18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

BHP przede wszystkim

CoJaTamKurwaWiem • 2019-11-02, 17:29
Słuchawki na strzelnicy to podstawa :mrgreen:


woytasw

2019-11-02, 22:02
Wycinają strzał i można normalnie rozmwaiac

mazga50

2019-11-02, 22:31
Svenlee napisał/a:

Na jakiej zasadzie działa aktywacja słuchania otoczenia?



To są aktywne ochronniki słuch. Zasilane akumulatorkiem, jeden lub w lepszych dwa mikrofony. Gdy wyłączysz zasilanie, działa jak standardowy ochronnik słuchu, tzw. pasywny. Po włączeniu zasilania i ustawieniu poziomu odpowiedniego dla użytkownika, mikrofon przekazuje dźwięk do głośniczków w tych ochronnikach, ale tylko do pewnego poziomu. Wszystko powyżej tego poziomu jest "obcinane". Możesz również ustawić tak poziom sygnału, że będzie wzmacniał dźwięk z zewnątrz i będziesz słyszał lepiej, niż normalnie, nadal obcinając zbyt wysoki poziom dźwięku (np. huk wystrzału). Niektóre mogą istotnie służyć jako słuchawki, ponieważ posiadają gniazdo jack 3,5mm umożliwiając podłączenie ich do np: telefonu czy laptopa. Niemniej są to ochronniki słuchu.

woytasw napisał/a:

Wycinają strzał i można normalnie rozmwaiac



Nie do końca "wycinają". Znacznie zmniejszają poziom, przez co też zniekształcają dźwięk huku wystrzału, czy łoskotu maszyn itp.

CoJaTamk***aWiem napisał/a:

No bo niby skąd biedaku miałbyś to wiedzieć...
Rzuć okiem - słuchawki, bo chronią przed hukiem wystarzału, a jednocześnie mogę w nich rozmawiać i słyszeć rozmówcę. Mają mikrofoni dwa głośniczki. Mam takie dwie pary. Jak to nazwiesz...?



No widzisz, a to się nazywa aktywny ochronnik słuchu. Pastuchy takie jak ty nazywają to również "słuchawkami", "nausznikami" albo "stoperami".

Essent napisał/a:

Haha jebłem i nie staje do jutra



Wstałeś już? Wilka złapiesz, jak na zimnym będziesz talk leżał.

DoubleBorger napisał/a:

Zabijcie się najlepiej, bo słuchawki się czymś różnią od ochronników słuchu jajebe.



Słuchawki nie wzmacniają i nie obcinają poziomu dźwięku z zewnątrz do bezpiecznego poziomu.

Co się będę męczył:

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=fvK9Xdb4NKfprgTH3pzIAw&q=ochronniki+słuchu+aktywne&oq=ochronniki+słuchu&gs_l=psy-ab.1.1.0l10.2019.2019..3834...0.0..0.73.73.1......0....2j1..gws-wiz.8EjSa8Sw2ak

dennissliwa napisał/a:

Pójść na strzelnicę żeby się zabić. Dobre



Nawet nie wiesz, ilu nieszczęśników w ten sposób popełnia samobójstwo. I ile kłopotów ma instruktor i właściciel strzelnicy po czymś takim, a nie mam na myśli traumy.
Dlatego "nowym" trzeba patrzeć na ręce i dużo z nimi rozmawiać, Ważna jest też intuicja, ale nawet to potrafi zawieść.

Adrian649

2019-11-02, 22:41
k***a ma cela j***ny

sard

2019-11-02, 22:47
Założył słuchawki bo był tak żałosną p*zdeczką, że nie chciał usłyszeć swojego ostatniego słowa.

LuzaQ

2019-11-02, 23:57
CoJaTamk***aWiem napisał/a:

No bo niby skąd biedaku miałbyś to wiedzieć...
Rzuć okiem - słuchawki, bo chronią przed hukiem wystarzału, a jednocześnie mogę w nich rozmawiać i słyszeć rozmówcę. Mają mikrofoni dwa głośniczki. Mam takie dwie pary. Jak to nazwiesz...?



Zakupem 2 za 1 ?

dOpieca

2019-11-03, 06:19
oglądam z 7 raz i dalej nie jestem pewny , czy on sobie pie**olna w głowe poprawiajac te wasze nauszniki?

ssiruuvi

2019-11-03, 10:50
Ale macie naj***ne. ch*j z tym czy to są słuchawki, nauszniki czy k***a ch*j do szczania. Wszyscy doskonale wiedzą o co chodzi ale nie, wyskoczy rycerz jeden z drugim i pie**oli bo się zna. To samo jest z motorem, tirem i pie**oloną ładowarką. Jak chcesz się pałować bo jesteś znawcą to ok ale ludzie mają wysrane na to.
Już mi lepiej.,

ProVVe

2019-11-03, 12:16
Z takiej odległości do tarczy nie trafił? Pff amator

aronio

2019-11-03, 20:53
no jak zwykle za krótki film..gościa dźwigało chłop chciał ratować i brak zakończenia....