topic

Betar - czy wszyscy Żydzi są szechteriadą?

Nocturno19 • 2013-04-06, 13:35
Nie jestem historykiem. Prosty chłop ze mnie z Opolszczyzny. Jednak pojawiają się tutaj nieraz treści antysemickie, np publikacja użytkownika @simpekaes ,który odniósł się do wypowiedzi prof. PAN Krzysztofa Jasiewicza, która pojawiła się w formie wywiadu w wydaniu "Focus Historia ekstra", dodatku z okazji 70. rocznicy powstania w warszawskim getcie. Często też się przewijają tutaj teksty o żydokomunie, że trzeba Żydów wytępić etc. Uważam takie zachowanie za naganne - ale nie dlatego, że się nie zgadzam z profesorem Jasiewiczem, lub użytkownikiem simpekaes. Przeciwnie - oboje mają dużo racji. Chodzi o coś innego.

Jako, że pisuję do różnych takich narodowo katolickich portali, to z gruntu rzeczy się nauczyłem, że jak mam być rzetelny i mówić cokolwiek o kimkolwiek, to dopytuję i doczytuję dokładnie na ten temat. Dlatego czytam i Newsweeka i GP, i GW i FiM, i Zadrę i Frondę. Wszystko, co wpadnie mi w ręce. Nieraz wypytuję ludzi zaangażowanych w działania, politykę i znających historię i socjotechnikę. I wiele książek i publikacji źródłowych przewinęło się przez moje ręce (w tym Mein Kampf, Czarna Biblia, Wywiad z Jaruzelskim, a także podręczniki do historii z okresu okupacji ruskich na naszym terenie po '45 i wiele, wiele innych)..

Stąd uważam, że opinia profesora i owego użytkownika jest jednostronna, błędna - a promowana na głównej, rujnuje trochę prestiż tej strony (są tutaj przecież i debile, i gimby i ludzie oczytani). Dlaczego?


Posłuchajcie...Czy Żydzi zapracowali sobie na to, żeby ich różne kraje nie lubiły? Temat jest prosty - Polska. Kraj, który po 123 latach nie istnienia budzi się niepodległy. Chce być wolny od obcych wpływów. I co się okazuje? Że większość banków, co większych firm i kamienic, posiada obcy naród - Żydzi. W tamtym okresie tępiono nie tylko Żydów, ale i inne narody, jakie próbowały w Polsce cokolwiek wykupywać. Temat dotyczy jednak Żydów, więc ich się będę trzymał. Czy więc Żydzi zapracowali sobie na holocaust?
Odpowiedź brzmi: tak, ale nie wszyscy Żydzi. Przypominam wam historię Bejtaru, prawicowej organizacji żydowskiej, która była właśnie przeciwko tym złym, lewicowym Żydom, którzy zakłamują historię. Założył je w 1923 roku Władimir Żabotyński.

W porównaniu z lewakami - prawicowy Bejtar chciał, by ich naród wrócił na ich tereny rodzime i tam budował silne państwo. Lewica tamtejsza (jak i dzisiejsza) żydowska natomiast, chciała judeizacji terenów, na których ich naród się ukrył. Robili z lewicowych bojówkarzy bohaterów (wmówili np. że to oni przeprowadzili wybuch powstania w gettcie warszawskim, co jest mitem - Bejtar był o niebo lepiej wtedy zaopatrzony i to on robił największe spustoszenie wśród Niemców), tępili Bejtarowców, pluli na nasze flagi, a dziś robią z nas antysemitów. A tymczasem..

Bejtar miał poparcie Wojska Polskiego, w tym Piłsudskiego, a nawet współpracowali z ONR (szkolenia wojskowe, kursy dla młodzieży, wyjazdy i kolonie rekrutacyjne) - do którego niektórzy dołączyli po upadku III Rzeszy.
Ruchy narodowe w Polsce były przeciwko tym lewackim sk***ysynom, które lewacko dążyły do dominacji żydowskiej na terenie Europy. O Bejtarze mało kto mówi, a to on był między innymi odpowiedzialny za powstanie w getcie warszawskim (zaś jest tam tylko pomnik lewackiego działacza komunistycznego Żyda), a potem w czasie powstania warszawskiego niedobitki z Bejtaru wywieszały flagi polskie i żydowskie, na znak solidarności z narodem polskim. (Polska wtedy strasznie ryzykowała utratą kontaktów z Anglią - jak się okazało po sprzedaniu nas Stalinowi: niepotrzebnie - zaś tereny Izraela były pod władzą Brytyjczyków właśnie) Pomija się mówienie o nim, zaś historię się zakłamuje.

Wmawia się na przykład, że Bejtar miał powiązania z faszyzmem Mussoliniego - gdy tymczasem fakt, że podobał się Bejtarowi sposób myślenia (a nie działania i głoszone poglądy) włoskich faszystów, umyka jakoś lewicowej propagandzie. Kolejną ciekawostką jest to, że Bejtar przed Hitlerem posiadał piaskowe koszule i ogólnie ich strój miał wiele wspólnego ze strojami nazistów - jednakże Bejtar wcześniej wpadł na pomysł takiego munduru. Tutaj zdjęcie:
http://www.irekw.internetdsl.pl/betar1.jpg

Dlatego kończąc już ten temat, skwituję to słowami prof.Wolniewicza:
"Kto jest odpowiedzialny za problemy w Polsce? Żydzi! ALE NIE WSZYSCY! Nie wolno uogólniać - NIGDY!"

I choć Wikipedia też nie jest dobrym źródłem - tutaj trochę więcej na ten temat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bejtar

A tutaj film dokumentalny o Bejtarze:
http://www.filmy.134.pl/o...9083,betar.html

Aro1

2013-04-07, 20:24
tak rzucasz słowem lewica i jego odmianami to może przybliż co takiego ono znaczy i czym się różni od prawicy

Nocturno19

2013-04-08, 06:12
Właśnie to jest problem - Aro1 - że w kontekście różnych czasów, znaczy co innego. I każde ugrupowanie inaczej je pojmuje. Jednak odniosę się z odpowiedzią dla ciebie, wobec tematu, jaki poruszyłem:

Mówię o spadkobiercach ideologów lewicowych z okresu przed, w trakcie i po II wojnie światowej. Owymi spadkobiercami poglądowymi, są na przykład A.Michnik (Aron Szechter), Blumsztajn i wszyscy Żydzi i nie-Żydzi, którzy propagują mit Polaka -antysemity, Żydów jako ofiar, szerzą Antypolonizm. Wliczam w to także Biedronia i Palikota, po akcji w Sejmie ze świętem żydowskim.

Czym jest jednak lewica w szerszym rozliczeniu??
Pogląd antytradycjonalistyczny, antykonserwatywny, antykatolicki, antypaństwowy i antyrasowy. Poglądy mówiące o new age i NWO - globalistyczne dzieci Stalina, Hitlera i Lennona. Hippisi, anarchiści, homolobby. To jest lewica, w dużym skrócie.

Na marginesie dodam, że za całokształt problemów naszego państwa, odpowiada lewica - prawicy w Rządzie nie było od bardzo, bardzo dawna (kilka wieków).

Ach, zapomniałem jeszcze napisać, czym się różni - to chyba oczywiste..?
Prawica powołuje się na odwrotne wartości, niż lewica - nacjonalizm, katolicyzm, tradycjonalizm, konserwatyzm, monarchizm, republikanizm, liberalizm konserwatywny, kapitalizm etc. Długo by mówić.

Galin

2013-04-08, 20:18
Zasadnicza różnica polega na nagminnym myleniu pojęć. Nikt tutaj nie ma nic do żydów - zwykłych ludzi, którzy żyją tak jak my w swoim kraju. Natomiast chodzi nam o bandę syjonistycznych świń, które notabene działają na niekorzyść wszystkich gojów. Z ciapatymi podobnie. Są normalni ludzie i są brudasy którzy odcinają kupony od krucjat jak żydzi od holocaustu. Ponadto amerykańscy syjoniści doskonale wiedzieli co się dzieję, ale żaden nie kiwnął palcem żeby coś z tym zrobić, a rozdmuchiwali to później dla celów propagandowych.

Timitum

2013-04-08, 22:35
Dam piwo, bo dowiedziałem się czegoś bardzo ciekawego. Dalej pejsatych nie lubię, ale miło wiedzieć, że są jakieś wyjątki od tych kurew co robią z holokaustu niezły biznes (jak choćby roszczenia wobec Polski) etc.

kaktuz

2013-04-09, 12:40
kazda z tych gazet zreszta jak i ksiazek ktore wymieniles to powiedzmy w ten sposob jak dla mnie malo wiarygodne zrodla

PogromcaDziewic

2013-04-14, 12:34
Podam tak dla przykładu:


To jest zwykły LEWAK, gardzący swoją kulturą, wartościami, etc
=

To jest człowiek, który ma poglądy lewicowe:

Warto zaznaczyć, że dzisiaj nie ma już tej prawdziwej lewicy, tzn przedwojennej. Najlepszym przykładem jest Władyswław Broniewski, Czy wyżej pokazany Antoni Lange.

ScrappyCoco

2013-04-16, 12:54
Dejta mię jeszcze jakieś ciekawostki o uczciwych żydach, bo pierwszy raz się spotykam z takim pojęciem i chciauby się człowiek dowiedzieć wincy na ten temat, ale nie mam pojęcia od czego zacząć poszukiwania.

Nocturno19

2013-04-19, 23:55
ScrappyCoco napisz w Google: "Oksymorony żydowskie".