18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Brudasy strzelają do polskich bocianów

BongMan • 2013-01-19, 16:07
Cytat:

Miliony bocianów i innych ptaków, które przelatują z Europy do Afryki, giną w Libanie. Zabijają je miejscowi myśliwi, wśród których znajdują się i 10-letni chłopcy.

- W Libanie masowo strzela się do ptaków, w tym do bocianów - mówi przyrodnik i założyciel grupy EkoLogicznej Ireneusz Kaługa. Według internetowych doniesień, gatunki migrujące z Europy do Afryki giną tam milionami.

Zabijają i 10-latkowie

W serwisach internetowych poświęconych tematyce przyrodniczej, można przeczytać, że na terytorium Libanu masowo zabijane są ptaki wszystkich gatunków. Poszczególni myśliwi miewają ich na koncie ponad tysiąc. Polują mężczyźni w różnym wieku, a nawet dziesięcioletni chłopcy. Pomimo, że prawo zabrania nie tylko zabijania ptaków, lecz także korzystania z broni osobom do 18. roku życia.

Przez Liban biegną szlaki

Według internetowych doniesień, zjawisko to utrzymuje się najprawdopodobniej w związku z modą panującą wśród libańskich myśliwych, według których o ich sprawności świadczy liczba i wielkość trofeów. Giną gatunki chronione, głównie wodne i drapieżne, w tym pelikany, bociany, żurawie i ptaki drapieżne. Zjawisko to ma znaczenie globalne, gdyż przez Liban biegną szlaki migracji większości gatunków lecących z Europy do Afryki.

- Strzelają w powietrze do wszystkiego, co się rusza. Trzeba działać, zanim będzie za późno. Zanim zaczną się wiosenne migracje - alarmuje Kaługa.

Petycja do władz

Grupa EkoLogiczna i dziewięć innych organizacji przyrodniczych (w tym Grupa Badawcza Bociana Białego, Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura", Stacja Ornitologiczna MiIZ PAN, lokalne i regionalne grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków) wystosowało też apel do ambasadora Libanu w Polsce, Soni Abou Azar. Proszą w nim o podjęcie "wszelkich możliwych kroków dla rozwiązania problemu i poprawy sytuacji ptaków migrujących przez terytorium Libanu".

"Jesteśmy głęboko poruszeni zwłaszcza losem bocianów białych, których liczebność na obszarach lęgowych w Europie z roku na rok maleje. Wieloletnie starania organizacji pozarządowych oraz instytucji związanych z ochroną przyrody w Polsce, zmierzające do zachowania tego gatunku, zderzają się z makabrycznymi doniesieniami z Libanu. Warunki pokarmowe podczas przelotu przez tereny pustynne Azji Mniejszej są niezwykle trudne dla lecących do Afryki ptaków. W tych okolicznościach polowanie na osłabione wędrówką ptaki jest nieludzkie. Apelujemy do władz Libanu, którego społeczność i historię w Polsce bardzo szanujemy, o podjęcie natychmiastowych kroków zmierzających do zaprzestania zabijania bocianów, ale też innych ptaków wędrownych" - czytamy w piśmie do ambasador Libanu.

Giną ptaki objęte ochroną

Miłośnicy ptaków przypominają, że gatunki, które giną w Libanie, są objęte ochroną gatunkową w poszczególnych krajach i chronione przez prawo międzynarodowe oraz konwencje sygnowane przez wiele krajów Europy, Azji czy Afryki.

- Wiedząc, że od 1995 r. istnieje w Libanie prawo zakazujące zabijania ptaków, mamy nadzieję, że rząd Libanu podejmie odpowiednie kroki, które uświadomią mieszkańcom powagę problemu - mówią.


http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje/swiat,27/w-libanie-morduja-nasze-bociany-zabijaja-je-nawet-10-latkowie,73822,1,0.html

Może jestem poj***ny, ale dla mnie życie jednego takiego bociana jest warte więcej niż tysiąca a nawet miliona tych szkodników...

ke...........85

2013-01-19, 16:11
Dla mnie w ch*j durne jest to, że wilk będący w naszym kraju pod ochroną, biegając po tatrach, przechodząc na stronę słowacką może zostać odstrzelony, bo tam już pod ochroną nie jest...

CYPRIAN

2013-01-19, 16:15
trzeba bocianom cofnac wizy i ch*j nie mam wylotów

MojeAvi

2013-01-19, 16:42
1. gatunek wymrze
2. Czarny będzie głodny

jacekmatys

2013-01-19, 17:09
trzeba bocianom podczepić jakieś fajne fajerwerki pod skrzydłami i niech teraz w Libanie do nich strzelają...

Jo

2013-01-19, 17:10
MojeAvi napisał/a:

1. gatunek wymrze
2. Czarny będzie głodny



A kiedy czarny nie był głodny?

PiotrTAG

2013-01-19, 18:23
Gówno bociana ma większą wartość sentymentalną,niż wszyscy ci j***ni allahabarowcy. :!:

Blade ziele

2013-01-19, 19:50
a niechby tak się stało jak w Seksmisji! I co?! wyjdzie taki jeden z drugim zza "ukrytej kurtyny" na powierzchnię a tam k***a nawet bociana nie uświadczysz!

Rozj***ć Liban i pomścić bociany!!

so whaat

2013-01-19, 20:32
BongMan napisał/a:



Może jestem poj***ny, ale dla mnie życie jednego takiego bociana jest warte więcej niż tysiąca a nawet miliona tych szkodników...



jesteś poj***ny i to bardzo. pomyśl nad tym co napisałeś k***a. i wyciągnij wnioski. przecież....



...taki bocian jest wart więcej niż pie**oleni szmatogłowi i murzyny z całej kuli ziemskiej razem wzięci. po ch*j sie rozdrabniać? :hitler:

Anders Breivik

2013-01-19, 21:10
najechać na te k***y całą zbrojną potęgą polski :lol:

wympal

2013-01-19, 21:14
W Warmińsko-Mazurskiem, szczególnie w rejonach przygranicznych oraz na Suwalszczyźnie, wielu warszawiaków i innych krawaciarzy-turystów wpie**ala się we wnyki i zasadzki na dziką zwierzynę idąc na grzybobranie lub zwyczajny spacer. Miejscowi, z biedy i głodu, polują na dziko po lasach, ich nie obchodzą trofea, skóry, poroża, oni chcą żreć.

Nie trzeba jechać do Libanu żeby przekonać się, że głód i nędza w dupie ma chronione gatunki.

Mojs

2013-01-19, 21:18
Anders Breivik napisał/a:

najechać na te k***y całą zbrojną potęgą polski :lol:



Dużo tego nie będzie... :roll:

DeJotPe

2013-01-19, 21:33
Może jestem głupi, ale żeby "ginęły milionami", to libańczycy musieli by wystrzelić setki milionów pocisków. Czyżby stać ich było żeby zamówić u ruskich trzy kontenerowce amunicji?
Po drugie cała populacja bocianów to (w 1998r) około 160 tysięcy par - wybili wszystkie trzy razy?
Po trzecie wiem, że izraelskie myśliwce mają problemy z migrujacymi ptakami - zderzają się z nimi. Ptaki lecą wysoko, nawet na wysokości kilometrów. Więc jak taki 10-letni ciapaty miałby je zestrzelić?

quartz75

2013-01-19, 21:37
Co za debil pisał ten opis? Nie dość, że żywcem zerżnięte to jeszcze bohatera narodowego z siebie robi. Jełop komputerowy.

~tip.top

2013-01-19, 21:54
quartz75, masz na myśli autora tematu?