18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Broń własnej produkcji

phrontch • 2018-06-11, 23:48
Brazylijski policjant prezentuje przykład kreatywności brazylijskich kryminalistów


rawpanic

2018-06-12, 13:06
piotrj3 napisał/a:

@jbone nie wiem gdzie strzelasz, ale na strzelnicy raczej każą oddać 20 łusek.


chyba zartujesz...
kupujesz z kolegami 200 naboi, i ktos potem liczy czy nie wystrzeliles czasami tylko 199 ?

Lizodup

2018-06-12, 14:17
kurła rurki mam, 2 naboje do dubeltówy również. spaware też

To klepie dzis gnata

Kominek1993

2018-06-12, 14:50
Dlatego zamiast reglamentować broń powinno się reglamentować amunicję. Człowiek z nawet małymi umiejętnościami technicznymi i posiadający odrobinę wyobraźni i rozumu bez większych problemów wydając kilkanaście złotych zrobi sobie broń. A amunicję? Życzę powodzenia...

woytasw

2018-06-12, 15:32
Jaki problem kupić amunicję? Idziesz do sklepu z bronią i amunicją, pokazujesz czerwoną książeczkę ewentualnie świadectwo broni i kupujesz to co masz wpisane. Nabój 12GA śrutowy 24g do trapa to około 80 groszy. Breneka wychodzi coś koło 2,50.

lysout nie pierdziel z kupowaniem od znajomych myśliwych czy też sportowców amunicji - nie znasz realiów to się nie wypowiadaj. Z podprowadzeniem też radzę się wstrzymać. No ale jak ktoś lubi kłopoty to powodzenia.

CoJaTamKurwaWiem

2018-06-12, 15:54
Kominek1993 napisał/a:

Dlatego zamiast reglamentować broń powinno się reglamentować amunicję. Człowiek z nawet małymi umiejętnościami technicznymi i posiadający odrobinę wyobraźni i rozumu bez większych problemów wydając kilkanaście złotych zrobi sobie broń. A amunicję? Życzę powodzenia...



Podstawowy zestaw juz od $250:


woytasw

2018-06-12, 16:00
U nas ciężko za te kwotę.Ale nie wiele więcej
I problem z prochem.

lysout

2018-06-12, 16:03
Zestaw podstawowy (Lee Turret - ale ja się tam nie znam i nie znam realiów) wczoraj miałem wieczór produkcyjny zrobiłem 200 sztuk 9x19, przy pomocy takiej prasy, ale przy zakupie spłonek i prochu poprosili o czerwoną książeczkę, bo takie są przepisy, a bez tych dwóch elementów amunicji nie zrobisz...
Reasumując - po co ryzykować pierdzenie w pasiaki, chcesz mieć broń - zrób pozwolenie, albo kup czarnoprochowca, który nie jest "taką większą wiatrówką", jak się wielu ludziom wydaje. Indianie byliby wk***ieni słysząc, że padali od wiatrówek ;)

JedkerTC

2018-06-12, 17:50
Widzę, że dalej w Polsce pokutuje mit niedostępności broni.

Gdzio90

2018-06-12, 18:01
aż mi się przypomniała zapalniczka


Indyferentny

2018-06-12, 18:17
Kominek1993 napisał/a:

Dlatego zamiast reglamentować broń powinno się reglamentować amunicję. Człowiek z nawet małymi umiejętnościami technicznymi i posiadający odrobinę wyobraźni i rozumu bez większych problemów wydając kilkanaście złotych zrobi sobie broń. A amunicję? Życzę powodzenia...



Bracie polaku... jak cię stać to ci mogę tyle amunicji naklepać, że wystrzelasz wszystkie lwy na safari. Podstawowa chemia, a większość potrzebnych składników skompletujesz jednym kursem po mieście. Żeby nie było, nie reklamuję się i nie produkuję amunicji, wyśmiewam jedynie jak łatwo ją zrobić w domowych warunkach.

Ęriko De Skuczas Palabras

2018-06-12, 18:52
beednarr napisał/a:

Jak coś jest głupie, ale działa to nie jest głupie



Jak coś WYGLĄDA głupio, ale działa, to nie jest głupie.

Jorgen88

2018-06-12, 20:13
@up zostaw ryśka...to debil

lysout

2018-06-13, 12:10
Indyferentny napisał/a:



Bracie polaku... jak cię stać to ci mogę tyle amunicji naklepać, że wystrzelasz wszystkie lwy na safari. Podstawowa chemia, a większość potrzebnych składników skompletujesz jednym kursem po mieście. Żeby nie było, nie reklamuję się i nie produkuję amunicji, wyśmiewam jedynie jak łatwo ją zrobić w domowych warunkach.




Podstawową chemią zrobisz czarny proch, bo chyba nie nitro, a z czego robisz spłonki pistoletowe, a z czego duże karabinowe?
Internetowi eksperci...

Lizodup

2018-06-13, 12:18
w polsce nie oplaca sie robic pozwolenia na bron bo to cholernie drogie duzo czasu czeba poswiecic. nieoplacalne w ch*j