18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bądźmy dumni

RadekPTC • 2013-06-22, 12:44


Filmik nie należy do mnie, nie wstawiam go by zawłaszczyć cudzą pracę, tylko przekazać ją dalej, bo materiał kapitalny.

Chwała bohaterom!

seattle

2013-06-22, 13:34
dumni z czego? rozjechali nas, trzeba było iść z nimi na rusa a tak zachód wyj***ł nas jak zwykle

kamilxc

2013-06-22, 13:36
O to k***a walczyli a teraz k***a Tusk wyprzedaje wsztko niemcom. I jeszcze Tarnowskie Azoty chce ruskim sprzedac , zeby je zgnoić . I to tyle moje pie**olenia !!!!!

TheLizardKing

2013-06-22, 13:40
Dumni? Może z tego, że Piłsudski nie chciał reformować pod koniec swego życia armii i przez to byliśmy militarnie opóźnieni?
Ja rozumiem bohaterowie i te całe "gloryfikacje" męstwa... Ale to już się robi męczące.

oc...........an

2013-06-22, 15:01
Dumny, to ja jestem z Ludowego Wojska Polskiego, które było tak potężne w latach 45' - 89' że było w stanie pokonać wojsko Brytyjskie, Francuskie, Hiszpańskie i Włoskie razem wzięte i jeszcze zostałoby jej tyle żołnierzy, że mogłaby spokojnie utrzymać pół europy :D

Dumny jestem również z 1 Armii Wojska Polskiego, która mimo ch*jowego dowodzenia osiągała sukcesy i zakończyła swoją przygodę w Berlinie (dlaczegoś nikt nie pamięta, że Polacy obok Sowietów to jedyny naród, który wszedł w 45' do Berlina)


Ale nie widzę z czego mam być dumny jeśli chodzi o Kampanię Wrześniową - Niemcy tak szybko nas zajmowali, że aż przekroczyli swoje granice, które ustalono w pakcie Ribbentrop-Mołotow. Czołgów u nas nie było, lotnictwo zniszczone, a bitwy bohaterskiej obrony można policzyć na palcach jednej ręki. "Firanka rzucona na ognisko" - tak piszą historycy o obronie Polski.


No i męczy już to martyrologiczne "Bądźcie dumni", "Chwała bohaterom", "Bohaterów pomścimy/pamiętamy"... coś po 11 listopada 2012, kiedy to nazwali pochód ONR "kibolami", zaczął się wielki zryw patriotyczny. Nawet na naszym forum ilu użytkowników wrzuca flagi i orły jako avatary, a tematy pokroju husarii lub Grom/Formoza zawaliły już ten dział po brzegi

Pan_Generał

2013-06-22, 15:47
Jak można k***a być dumnym z lwp, wojsko które mordowało w więzieniach prawdziwych Polskich żołnierzy? Trzeba mieć tylko naj***ne we łbie i tyle. Ciesze się że nikt nie zhańbił honoru rodziny, i nie służył w tej najemniczej armii.

Hrodgar

2013-06-22, 16:07
seattle napisał/a:

dumni z czego? rozjechali nas, trzeba było iść z nimi na rusa a tak zachód wyj***ł nas jak zwykle


Do tanga trzeba dwojga, Niemcy nie chciał sojuszu z Polską, chciały nas tylko wykorzystać i uczynić swoją satelitą .

kamilxc napisał/a:

O to k***a walczyli a teraz k***a Tusk wyprzedaje wsztko niemcom. I jeszcze Tarnowskie Azoty chce ruskim sprzedac , zeby je zgnoić . I to tyle moje pie**olenia !!!!!


My natomiast siedzimy na Sadisticu i piszemy posty, zamiast wyjść z domu i zrobić porządek.

TheLizardKing napisał/a:

Dumni? Może z tego, że Piłsudski nie chciał reformować pod koniec swego życia armii i przez to byliśmy militarnie opóźnieni?
Ja rozumiem bohaterowie i te całe "gloryfikacje" męstwa... Ale to już się robi męczące.


Żeby reformować trzeba mieć za co, a nam było ciężko kiedy był OGÓLNOŚWIATOWY kryzys. Francja miała znacznie nowocześniejszą armię niż Niemcy a jakoś też dostali od nich baty.

Fiucio

2013-06-22, 17:20
Niemcy to zawsze będą wrogowie, podstępne świnie ;) gdyby nie ich wojna Polska była by normalnym krajem. Wojna i tusk zaprzepaścili wszystko ;/

Dymekx

2013-06-22, 21:07
Ostatni cytat to dowód zuchwałości Piłsudskiego (z całym szacunkiem do niego) i z naszym wodzem przegrali byśmy. A może tylko z naszym prawdziwym odwiecznym wrogiem byśmy musieli walczyć, z ZSRR. Tak czy siak, nasi walczyli za słuszną sprawę i dobrze się bili, zawiedli jedynie sojusznicy.

marcinc53

2013-06-22, 23:06
k***a, aż mi łezka pociekła. Tylko ta muzyka na końcu zepsuła całą atmosferę. Piwko.

Oplosen

2013-06-25, 01:03
I dlatego żyję i będe pamiętał o Polsce i ile ten kraj przecierpiał i ludzi, żebyśmy mogli żyć w wolności !