18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Billy Connolly - Religia

MartyMcFly90 • 2013-05-21, 13:56
Temat występu jak najbardziej na czasie. Ostatnimi czasy można zauważyć na naszym cudownym Sadolu tendencję do ognistej wymiany argumentów między osobami wierzącymi a ateistami. Niniejszy materiał nie ma na celu obrażania czyichkolwiek uczuć bądź konkretnych osób. Ostrzeżenie: szanowny autor dosyć mocno drwi z Jana Pawła II, papieża Polaka. Proszę przygotować maść na ewentualny ból dupy. Miłego oglądania. Pozdrawiam!


Eliot Imperio

2013-05-22, 03:00
Ptoon, jeśli faktycznie doj***łeś taki zmyślny eksperyment, to dostaniesz piwko. Zacnie, sprytnie i przebiegle. Żydowskie korzenie?;> A tak na serio. Czemu każdy musi się obnosić z tym czy wierzy czy nie wierzy w Boga? CZy to jest k***a tak ważne w życiu, żeby druga osoba była świadoma tego w co wierzy znajomy/znajoma? Mnie to osobiście szczerze pie**oli dopóty dopóki nie przyłazi do mnie i chce mi wpierać swoje idee i wartości moralne, które raczej mnie nie interesują bo mam swój mózg i swoją wole. Dlatego mam zawsze ubaw jak czytam pojedynki na głupote albo argumenty filozofów każdej ze stron (ateistów i katolików). A jeszcze chciałbym dodać ku końcowi- lepszy katolicyzm niż islam.

McMenel

2013-05-22, 09:05
Armagedon1410 napisał/a:

Pierwszy raz udzielam się w takim temacie. Jestem wierzącym katolikiem, dlaczego wierzącym? Bo tak zostałem wychowany i jest to moja tradycja, zdaje sobie sprawę z poziomu cywilizacji i nauki, ze Boga może nie być a my po prostu w dniu śmierci wyłączymy się jak komputer, nie jest to w ogolę ważne czy Bóg istnieje czy nie, ważne jest to, ze przez ponad 1000 lat Polska była chrześcijańska, walczący żołnierze szli do boju wykrzykując imię Boga a kiedy umierali większość z nich miała nadzieje, ze to co zrobili nie pójdzie na marne. Okres drugiej wojny światowej również, walki na każdym froncie, jak Polski żołnierz dawał rade walczyć? Miejac nadzieje, ze to co robi jest słuszne i, ze coś poza tym jest. Polska to nie tylko ziemia, Polska to ludzie którzy ja tworzą, kultura i religia, prawo i język. XXI wiek jest okresem gdzie tak na prawdę możesz powiedzieć wszystko i nie spotka Cie za to kara lecz szanujcie nasza religie bo kiedy będziemy starzy będziemy chcieli wrócić do czasu chrześcijaństwa i oddamy wszystko aby nie widzieć panów "lubiących kozy inaczej".



Dawno się tak nie uśmiałem czytając... Zacznijmy od tego iż wiara przychodzi z przemyśleń i wyboru a nie z wychowania i tradycji. Tradycyjnie to ty co najwyżej możesz malować pisanki. To co ty nazywasz wiarą jest niczym innym jak pustym odbębnianiem sformalizowanych rytuałów. Wiara w istotę wyższą nie wymaga żadnej sformalizowanej religii. Ba śmiem twierdzić iż każda forma sformalizowanego kultu religijnego w dużej mierze pozbawiona jest wiary. Prawdziwej wiary. Wiary objawiającej się prawdziwą głupotą. Jak np niektóre odłamy protestantyzmu w USA gdzie ludzie wierzą w boga tak głęboko i niezaprzeczalnie iż nie stosują zdobyczy medycyny. Po prostu twierdzą iż zwykła modlitwa do boga wyleczy chorego. To jest wiara. Bo jeżeli wierzysz to bezgranicznie ufasz. Tak więc mam pewność iż nie wierzysz. Co najwyżej udajesz że wierzysz , chodzisz do kościółka i słuchasz co kapłan powie. Ale to nie wiara to nic innego jak głupia i kretyńska chęć konformizmu i podążania za większa masą debili aby zakamuflować się ze swoim debilizmem wśród tłumu wyznawców. Mam większy szacunek to tych co umierają bez lekarza w imię wiary w boga niż do ciebie. Bo nie są hipokrytami.
Z pozdrowieniami ateista.
P.S. Jest to całościowe stwierdzenie sformalizowanych kultów religijnych przedstawione na przykładzie jednego użytkownika. I może z całą pewnością pasować do wielu innych zarówno osobników jak i religii.
P.S. 2 Polecam "Pomniejsze Bóstwa" Pratchetta. Wbrew pozorom doskonale pokazuje na czym polega formalna strona religii.

Sz...........jk

2013-05-22, 09:20
@Un_Nem

E, facet, nie przypisuj sobie cudzych zdobyczy technologicznych i rozwoju nauki tylko dlatego, że jesteś ateistą bo co to k***a ma do rzeczy? Ty pralki nie wymyśliłeś, jak coś stworzysz to się dopiero będziesz chwalić. Zresztą wielu uczonych było wierzącymi, to jakiś chrześcijanin ma sobie przypisywać jakieś ich dokonania tylko dlatego, że należy do tej samej grupy religijnej? Zastanów się troche zanim podasz tak idiotyczny przykład, sam gówno dla tego świata zrobiłeś, a gadasz jakbyś nas wszystkich zbawił.

ginx2666

2013-05-22, 10:17
A ja się odcinam od ogólnosadolowego bólu dupy po obu stronach i powiem, że facet ma bardzo przyjemny szkocki akcent.

MartyMcFly90

2013-05-22, 10:18
Ja pie**ole... Wrzuciłem to wczoraj, wchodzę dzisiaj zobaczyć czy coś się dzieje w tym temacie i widzę, że nie ma sensu tutaj wstawiać jakichkolwiek materiałów związanych z religią a już w szczególności czegokolwiek drwiącego z chrześcijaństwa. Jeśli film się nie podoba to napiszcie, że ch*jowy czy zj***ny, nie warto oglądać i scrollujcie dalej. Niestety... Każda ze stron teraz będzie rzucać argumentami czasem trafnymi a czasem kompletnie z dupy i próbować udowodnić, że ich jest tylko racja i ch*j. Oglądałem ten filmik na yt. Myślę "nigdy nic nie dodaję to dzisiaj spróbuje, może kilka osób się uśmiechnie". Takie były moje intencje. Gdybym wiedział, że będzie taki syf to bym sobie odpuścił. Pozdrawiam.

greene

2013-05-22, 10:26
up@ Ile Ty na sadolu siedzisz, że wykazujesz sie aż taką niewiedzą? :D Toż to właśnie takie tematy (poza babami z ku*asami i ciapatymi) przyciągają najwiecej uwagi dla przeciętnego i nawet nieprzecietnego usera sadola.

staszkowy

2013-05-22, 13:43
katole katolami, ateisci ateistami etc. ale ten koles nie jest ani troche smieszny. poprzeklinal, nadarł gębę, dorzucil jakies starożytne dowc**y i wyszlo z tego mega wyraziste gowno.. szok ze tyle ludzi wyj***lo na to hajs

Un_Nem

2013-05-22, 18:52
@ptoon
taaaaaaaaaaaak?
ja pie**ole z jakimi ludzmi ja zyje na tej planecie :facepalm:

ktos tlumaczy jakiemus glupkowi o co chodzi a ten mowi ze brakuje oleju w glowie :homer:
:brawo:

skindi

2013-05-22, 20:02
@Precz_z_Preczem

Na początku powiem, że jestem katolem. Według mnie skecz wgl nie śmieszny- potrafię się śmiać z siebie i z własnej religii.
Jesteś hipokrytą. Z Hawkinga nie wolno się śmiać, ale z JPII już tak? Wytłumacz mi gdzie jest różnica- w tym, że on jest ateistą jak Ty, a papież był "jeb**ym katolem"? Poza tym "eksperyment" Ptoom'a uważam za udany. A jego tekst jest na poziomie tego "satyryka". Pokazał hipokryzję kilku osób.

Czekam na jazdę po mnie od gimbusów za to że wierzę. :)

ch...........AN

2013-05-23, 11:55
Cytat:

Ale nienawidzę hipokryzji, a zwłaszcza tej nieświadomej, wynikającej z głupoty. Dlatego użytkownikom: ok***4, Borsuk1987, Un_Nem, RockyWood, T-Will, mario7778, Precz_z_Preczem, (edit)chrisychrisSAAN życzę trochę więcej oleju w głowie, a skoro jesteśmy na tej stronie to też murzyńskiego ch*ja w dupę.



Serio? Czego się do mnie przypie**alasz? Napisałem, że Stalin był jezuitą i teraz jestem hipokrytą? Człowieku, napisałem tutaj gdzieś, że jestem ateistą? Widzisz gdzieś jak wyznaję swoją religię? Pokazałeś tylko, że jesteś ignorantem, bo nie wiesz w co wierzę, a pie**olisz jakieś farmazony. Aha i chyba nie wiesz co znaczy być hipokrytą, więc nie używaj terminów, których nie rozumiesz.

Borsuk1987

2013-05-23, 15:31
S-series napisał/a:

jesteście ateistami bo to jest modne! tylko i wyłącznie dla tego! a w 90% wasi rodzice brali ślub w kościołach katolickich :) i wy pewnie też za kilka lat będziecie brać ślub w kościele katolickim, ale wy przecież jesteście ateistami! haha, jetem ciekawy jak poznacie kobietę, która chodzi do kościoła i będzie chciała wziąć ślub kościelny w tedy na pewno podtrzymacie swój ateizm :D no i na deser komenty po niektórych są w iście hejterkim stylu "jestem ateistą więc będę hejtował katoli". Gówno wiecie o ateizmie! :]




Zonk.

Mam Kobietę i z nią Synka (dziś kończy pierwszy roczek ;) ) i kładziemy ch*j na na tradycje chrzczenia dzieciaka i ślub w kościele a wiesz dlaczego? Bo i ja i potem ona w pewnym momencie życia stwierdziliśmy że nie będziemy uczestniczyć w czymś co jest tylko na pokaz. Btw, przeczytałem całą biblię z 3 razy i przystawiając to co tam jest napisane do dzisiejszego KK to poprostu bluźnierstwo. Dziękuję dobranoc Fanatyku.

A po za tym :idzwch*j:



I jeszcze jedno Ptoon.
Nie próbuj teraz się wykręcać jakimś pseudo eksperymentem z dupy wyciągniętym. Jestem po studiach, głową rodziny , pracuję, myślę o przyszłości mojego syna, więc zakładam że mam więcej oleju w głowie niż ty. Proszę nie nazywaj mnie trollem i hipokrytą, bo jedyne czego bardziej nie lubię od kościoła katolickiego to gimbazy krzyczącej "pie**ole kościół" która nic nie wie o tym kościele i religii.

s6...........6s

2013-05-23, 18:20
Powiem tylko tyle. Oto ilustracja wiary. Dla jednych prawdziwa, dla innych mało wiarygodna.....




PS. Zrobione przeze mnie w Power Point

ch...........AN

2013-05-23, 22:51
Najlepsze jest to, że jak ktoś napie**ala na kościół (celowo z małej), to jest uważany za ateistę. Niektórzy nie uznają kościoła przez to, że kradnie itp. itd., a jednak wierzą w tego samego boga. Ja tam jednak jestem za pięcioprocentowcami, bo jednak to do mnie jakoś przemawia. I tak jak nie mam nic do ludzi wierzących w Jahwe, Potwora Spaghetti czy inne ch*je muje, tak nienawidzę hipokryzji jak hipokryta ptoon. A faktem jest, że zdecydowana większość katolików to hipokryci.

horrormaniak

2013-06-14, 21:49
Własnie chciałem dodać ten filmik bo sam robiłem do niego napisy i wrzuciłem na youtube :p Też durny jestem, że chciałem dodać na taki portal jak joemonster (nie przyjęli), zamiast tutaj od razu uderzać, tutaj takie filmy są wręcz wskazane :D