18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Boli go ręka 3

~Sunday • 2022-07-23, 18:24

Nie chciał odklepać, więc witka robi 360.

TrzyDwaJeden

2022-07-23, 18:29
Urwane w najlepszym momencie - gdyby natychmiast ktoś mu nastawił ten staw to mimo dużego bólu wróciłby szybko do zdrowia, ale ta babeczka nie wygląda na taką co ma wystarczająco dużo siły, a i sędzia niewiele ogarnia. XD

Tobiahus96

2022-07-23, 20:10
TrzyDwaJeden napisał/a:

Urwane w najlepszym momencie - gdyby natychmiast ktoś mu nastawił ten staw to mimo dużego bólu wróciłby szybko do zdrowia, ale ta babeczka nie wygląda na taką co ma wystarczająco dużo siły, a i sędzia niewiele ogarnia. XD



Więc ten trzask to nie od złamania?

spike2222

2022-07-23, 20:57
Znam się (co nie co, w okresie gimnazjalnym trenowałem Judo) i powiem jedno - jesli ktoś zaloży ci dzwignie...odklepuj. Z dobrze założonej dzwigni ciężko się wydostać - a na zawodach jeśli nie odklepiesz, to oponent ma prawo dzwignie ciągnąć (aż do złamania).

ritu4l

2022-07-23, 21:01
180 nie 360

TrzyDwaJeden

2022-07-23, 21:45
Tobiahus96 napisał/a:

Więc ten trzask to nie od złamania?



Niekoniecznie - podczas zerwania więzadła dźwięk jest bardzo podobny. Poza tym nie mamy żadnej pewności co uległo uszkodzeniu - niekoniecznie musi być to jedna struktura. Jedna patrząc na mechanizm rotacyjny urazu obstawiałbym że dotyczy on stawu barkowego , czego dotyczył mój pierwszy post.

To co ktoś napisał powyżej nt. dźwigni to 100% prawda. Na tym opiera się właśnie stosowanie dźwigni - > zmusza się staw do pracy poza jego anatomicznymi zakresami co najpierw powoduje zajebisty ból (tutaj należy odklepać) a potem uszkodzenie mechaniczne . Dodam jeszcze że uszkodzenia stawów nigdy nie goją się w 100% i zawsze taki staw będzie bardziej podatny na uszkodzenie w przyszłości. Natomiast w miejscu złamania kości dochodzi do "nadbudowy" okostnej która wzmacnia miejsce uszkodzenia żeby w przyszłości w tym miejscu już nie pękło tylko obok. Czyli mechanizm odwrotny.

Yolanda

2022-07-24, 00:27
Nastawianie kręgów to kursie online.

TheBadFrog

2022-07-24, 01:11
niestety normalna rzecz w BJJ itp próg bólu większy od wytrzymałości ciała. tak np u mnie strzeliło kolano na skrętówce

bobobson

2022-07-24, 08:05
Białe pasy, mało umiejętności, dużo siły, dużo kontuzji

Tobiahus96

2022-07-24, 21:04
TrzyDwaJeden napisał/a:

Niekoniecznie - podczas zerwania więzadła dźwięk jest bardzo podobny. Poza tym nie mamy żadnej pewności co uległo uszkodzeniu - niekoniecznie musi być to jedna struktura. Jedna patrząc na mechanizm rotacyjny urazu obstawiałbym że dotyczy on stawu barkowego , czego dotyczył mój pierwszy post.
To co ktoś napisał powyżej nt. dźwigni to 100% prawda. Na tym opiera się właśnie stosowanie dźwigni - > zmusza się staw do pracy poza jego anatomicznymi zakresami co najpierw powoduje zajebisty ból (tutaj należy odklepać) a potem uszkodzenie mechaniczne . Dodam jeszcze że uszkodzenia stawów nigdy nie goją się w 100% i zawsze taki staw będzie bardziej podatny na uszkodzenie w przyszłości. Natomiast w miejscu złamania kości dochodzi do "nadbudowy" okostnej która wzmacnia miejsce uszkodzenia żeby w przyszłości w tym miejscu już nie pękło tylko obok. Czyli mechanizm odwrotny.



Ciekawe, nie miałem na ten temat najmniejszego pojęcia. Dziękuję za wytłumaczenie i rozwinięcie tematu, pozdrawiam.

TrzyDwaJeden

2022-07-24, 23:22
Tobiahus96 napisał/a:

Ciekawe, nie miałem na ten temat najmniejszego pojęcia. Dziękuję za wytłumaczenie i rozwinięcie tematu, pozdrawiam.



Polecam się na przyszłość ;-)

bury22

2022-07-26, 10:28
TrzyDwaJeden napisał/a:

Urwane w najlepszym momencie - gdyby natychmiast ktoś mu nastawił ten staw to mimo dużego bólu wróciłby szybko do zdrowia, ale ta babeczka nie wygląda na taką co ma wystarczająco dużo siły, a i sędzia niewiele ogarnia. XD



Co ty pie**olisz za głupoty... pie**olneła kość ramieniowa, a ty nastawiać coś chcesz? No jebniety...

Loza_szydercow

2022-08-12, 16:39
Tobiahus96 napisał/a:

Ciekawe, nie miałem na ten temat najmniejszego pojęcia. Dziękuję za wytłumaczenie i rozwinięcie tematu, pozdrawiam.



sadol uczy sadol bawi