18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

BMW na mini rondzie

TT4 • 2017-07-11, 06:25
...i jaszczomp.



MgrMajster

2017-07-11, 07:03
No i trafił debil na debila. :roll:

BKKWK

2017-07-11, 08:38
MgrMajster napisał/a:

No i trafił debil na debila. :roll:



Możesz mi wytłumaczyć, co złego zrobił Seba?

~Angel

2017-07-11, 09:02
BKKW napisał/a:



Możesz mi wytłumaczyć, co złego zrobił Seba?



urodził się

Erni90

2017-07-11, 14:37
Co wy macie do BEMEK ludzie często widzę nawet jak są jakieś filmiki z wypadków w których BMW nie bierze, ale stoi obok to piszecie poj***ne teksty że to wina BMW. Po prostu boli was że ktoś ma a wy nie j***nE CEBULE

MgrMajster

2017-07-11, 18:07
Cytat:

Możesz mi wytłumaczyć, co złego zrobił Seba?


Oboje nie zachowali odpowiedniej ostrożności, jeden sobie robi kółeczka po rondziku, a drugi szpanuje na kółeczku tuż przed rondem, nie mając pewności, że zatrzyma się tuż przed nim w razie, gdyby inny uczestnik ruchu się na nim pojawił. Nawet jeśli to byłoby lub jest odizolowana od ruchu publicznego droga to i tak nie zwalnia tych debili sebixów od zachowania ostrożności.

Wookki

2017-07-11, 19:49
Albo mi się zdaje albo kibel przed rondem robił wheele, jest to wgl możliwe?

Kelmans

2017-07-11, 22:49
Wina lezy po stronie motocyklisty, który nie zachował ostrożności. Seba miał pierwszeństwo, bo znajdował się już na rondzie, a motop*zda teraz będzie płacić z ubezpieczenia.

siwy142490

2017-07-11, 23:34
Leci piwko za samego kamerzyste ... 1-klasa. Oby więcej takich operatorów

gabriel0

2017-07-12, 00:55
Kamilllo1990 napisał/a:

Co wy macie do BEMEK ludzie często widzę nawet jak są jakieś filmiki z wypadków w których BMW nie bierze, ale stoi obok to piszecie poj***ne teksty że to wina BMW. Po prostu boli was że ktoś ma a wy nie j***nE CEBULE



Ach zapiekło :goatse:

smoke86

2017-07-12, 09:49
BKKW napisał/a:



Możesz mi wytłumaczyć, co złego zrobił Seba?



Klemans napisał/a:



Wina lezy po stronie motocyklisty, który nie zachował ostrożności. Seba miał pierwszeństwo, bo znajdował się już na rondzie, a motop*zda teraz będzie płacić z ubezpieczenia.



Widzę, że sami motogeniusze się wypowiedzieli.

Zauważcie, że BMW wjeżdża na rondo z lewej strony (zgodnie z kierunkiem strzałek), zatem sytuacja nie ma miejsca w Polsce, tylko w kraju o ruchu lewostronnym. Polska jest jednym z niewielu krajów, gdzie pierwszeństwo ma pojazd poruszający się okrężnie po rondzie - w ponad 90% państw to wjeżdżający na rondo ma pierwszeństwo; do takich państw zaliczają się m. in. Niemcy - stąd też u nas duża ilość kolizji na rondach z udziałem niemieckich emerytów. Na filmie wyraźnie widać, że nie ma znaku poziomego "ustąp pierwszeństwa" przej wjazdem na rondo.

Podsumowując: to kierowca kibla miał pierwszeństwo, zawinił kierowca BMW.

Edit: zapamiętajcie powyższe - może się przydać w wyjazdach zagranicznych. Nie we wszystkich krajach, nawet europejskich, przepisy ruchu drogowego są takie same.

BKKWK

2017-07-12, 12:16
smoke86 napisał/a:





Widzę, że sami motogeniusze się wypowiedzieli.

Zauważcie, że BMW wjeżdża na rondo z lewej strony (zgodnie z kierunkiem strzałek), zatem sytuacja nie ma miejsca w Polsce, tylko w kraju o ruchu lewostronnym. Polska jest jednym z niewielu krajów, gdzie pierwszeństwo ma pojazd poruszający się okrężnie po rondzie - w ponad 90% państw to wjeżdżający na rondo ma pierwszeństwo; do takich państw zaliczają się m. in. Niemcy - stąd też u nas duża ilość kolizji na rondach z udziałem niemieckich emerytów. Na filmie wyraźnie widać, że nie ma znaku poziomego "ustąp pierwszeństwa" przej wjazdem na rondo.

Podsumowując: to kierowca kibla miał pierwszeństwo, zawinił kierowca BMW.

Edit: zapamiętajcie powyższe - może się przydać w wyjazdach zagranicznych. Nie we wszystkich krajach, nawet europejskich, przepisy ruchu drogowego są takie same.



"Motogeniuszem" jesteś sam, bo wyraźnie nie przyjrzałeś się liniom na rondzie i nie poczytałeś przepisów przed wypoceniem tego elaboratu.

Na filmie wyraźnie widać, że wokół ronda jest przerywana linia. Wiesz, co to oznacza, czy mam Ci wyjaśnić?

Dodatkowo w przepisach brytyjskich (można śmiało zakładać, że tam miało miejsce to zdarzenie) obowiązuje poniższa zasada:

Cytat:

Rule 146
Adapt your driving to the appropriate type and condition of road you are on. In particular

- do not treat speed limits as a target. It is often not appropriate or safe to drive at the maximum speed limit
- take the road and traffic conditions into account. Be prepared for unexpected or difficult situations, for example, the road being blocked beyond a blind bend. Be prepared to adjust your speed as a precaution
- where there are junctions, be prepared for road users emerging
in side roads and country lanes look out for unmarked junctions where nobody has priority

- be prepared to stop at traffic control systems, road works, pedestrian crossings or traffic lights as necessary
- try to antic**ate what pedestrians and cyclists might do. If pedestrians, particularly children, are looking the other way, they may step out into the road without seeing you.



Wyjaśnię Ci, co oznacza fragment zaznaczony na czerwono. Dotyczy on m.in. nieoznaczonych skrzyżowań, na których "nikomu nie przysługuje pierwszeństwo". Czyli "nigdy nie powinno się zakładać, że ma się pierwszeństwo oraz należy pamiętać, że kierowcom innych pojazdów może wydawać się, że mają pierwszeństwo i będą oczekiwać, że im go ustąpimy". Czy motop*zdeczka zastosowała się do powyższej zasady?

I najważniejsze na koniec. Przepis odnoszący się ściśle do rond:

Cytat:

Section 185
Section 185 explains what you should do when you reach the roundabout. Again it is important to be aware of the traffic around you and look out for road users who may be signalling incorrectly or in some cases not signalling at all!

When reaching a roundabout you should:
- Always give priority to the traffic coming from the right, unless you have been directed otherwise by signs, road markings or traffic lights
- Check if the road markings allow you to proceed without giving way (always look right before joining just in case)
- Watch out for other road users on the roundabout
- Check the traffic has moved off in front of you before you proceed to enter the roundabout



A na desr masz to:


Rada na przyszłość - zanim coś napiszesz dowiedz się, czy wiesz wystarczająco dużo w danym temacie lub zwyczajnie sprawdź info.

Belweder

2017-07-12, 18:58
Kamilllo1990 napisał/a:

Co wy macie do BEMEK ludzie często widzę nawet jak są jakieś filmiki z wypadków w których BMW nie bierze, ale stoi obok to piszecie poj***ne teksty że to wina BMW. Po prostu boli was że ktoś ma a wy nie j***nE CEBULE



czemu aż tak uogólniasz markę ? bmw to głównie jakieś szrociska na naszych drogach i używki 20-15 letnie,zaj***ne 1.6-2.0 w gazie więc wstyd tym jeździć bo to padło i szrot przegniły i słaby a nie jakaś super marka jeśli bierzemy ogół jeżdżących. Tym bardziej debile ją wybierają, tak samo audi. Jak idzie jakiś pajac wyglądający jak po syntholu z ulizaną fryzurką od żelu to wiem na 100% do jakiej marki prestiżu rdzy i biedy umysłowej wsiądzie... :-)