18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Balon na bardzo gorące powietrze...

Halman • 2023-04-01, 21:18

bardzo dobry plan; na dużej wysokości zabraknie tlenu dla ognia...

SkoPio1

2023-04-02, 09:10
siwybis napisał/a:

W sumie to ciekawy sport. ch*j wie gdzie polecisz



Brednie. Doskonale wiedzą - zgodnie z wiatrami. I zazwyczaj to się dokładnie sprawdza.
Ba! Możesz sobie polecieć w inną stronę, niż wiatr wieje.... na danej wysokości.

siwybis napisał/a:

ch*j wie gdzie wylądujesz



Tam, gdzie zazwyczaj chcesz.
W powodów j/w.



siwybis napisał/a:

a jak się coś przy butli rozszczelni to



To nie oznacza tego, co na obrazku.
To, co na obrazku, to rzadkość, m.in. dlatego trafiło tu.
:-)

Inna rzecz, że to chyba jedno z nielicznych miejsc (gondola), gdzie można sobie spokojnie poczytać przy zapalonej świeczce. :-)

Zulu-Gula

2023-04-02, 09:15
John-Flopp napisał/a:

Sterowanie balonem polega na zmianie wysokości lotu. Balon leci z wiatrem, a wiatr na różnych wysokościach wieje w różnych kierunkach. Zazwyczaj różnica między kierunkiem wiatru przy ziemi, a na 1000 m waha się od 15 stopni Celsjusza do 60 stopni. Dzięki temu można kontrolować kierunek lotu." podobno.. Ekspertem nie jestem.


sadol001 napisał/a:

Od kiedy kierunek wiatru mierzy się w stopniach Celsjusza? Jestem baran, że nie czytam do końca, bo piwo ci dałem za te brednie.



Chciał dobrze, tylko pogubił się w zeznaniach. Ogólnie miał rację, bo idzie kontrolować kierunek lotu balonu. Też dałem piwo, choć od początku wiedziałem, że kręci, ale teza była trafna i miał dobre chęci :-)

Kubaeinstein

2023-04-02, 11:36
sadol001 napisał/a:

Od kiedy kierunek wiatru mierzy się w stopniach Celsjusza? Jestem baran, że nie czytam do końca, bo piwo ci dałem za te brednie.



Chodzi mi o to, że można kierować na podstawie różnic temperatur, przez które powstaje wiatr skierowany w różne strony. Fakt, źle napisał, ale można wywnioskować, o co mu chodziło.

mlecz1323

2023-04-02, 11:57
latający węgielek

BambiPMT

2023-04-02, 12:25
John-Flopp napisał/a:

"Sterowanie balonem polega na zmianie wysokości lotu. Balon leci z wiatrem, a wiatr na różnych wysokościach wieje w różnych kierunkach. Zazwyczaj różnica między kierunkiem wiatru przy ziemi, a na 1000 m waha się od 15 stopni Celsjusza do 60 stopni. Dzięki temu można kontrolować kierunek lotu." podobno.. Ekspertem nie jestem.



Hehehe. No k***a widać że ekspertem nie jesteś. Kąty w stopniach Celsjusza.

biszkopt14

2023-04-02, 12:57
siwybis napisał/a:

W sumie to ciekawy sport. ch*j wie gdzie polecisz, ch*j wie gdzie wylądujesz a jak się coś przy butli rozszczelni to efekt jak na obrazku



Na różnych wysokocjach wiatr wieje w różnych kierunkach i wykorzystując to da się sterować balonem,

OldMann

2023-04-02, 21:49
info z interii:

Podczas lotu balonem nad stanowiskiem archeologicznym Teotihuacán w Meksyku doszło do tragedii. W wyniku pożaru kosza balonowego zginęło małżeństwo, a ich córka przebywa w szpitalu. Policja prowadzi śledztwo ws. tego wypadku. Niewykluczone, że przyczyną była awaria systemu podgrzewania powietrza.

50-letni Jose Nolasco wraz z żona, 39-letnia Viridianą Becerri, zginęli w płomieniach w czasie lotu balonem. Wspólnie z nimi leciała również 13-letnia córka. Ta jednak zdołała wyskoczyć z płonącego kosza balonowego i przeżyła. 

"Dziewczynka doznała złamania ręki oraz poparzeń drugiego stopnia" - podaje "The Sun". 

Babcia nastolatki w rozmowie z mediami poinformowała, że 13-latka nie wie jeszcze o śmierci rodziców. Nastolatka jest przytomna. Lot balonem miał być niespodzianką dla 39-letniej matki z okazji jej urodzin. Babcia powiedziała, że 13-latka zdołała przytulić swoich rodziców zanim wyskoczyła z płonącego kosza. 

Pilot, który odpowiadał za sterowanie balonem również zdołał wyskoczyć. Media nie informują o jego stanie zdrowia.

Media informują, że na chwilę przed tragicznym lotem, rodzina udostępniła w mediach społecznościowych wspólne zdjęcie, na którym cieszą się z nadchodzącej przygody. 

Śledztwo w sprawie dramatycznego zdarzenia jest w toku. Wstępne informacje wskazują, że wypadek miał związek z usterką w systemie nagrzewania powietrza. 



https://wydarzenia.interia.pl/zagranica/news-tragiczny-lot-balonem-rodzice-sploneli-zywcem-corka-wyskoczy,nId,6693583#iwa_source=newsfeed_next

łechtaczka

2023-04-04, 22:02
krematorium z rozrzucaniem prochów po okolicy w pakiecie