18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Bo lepiej promować gendery i pedalstwo.

brendas • 2014-02-12, 17:47
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego odrzuciło wniosek o unijne dofinansowanie dla projektu nowoczesnego Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce. Skandaliczne jest to, że w kategoriach „ocena potrzeby realizacji projektu, ważność projektu z punktu widzenia polityki kulturalnej państwa i aspekt społeczny” komisja przyznała… zero punktów! - informuje Gazeta Polska Codziennie.

Ostrołęckie Muzeum Żołnierzy Wyklętych ma być z założenia nowocześniejsze niż Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy kraju i Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Hołd bohaterom w miejscu ich kaźni
Po podwórku miały się przechadzać holograficzne sylwetki żołnierzy podziemia – czyli powstałe z laserowego światła, trójwymiarowe postaci. – Witałyby one odwiedzających, snuły się po podwórku, stwarzając wrażenie obecności ducha żołnierzy w tym szczególnym muzeum – mówi „Codziennej” Wojciech Dorobiński, rzecznik Urzędu Miasta w Ostrołęce. W projekcie muzeum założono pełną digitalizację zbiorów i multimedialność przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Ta placówka XXI w., skierowana przede wszystkim do młodego odbiorcy, ma powstać w absolutnie szczególnym miejscu. W przebudowanym kompleksie budynków dawnego Aresztu Śledczego w Ostrołęce, w którym właśnie przetrzymywani byli i katowani żołnierze podziemia niepodległościowego.

Przypominamy, że to region Ostrołęki był nasycony oddziałami partyzanckimi. Na tych terenach walczyło ok. 3,5 tys. żołnierzy. - czytamy w GPC.

Ręce opadają.

dupablada666

2014-02-12, 22:32
Naród upada. Polska wymiera. Polskość potępiana. Mapa w tym miejscu właśnie blaknie. Stajemy się "Europą"...

joeblack33

2014-02-12, 22:33
@rebelka
ale nie każdy k***a ma rację, k***a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Catacombe

2014-02-12, 22:34
Puchacz399 napisał/a:

widze to tak... trzeba przejąć władze, wyjść z tej j***nej unii, bo ona blokuje rozwój naszej gospodarki. a mało tego, chcą zatrzeć nasza historie, bo boli ich sk***ysynow, ze dali dupy wielokrotnie. chcą wymazac nasza Polskosc, bo nam dadza pare euro? ni ch*ja się na to nie zgodze, bo mi się pradziadek w grobie przewroci. te euro nam się i tak należa za to ile ch*je wywieźli w czasie wojen i rozbiorow. k***a dlaczego masz takie zle sąsiedztwo moja kochana kolebko...



To my w ogóle mamy jakaś gospodarkę?

re...........ka

2014-02-12, 22:40
joeblack33, Czy ktoś mówił o racji? Każdy ma swoją zapewne, "swojasza lepsza od twojeszej". Jak różnica poglądów jest źródłem konfliktu to znaczy, że rozmawiają idioci.

satan696

2014-02-12, 22:46
Hmmm z tego cvo widze tpo zydzi, biaslorusini i przykladowo tych 169 osob ukrainskiego pochodzenia z jakiejs tam jednej mierjscowosci to prawdziwe komuchu. Walczyli z komuna... Panie idz pan w ch*j, potem panowie z PAX ktore bylo zwiazane z wladza im pomagalo. Ciekaw jestem ilu z tych biednych antykomunistow sprzedalo sie jak wielcy patrioci. Moj wniosek to nie ufac niczemu co nadmiernie podkresla antykomunizm bo to jak z homofobami gdzie spory % to kryptogeje.

di...........os

2014-02-12, 23:11
Puchacz399 napisał/a:

widze to tak... trzeba przejąć władze, wyjść z tej j***nej unii, bo ona blokuje rozwój naszej gospodarki. a mało tego, chcą zatrzeć nasza historie, bo boli ich sk***ysynow, ze dali dupy wielokrotnie. chcą wymazac nasza Polskosc, bo nam dadza pare euro? ni ch*ja się na to nie zgodze, bo mi się pradziadek w grobie przewroci. te euro nam się i tak należa za to ile ch*je wywieźli w czasie wojen i rozbiorow. k***a dlaczego masz takie zle sąsiedztwo moja kochana kolebko...




Unia nie dofinansowała projektu stworzenia muzeum AK, wobec tego unia to ch*j i trzeba z niej wyjść?


A wolny handel między państwami członkowskim to profit, którego wartości chyba podważyć się nie da: podkreśla to każda ze stron politycznych - i lewicowa, i konserwatywna (z Korwinem, i Bosakiem na czele).

Swoją drogą to ja się nie dziwię, że nie chcą dawać pieniędzy na kolejne takie samo muzeum, z tymi samymi eksponatami - kilka karabinów, kilka uniformów, kilka listów, guzików, zdjęć... Taka idea jest po prostu nieatrakcyjna - i to biorąc pod uwagę przede wszystkim kwestię ekonomiczne: iluż zwiedzających może przyciągnąć taka instytucja w prowincjonalnym mieście? 50, 100 tygodniowo? Państwo ma wobec tego ją utrzymywać? Przecież nie lubicie socjalistów...

vassili

2014-02-12, 23:13
@satan696 Tylko, że jest tylko jeden "oddział" w obliczu dziesiątek innych jest typowo bandycki. Wszystkie te statystyki "bandytyzmu" ŻW pochodzą z oddziału "Ognia", który nigdy nikomu się nie podporządkował, a moim zdaniem mu po prostu odbiło.

A PAX, to całkiem inna bajka. Piasecki był typowym populistą i dostosowywał się do każdej władzy.

Loaloa

2014-02-12, 23:31
I bardzo dobrze. Jeszcze brakuje, żeby bandziorom muzea budować za publiczne pieniądze.

maggie

2014-02-13, 01:34
Wypowiadam się jako mieszkanka Ostrołęki.


Mieszkańcy nie chcą tego Muzeum. Wystarczy się przejść po ulicach miasta i spytać ludzi. TO MUZEUM MA SŁUŻYĆ TYLKO TEMU BY PREZYDENT MIASTA MIAŁ GDZIE PRZYJŚĆ I KWIATKI ZŁOŻYĆ.

Ostrołęka jest miastem znanym z dwóch bitew, z czasów kampanii Napoleona i powstania listopadowego. Mamy mauzoleum, które upamiętnia bitwę z 1831. I co? I nic! Są pustki. A dlaczego?

Ponieważ pisowska władza miasta nic nie robi by utrzymać młodych ludzi tutaj. Młodzi ludzie, w tym wielu moich znajomych wyjechało do Warszawy/Białegostoku bądź Olsztyna i NIE WRACAJĄ TU. Po co mają wracać? Do czego?

KTO MA CHODZIĆ DO TEGO MUZEUM? Babcie i dziadki, bo oni tylko tu zostali? Młodzi wracają na weekendy i wracają do większych miast.

Szkoda że autor tego tematu nie zaznaczył iż pomysł takiego Muzeum jest w Warszawie. I prawidłowo! Dlaczego? Hmm, bo tam są środki, ludzie, po prostu.. chętni?

Owe 'Muzeum' włodarze mojego miasta chcą wcisnąć w dawnym zakładzie karnym, przy drodze krajowej.

Umanili sobie iż warszawka będzie w drodze na Mazury bądź powrotnej zajeżdżać do muzeum. No proszę Was.. Szlachetni mieszkańcy ze stolicy zatrzymują się w moim mieście by zatankować i wpieprzyć coś z McDonalda, które jest dwie minuty samochodem od planowanego muzeum.

Proszę tu mnie nie podejrzewać iż sprawa żołnierzy wyklętych mnie nie interesuje, tylko może za dużo się nasłuchiwałam jak to rabowali po wsiach w okolicach Ostrołęki (własna rodzina moja doświadczyła ich 'działań') i nie uważam tego tematu za ostatecznie opracowanego przez historyków? I nie chcę się poddawać jakiejś gorączce jaka się dzieje w tym mieście i kraju?!

Abstra***ąc od moich poglądów, pomysł muzeum jest idiotyczny, ponieważ nie ma tu pieniędzy na to! Prowincjonalne miasteczko, a tu chcą robić własną wersję wydarzeń historycznych? Mauzolem stoi puste, z muzeum będzie tak samo. Kasa ciągnięta z Unii bez sensu.

Czy to jakieś muzeum sprawi iż będziemy chcieli wrócić do miasta i tu żyć?! Po co, jak nie ma pracy i perspektyw?!

Uwierzcie, to wszystko pic na wodę. Cały ten szum jest wywołany, bo prezydent z swoimi poplecznikami musi pozapewniać miejscówki dla swoich.

Poczytajcie o aferach w Ostrołęce. Radni, potrącający ludzi na ulicy, tysiące złotych kradzione z foliówki prezydentowi, blue taxi (wozili się policyjnymi samochodami, bo tak), ustawy kopiowane słowo w słowo z innych miast (ach tak, zmieniono nazwę.. z Koszalin na Ostrołęka).


Ludzie! Co tu ma gender do czynienia? Co za oszołom założył ten temat, że nie ma pojęcia o sprawie? Skopiował żywcem z naszego lokalnego portalu. Brawo ziomuś, tylko na tyle Cię stać.




tak, ból dupy. maść zalecana

Gondone

2014-02-13, 08:06
miałam cos napisać, bo 2 lata w O-ce mieszkam i niedługo jade dalej, ale maggie napisała już wszystko.

ra...........el

2014-02-13, 15:27
gender to dziedzina nauki, mówi się też, że to swego rodzaju nurt filozoficzny. kim więc niby są genderowcy? tzn jesli jesteś fanem tv to tam gender pojawia się tylko w kontekście sfrustrowanych feministek i pajaców chcących namieszać w płciowości dzieciaków, walczących z kościołem. ale po co ja się rozgaduję, przecież autor nawet nie wysilił się by sprawdzić co to jest GENDER. ech.