napisał/a:

NIECH KTÓRYŚ Z MODÓW TO PPRAWI JAK NAJSZYBCIEJ!


Poprawiłem, lepiej późno niż wcale.