18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bitwa o Los Angeles

Chorusek • 2015-08-16, 13:57
Jeden z komentarzy pod filmem Bitwa o Los Angeles zaciekawił mnie na tyle by poszukać informacji na temat rzekomego pojawienia się UFO nad USA podczas II wojny światowej.

Cytat:

24 lutego 1942r służby United States Navy poinformowały, że obserwatorzy dostrzegli na niebie w okolicach Los Angeles kilka świecących obiektów. Doprowadziło to do ogłoszenia wieczorem alarmu przeciwlotniczego i obsadzenia stanowisk dział przeciwlotniczych. Kiedy wydawało się, że to fałszywy alarm, ok. godz. 02:15 wykryto na radarach niezidentyfikowany obiekt. Syreny alarmowe włączono o 02:25 i nakazano zastosować zaciemnienie. Chwilę później niebo zaczęły przeczesywać reflektory przeciwlotnicze, a artyleria przeciwlotnicza otworzyła ogień. W stan gotowości zostało postawione lotnictwo, ale myśliwce pozostały na ziemi. Ludność cywilna zeszła do schronów lub piwnic oczekując nalotu, a na niebie zaobserwowano świecący obiekt.
Świecący obiekt lub obiekty był/były cały czas ostrzeliwane z ziemi, natomiast dowództwo IV Korpusu Powietrznego nie wydało rozkazu użycia myśliwców. Ostrzeliwany obiekt przeleciał nad wybrzeżem od Santa Monica do Long Beach. Kiedy doleciał do Signal Hill zaczął manewrować – najpierw skręcając w stronę lądu, potem zawrócił nad Pacyfik, gdzie w końcu zniknął.
Alarm został odwołany o godzinie 7:21.

Kilka budynków zostało uszkodzonych wskutek spadających odłamków i nisko wybuchających pocisków artylerii przeciwlotniczej. Trzy osoby zmarły na zawał serca z powodu paniki, trzy inne zginęły od źle naprowadzonego ognia przeciwlotniczego, doszło też do kilku wypadków drogowych wskutek zaciemnienia.


Poniżej oryginalna relacja radiowa z tamtego dnia

pi...........ja

2015-08-18, 13:58
Podejrzewa się, że to mogła być jedna z japońskich tak zwanych bomb balonowych, czyli balon z bombą wypuszczony tak, żeby wiatry przeniosły go przez Pacyfik. W Red Alercie 3 była ta broń. Podobno kilka tych balonów doleciało.

radek225

2015-08-18, 17:37
Był nawet motyw w komediowym filmie Boba Gale'a (ten od BTTF) filmie 1941.

da...........za

2015-08-20, 23:02
Jeśli ktoś uważa, że jesteśmy sami, na tym całym Świecie, to gratulacje...