18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

B. Stoker DRACULA

Wilczex • 2010-01-12, 22:58
B. STOKER DRACULA


Kolejna obowiązkowa pozycja. Historia najsłynniejszego z wampirów.


Lucy jest lunatyczką. Pewnej nocy we śnie wychodzi z domu. Znajduje ją przyjaciółka, która widzi pochylającego się nad nieprzytomna Lucy czerwonookiego stwora. Po tym incydencie Lucy zaczyna chorować, wezwany zostaje znakomity doktor van Helsing, który ma pewną teorię co do dużego ubytku krwi u pacjentki...

Scarlet

2010-01-12, 23:25
jedna z pozycji, którą już dawno miałam przerobić a jak zwykle mi nie wyszło. a w najbliższym czasie coś czuję, że czeka mnie tylko literatura fachowa :/

Wilczex

2010-01-13, 12:21
hehehe no tak :) Tylko że tamten chyba ie był Stokera :)

dkxii

2010-05-09, 23:53
czytał ktoś w oryginale?? ciężki temat... ale czego się nie robi z miłości?? muszę przyznać, że książkę czyta się niesamowicie... brak tam tandetnych chwytów, których pełno w dzisiejszych horrorach. historia pełna, opowiedziana od początku do końca. jest napięcie, są ludzie, którzy myślą czują - cierpią. są wiarygodni, a strony z pamiętników pozwalają lepiej ich zrozumieć, wczuć się w nich. książka w pełni zasługuje na swoje uznanie...

balcerro

2010-05-23, 19:47
co do draculi to ze 2-3 dni mi peklo na czytaniu :P ale warto było :) zwłaszcza, że tematem maturalnym z ustnego polaka był motyw wampira w literaturze i filmie :P

DaKuz

2010-06-01, 21:03
Ja czytam właśnie Dracula Nieumarły powiem ze nawet nawet to kontynuacja Draculi. Powiem, że interesujące. W tych książkach jest zajebiste to przedstawienie wampira a nie jak jakiś zmierzch czy coś co jest profanacją po prostu.

androgenius

2013-02-21, 22:34
dkxii napisał/a:

czytał ktoś w oryginale?? ciężki temat... ale czego się nie robi z miłości?? muszę przyznać, że książkę czyta się niesamowicie... brak tam tandetnych chwytów, których pełno w dzisiejszych horrorach. historia pełna, opowiedziana od początku do końca. jest napięcie, są ludzie, którzy myślą czują - cierpią. są wiarygodni, a strony z pamiętników pozwalają lepiej ich zrozumieć, wczuć się w nich. książka w pełni zasługuje na swoje uznanie...



Tą książkę tylko w oryginale!!! Tłumaczenie w jakiś dziwny sposób zabija mnóstwo klimatu, który w dużej mierze jest zasługą "starodawnej" składni i języka.