18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Bardzo fajna ciekawostka

eragon0 • 2016-07-14, 16:16
Hej pamiętacie Pana Rafała G. z Białegostoku? Tak, tak tego od teatru TrzyRZecze i ośrodka monitorowania ksenofobii i rasizmu(jakoś tak to leciało) co tak namiętnie chcial posadzić w pierdlu połowę użytkowników tego portalu.

Do rzeczy:D

Rafał G. dyrektor Teatru TrzyRzecze skazany:
Na 4 lata więzienia bez zawieszenia. (14.07) Sąd Okręgowy skazał Rafała G. oskarżonego m.in. o oszustwa, których część związana była z działalnością stowarzyszenia prowadzącego ten teatr.

Rafał G. otrzymał też karę grzywny w wysokości 12 tys.zł. Oskarżony nie będzie mógł również przez 10 lat prowadzić działalności gospodarczej ani zajmować stanowisk w takich podmiotach, a przez pięć lat będzie miał zakaz pełnienia funkcji w stowarzyszeniach korzystających z publicznych dotacji. Ma też zapłacić 12 tys. zł tytułem naprawy szkody - orzekł sąd. Wyrok jest nieprawomocny.

Proces trwał od grudnia 2015 roku. Zarzuty Prokuratury dotyczyły m.in. oszustw na kwotę ponad 300 tysięcy złotych. W ocenie śledczych w latach 2010-12 Gaweł miał m.in. zawrzeć fałszywą umowę dotyczącą alimentów z żoną, by zabezpieczyć swój majątek przed egzekucjami komorniczymi. I wielokrotnie oszukiwać kontrahentów swoich kolejnych firm, zamawiając towar i za niego nie płacąc.

Dlatego - jak podkreślił prokurator - kary i środki karne muszą być surowe i adekwatne do zawinienia i stopnia społecznej szkodliwości. Zwrócił też uwagę, że oskarżeni nie wyrazili skruchy z powodu zarzucanych im czynów.

Razem z Gawłem (oskarżony zgodził się już wcześniej na podawanie w mediach jego danych i wizerunku) oskarżone są dwie inne osoby, w tym jego żona. Gaweł nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów.


Teatr TrzyRzecze składał m.in. do prokuratur zawiadomienia o rasistowskich wpisach w komentarzach na Spotted: Białystok i Sadistic.pl Obecnie teatr działa w Warszawie.

8-) :idzwch*j:

Skopiowane żywcem ze spotted Białystok

TB303

2016-07-14, 16:18
Co to kogo interesuje? Ta k***a przegrała z nami już bardzo dawno temu. Nie ma po co, drążyć tematu dalej.

maciuch2

2016-07-14, 16:23
Rafał G. a w dalszej części niusa jest napisane Gaweł hehe

nowynick

2016-07-14, 16:54
Kara adekwatna do szkodliwości społecznej ;)

Konfidenci to jedna z ulubionych grup w pie**ole. Nudzić się nie będzie :sex:

TheByQ

2016-07-14, 16:56
No, przyznam że ta wiadomość poprawiła mi humor. 500 złotych przez nich musiałem zapłacić za jeden (dosłownie jeden) komentarz na sadolu.

bli3

2016-07-14, 16:59
Dobrze tak k***ie.

mygyry

2016-07-14, 17:05
Oszustwa na 300tysi, grzywna na 12tys, w tym kraju nigdy nie będzie dobrze :facepalm:
Jeszcze prokurator gada, że to surowa kara no ja pie**ole....

saves

2016-07-14, 18:27
Świeżo zamknięty więzień drze się w niebogłosy:
-JESTEM NIEWINNY!!! JESTEM NIEWINNY!!!
A tu z celi obok:
- Już niedługo mój kwiatuszku, już niedługo...

Mam nadzieję, że pokażą mu pod celą, w jakim był błędzie.

Sudecki

2016-07-14, 19:36
Hahahahahaha, karma sk***ysynu.