18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Biblia i Sumerowie - Stworzenie Świata

Gorti • 2020-10-03, 10:40
Wg biblijnej Księgi Rodzaju Bóg stworzył świat w ciągu sześciu dni, a siódmego dnia odpoczywał. O ile biblijna historia pozostaje dobrze znana, o tyle mało kto zna historię stworzenia spisaną przez mieszkańców Mezopotamii. Porównajmy zatem obie opowieści o stworzeniu świata.


bercisko

2020-10-03, 14:08
Gorti, chłopie ten odcinek jest zajebisty. Szanuję za obiektywne podejście do tematu. Podoba mi się, że jako żródła nie dajesz "ktoś komuś coś powiedział" tylko podajesz autorów, literaturę, cytaty, etc.

mam_racje

2020-10-03, 15:00
Bawicie się w naukę jak dzieci w piekarnie robiąc babki z piasku, na siłę próbujecie udowodnić swoje paranoje.




jjuice

2020-10-03, 19:28
bercisko napisał/a:

Gorti, chłopie ten odcinek jest zajebisty. Szanuję za obiektywne podejście do tematu. Podoba mi się, że jako żródła nie dajesz "ktoś komuś coś powiedział" tylko podajesz autorów, literaturę, cytaty, etc.



wiesz czemu tak jest? bo i tak nikt nie sprawdzi źródeł które podał. z reszta bazować na wiedzy nomadów którzy, znali świat w obrębie 40 km... serio?

parolpl

2020-10-03, 19:45
@mam_racje
Widzę że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
To ci skrócę;
to jest wizja stworzenia wg. żydów i Sumerów; nie naukowa. To, że prawdopodobnie jest błędna (choć nie musi w całości być przekłamana ) to fakt i nikt nie próbuje je wcisnąć jako tej prawdziwej.