18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Banksy w Polsce !

grzybobranie • 2012-06-02, 19:57
+ zapowiedź kolejnej akcji ....


Doktór

2012-06-04, 17:40
Takie kwiatki jak nazywanie stoczni im. Lenina są efektem braku dekomunizacji. Gdyby alianci po II WŚ nie zrobili denazyfikacji to u naszych zachodnich sąsiadów też by z czymś takim wyskakiwali, przywracano by dawne nazwy placów np. im. Hitlera, Göringa czy Goebbelsa.

Kluczem jest uznanie komunistów zbrodniarzami. Od nazistów różnili się tylko tym, że wygrali wojnę.

jojoaction

2012-06-04, 17:47
Jestem chuliganem i stać mnie

KoksaX

2012-06-04, 17:52
Uważam, że nie powinien wypowiadać się na temat czyje imię powinno wisieć w kraju, z którego nie pochodzi. Z mojego punktu jest to straszny przejaw anglosaskiej ignorancji, decydować czy w Polsce może być napisane "Lenin" czy nie.

Nie patrzę na opcję polityczną, nie krytykuję, bo zamazał "Lenina" lub napisał "Solidarność", chodzi o sam fakt tego, że " po prostu się nie zgadzam żeby komuniści tacy jak Lenin mogli znajdować się w miejscach publicznych, więc po prostu musieliśmy to zrobić" jak mu się nie podoba to niech siedzi u siebie.

NafazowanyKoleś

2012-06-04, 18:39
KoksaX napisał/a:

Uważam, że nie powinien wypowiadać się na temat czyje imię powinno wisieć w kraju, z którego nie pochodzi. Z mojego punktu jest to straszny przejaw anglosaskiej ignorancji, decydować czy w Polsce może być napisane "Lenin" czy nie.

Nie patrzę na opcję polityczną, nie krytykuję, bo zamazał "Lenina" lub napisał "Solidarność", chodzi o sam fakt tego, że " po prostu się nie zgadzam żeby komuniści tacy jak Lenin mogli znajdować się w miejscach publicznych, więc po prostu musieliśmy to zrobić" jak mu się nie podoba to niech siedzi u siebie.




Koleś nie jest z Anglii czy Polski, koleś jest z planety Ziemia. Jest tego samego gatunku co ty, ma ten sam instynkt i mógłby być twoim przyjacielem lub wrogiem. Pytanie - dlaczego nie może? Bo mieszka w Anglii? I co z tego? Lenina zna cały świat i cały świat może się sprzeciwiać takiemu czemuś, bo jak w Polsce się ch*jnia dzieje i jest przyzwolenie, to przynajmniej ktoś inny wziął i zrobił robotę. Równie dobrze mógł to być murzyn i ma takie samo prawo się sprawie sprzeciwiać jak ty, ja, Anglik albo cygan (choć ten ostatni napis by zaj***ł).

Zamiast przejawu ignorancji widziałbym w takim zachowaniu jakąś SOLIDARNOŚĆ z innym człowiekiem, ch*j, że to w Polsce. Przyjechał i zrobił. Ty jesteś Polakiem, a tego nie zrobiłeś, siedzisz u siebie. Widzisz różnicę? :badyl:

fifus92

2012-06-04, 19:15
NafazowanyKoleś napisał/a:



Lenina zna cały świat i cały świat może się sprzeciwiać takiemu czemuś



Ja gościa nie znam, ale domyślam się że na pewno mu przykro przez to jak go traktujecie :(

siwus123

2012-06-04, 19:16
Nafazowany Różnica jest taka że sceny są z filmu który miał opowiadać o Banksym a text jest zmieniony i sceny zmyślnie dobrane. Podoba mi sie sposób przeróbki tego filmu brawa dla autora :)

kaelem

2012-06-04, 20:48
za 4 miesiące będę tatkiem, za 3 lata i 4 miesiące, będę syna straszył Ewą Minge, jak nie będzie "solidarity, solidarity, solidarity" z tatusiem O!

brandziorone

2012-06-04, 21:29
ciekawe ze scenki z banksym wyciete z "wyjscia ze sklepu z pamiatkami" ale to na bank nie jest fake

KoksaX

2012-06-04, 22:03
NafazowanyKoleś napisał/a:


Zamiast przejawu ignorancji widziałbym w takim zachowaniu jakąś SOLIDARNOŚĆ z innym człowiekiem, ch*j, że to w Polsce. Przyjechał i zrobił. Ty jesteś Polakiem, a tego nie zrobiłeś, siedzisz u siebie. Widzisz różnicę? :badyl:



Osobiście mam poglądy lewicowe, nie komunistyczne. Jednak Lenina postrzegam pozytywnie jako symbol, nie zrobiłem tego, bo po pierwsze nie jest to zgodne z prawem, a po drugie przeczy to mojemu postrzeganiu tej postaci. Zgodnie z moimi przekonaniami jest to brak "SOLIDARNOŚCI", bo moim zdaniem napis powinien zostać.

A chciałem żeby obeszło się bez polityki.

Mówiąc krócej, w sprawach dyskusyjnych dla Polaków, których one bezpośrednio dotyczą nie powinien wypowiadać się ktoś kto nie żył w tamtym systemie (wiem, że nic z tamtych nie pamiętam, ale większość rodziny choć nie tęskni nie wypowiada się źle).

harinezumi

2012-06-04, 22:32
Żaden Banksy :D "motyw" wycięty z filmu niby z i o Banksym :D tylko głos podstawiony inny :D

vajron

2012-06-05, 15:24
Chciałem tylko zauważyć (to do pajaca tasującego się do Hitlera) że Lenin nie był ludobójcą, on stworzył system polityczny który jest dobry. W Polsce nigdy nie było komunizmu takiego jak w zamyśle Lenina więc nienawidzenie go za to co się działo z Polską po wojnie, jest tak samo sensowne jak nienawidzenie Nietzschego. To Hitler i Hitlerowcy zabijali Polaków nie Lenin. Zapytaj się dziadka o ile nie srał ze strachu po kątach podczas wojny czy chciałby przyjść do twojej kawiarni hitlerjungden czy jak to się tam k***a piszę, nawet nie będę tracił czasu na sprawdzanie bo sram na hitlera, każdego faszyste i naziola. Gdyby was Hitlerowcy spotkali to was też by przez gaz przepuścili uprzednio gwałcąc wasze matki i siostry na waszych oczach. Pozdrawiam nazioli - patriotów bo mam zajebisty ubaw za każdym razem kiedy mówicie bóg honor ojczyzna (bo nic z tym wspólnego nie macie)

Dragon33

2012-06-05, 15:32
Scena z filmu dokumentalnego "Wyjście przez sklep z pamiątkami", zagadka rozwiązana. Oczywiście głoś podłożony.


chlusniembousniem

2012-06-06, 09:46
Gościu z 0:27 na bardzo dobry głos do radia lub jako lektor