18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

St...........ke

2012-09-05, 21:20
♣ napisał/a:

@up

Sam jesteś gówno , gdyby Cię było stać na sprzęt tylko i wyłącznie z Apple to byś zmienił zdanie gimbusie j***ny



Mógłbym sobie wziąć jakiś srajfon w abonamencie, ale po co? Wolę kupić coś o lepszych parametrach za połowę ceny.

Porównując iMac do mojego kompa (kupiony za własną kasę):
iMac: 4rdzeniowy Intel Core i5 2,5 GHz
mój: 6rdzeniowy Intel Core i7 3,4 GHz

iMac: 4 GB (2 x 2 GB) pamięci
mój: 8GB

iMac: Dysk twardy 500 GB
mój 1,5 TB

iMac: Procesor graficzny AMD Radeon HD 6750M z 512 MB pamięci
mój: GeForce GTX 460 1024 MB

iMac: dodatkowo mysz, klawiatura, monitor
mój: nic

cena iMac: 5299 zł
mój: 2499 zł

Czuj się wyr*chany przez Apple za tak ch*jowe produkty w takiej cenie.

fejzez

2012-09-05, 21:22
apple = IOS i OSX, bez tego ta firma by nie istniała

TrooperBR

2012-09-05, 21:26
ja pie**ole, tu nie chodzi o to co ma w środku, ani z czego jest wykonany tylko o jedną, bardzo ważną kwestię:

SYSTEM OPERACYJNY!!

a w tym wypadku android może ssać po całości.

St...........ke

2012-09-05, 21:28
TrooperBR napisał/a:

ja pie**ole, tu nie chodzi o to co ma w środku, ani z czego jest wykonany tylko o jedną, bardzo ważną kwestię:

SYSTEM OPERACYJNY!!

a w tym wypadku android może ssać po całości.



Jak te ich systemy operacyjne są tak zajebiste, to czemu nie można ich kupić i instalować samemu? Bo by wyszło jak w ch*ja tną z cenami.

Nie powiesz mi, że w przypadku iMaców system operacyjny kosztuje 3000-4000 zł.

xiro

2012-09-05, 21:28
wiem bylo ale co tam :-P

matiqq

2012-09-05, 21:32
ja pie**ole, tu nie chodzi o to co ma w środku, ani z czego jest wykonany tylko o jedną, bardzo ważną kwestię:

LOGO!!!!

a w tym przypadku uj***ne jabłko...

kamik306

2012-09-05, 21:34
A ja bym i tak za dopłatą jabłka nie wziął, wolę mojego IBMa X60 (2x1,7GHz, 4GB ramu itd itp) do tego samsunga solid B2710, odtwarzaczy MP3 nie używam, a jakbym miał wybrać... to kupiłbym prawdopodobnie Creative.

a ja się trzymam z daleka od jabca, sprzęt dla szpanerów :) po rozmowach ze znajomymi mi starczy- czemu chce srajfona4? Bo to srajfon! Żadnych argumentów, wyposażenie gorsze od samsungów (w podobnej cenie).

Czy mnie nie stać na iphona? buahaha, świetny żart, mógłbym sobie kupić, chociażby dziś. Niestety, potrzebuję telefon do pracy- zawsze w zasięgu, z długim czasem czuwania i nie wybuchający, niezawodnego, pancernego laptopa, na którym 8 godzin pracy na baterii nie jest żadnym problemem.

I tak najbardziej mnie rozwala chodzenie przytulonym do ipada, ale szpan :loldev:


Dodam tylko, że reklama aparatu srajfona rozwala. To dla tych pseudo-niedorobionych fotografów z lustrzankami, których nie potrafią obsłużyć. Wtedy rzeczywiście telefon jest w stanie zrobić lepsze zdjęcie od profesjonalnego (nieprofesjonalnie obsłużonego) aparatu. Żeby nie było- używam Olympusa xD

Zapomniałem- komputer stacjonarny PhenomII 4x3,4 + 8GB DDR3, 2x120GB (wiem, mało), Radeon 7750 128bit 1GB DDR5 + Trackball M570 + klawa K350 + Benq HD 22" oryginalna 7ka :) całość wyniosła mnie... chyba niecałe 2000 zł :)

sadol125

2012-09-05, 21:46
Temat bez sensowny, co to ma być, porównywanie kształtu głośnika do komputera?

Sprzęt nie jest projektowany pod polski rynek bo tutaj są inne zarobki, jednak ja wolę dopłacić te pare set zł do telefonu za bardzo prostą obsługę. Nie przekonuje mnie porównywanie gigaherz'ów między urządzeniami tylko to że na iphonie powiedzmy 4s z może i troche mniejszym taktowaniem niż analogiczny SGS 2 skoro system chodzi płynniej a aplikacje ładują się praktycznie natychmiast czego nie mogę powiedzieć o lekko przymulonym androidzie?

Poza tym płaci się też za jakość wykonania i obsługę, kiedyś jak obudowa w moim prawie dwuletnim ipodzie odstawała dosłownie o milimetr od ekranu, nawet nie było szpary ale można było docisnąć ekran o osadzał się w obudowie tak o milimetr głębiej jak poszedłem do ispotu, od ręki wymienili mi na nowy egzemplarz w folii i przedłużyli gwarancję.Bez pytania o dowód zakupu bo kupiłem go używany z allegro i bez problemów.

Jeśli samsung przyjmuje telefonu na gwarancji z powodu tego ze z biegem czasu obudowa nie jest tak dobrze spasowana bo się minimalnie odkleiła to zwracam honor.

pudel89

2012-09-05, 21:48
TrooperBR napisał/a:

ja pie**ole, tu nie chodzi o to co ma w środku, ani z czego jest wykonany tylko o jedną, bardzo ważną kwestię:

SYSTEM OPERACYJNY!!

a w tym wypadku android może ssać po całości.


No to powiedz czy w jego zajebistości jesteś w stanie wysłać plik przez bluetooth na inne urządzenie, zmienić przeglądarkę, zrobić kopię zapasową aplikacji wraz z danymi dzięki Titanium Backup i przenieść ją na inny telefon. Pochwal się tym, że nie możesz zmienić wersji systemu ani na oficjalną, ani na zmodyfikowaną a także tym, że mając nawet 32 lub 64 GB pamięci nie możesz wykorzystać jej do wpie**olenia na nią muzyki w mp3 nie wspominając o wielu lepszych formatach jak np. flac bo wszystkim tym zarządza zasrane itunes, które tego i tak nie zrobi. A o ich polityce względem użytkowników obejrzyj sobie w 1 odc. 15 sezonu Southpark.

Sarkos

2012-09-05, 21:57
Hejt na Apple, więc i ja muszę dorzucić swoje 3 grosze. Aktualny stacjonarny mac w najsłabszej wersji kosztuje 11 599, jego podzespoły to zwykłe pecetowe (serwerowe w tym przypadku) części dostępne na rynku za około 3800zł. Daje nam to 7799zł za obudowę, klawiaturę, myszkę i system operacyjny. Interes życia normalnie. OS X można bez żadnego problemu zainstalować na tych samych "bebechach", a nikt mi nie powie, że to system lepszy od Linuxa, bo go zabiję śmiechem. OS X to nic innego jak system unixowy (tak samo jak Linux), z gotową konfiguracją i wizualnymi gadżetami. Laptopy- podobne ma Acer, podobne ma Samsung, MSI i parę innych firm. Piszę "podobne", bo wyglądają podobnie ale sprzętowo są sporo lepsze. iPhone - daleko z tyłu za telefonami z Androidem, zarówno sprzętowo, jak i pod względem oprogramowania. Androida da się przerobić tak żeby wyglądał jak iOS, w drugą stronę nie ma szans. Jedyne co Apple zrobiło faktycznie porządnie to iPod, to na prawdę kawał solidnego odtwarzacza (sprzętowo). Reszta to tylko marketing (genialny, swoją drogą) i niewiedza kupujących.

Rodzyn

2012-09-05, 22:29
Apple - sprzęt kierowany do Hamerykańskiej ciemnoty i "lanserów".

matt63amg

2012-09-05, 23:13
tak wychwalacie tego samsunga pod niebiosa, jaki to mocny procesor itd, iphone jakoś nie ma tak mocnego procesora a się nie wiesza, funkcjonuje bardzo płynnie podczas gdy taka s3 samsunga mimo tego swojego całego gigantycznego ramu i mocnego procesora potrafi się zawiesić podczas zwykłych codziennych czynności, poza tym zauważyłem że to właściciele s3 mają tendencję do chwalenia się ile to zapłacili za swój sprzęt...

iphone jest bardzo prostym telefonem, robionym na rynek amerykański gdzie głównie przeważają idioci, w pl w większości przypadków służy do lansu, bo wątpię żeby choć połowa użytkowników wiedziała jakie aplikacje są naprawdę użyteczne, co to jailbreak czy jaka jest jego kompatebilność z mac os, ale płaci się za solidność i niezawodność, coś się popsuje, dostajesz nowy... a apple uznaje nawet bardzo absurdalne roszczenia, w końcu sami prowadzą taką politykę ;)

St...........ke

2012-09-05, 23:21
matt63amg napisał/a:

...coś się popsuje, dostajesz nowy... a apple uznaje nawet bardzo absurdalne roszczenia, w końcu sami prowadzą taką politykę ;)



Odniosę się tylko do tego fragmentu. Jeśli użytkownicy Apple dają się r*chać i kupują coś za np. 2000 zł, a całkowity koszt produkcji wynosi 500zł, to mogą dać właśnie nowy, bo i tak są do przodu ;)

sadol125

2012-09-06, 00:21
Sarkos napisał/a:

Hejt na Apple, więc i ja muszę dorzucić swoje 3 grosze. Aktualny stacjonarny mac w najsłabszej wersji kosztuje 11 599, jego podzespoły to zwykłe pecetowe (serwerowe w tym przypadku) części dostępne na rynku za około 3800zł. Daje nam to 7799zł za obudowę, klawiaturę, myszkę i system operacyjny. Interes życia normalnie. OS X można bez żadnego problemu zainstalować na tych samych "bebechach", a nikt mi nie powie, że to system lepszy od Linuxa, bo go zabiję śmiechem. OS X to nic innego jak system unixowy (tak samo jak Linux), z gotową konfiguracją i wizualnymi gadżetami. Laptopy- podobne ma Acer, podobne ma Samsung, MSI i parę innych firm. Piszę "podobne", bo wyglądają podobnie ale sprzętowo są sporo lepsze. iPhone - daleko z tyłu za telefonami z Androidem, zarówno sprzętowo, jak i pod względem oprogramowania. Androida da się przerobić tak żeby wyglądał jak iOS, w drugą stronę nie ma szans. Jedyne co Apple zrobiło faktycznie porządnie to iPod, to na prawdę kawał solidnego odtwarzacza (sprzętowo). Reszta to tylko marketing (genialny, swoją drogą) i niewiedza kupujących.



chyba żartujesz że te części 3800zł kosztują. Pamięci EEC itd. Podsumuj sobie dokladnie te podzespoły a zobaczysz dlaczego cena taka jest.