18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

azjatyckie sztuki walki

maxiq • 2015-06-14, 15:49
film przedstawia azjatyckie sztuki walki
.

.

ganji

2015-06-14, 16:24
Kutarate/Hudo :D

GlassEdi

2015-06-14, 16:47
zaraz się zlecą byli komandosi z sadistica, eksperci od sztuk walki i będą pieprzyć że to tylko na pokaz, że mało skuteczne. 3...2...1...

Tco

2015-06-14, 17:09
PRIDE for life.

kszan

2015-06-14, 18:58
Kiedys bylem komandosem, chcialbym tylko powiedziec ze sztuczki przedstawione na filmie są na pokaz oraz są mało skuteczne w codziennym życiu. Prawdziwe walki pokazywane są jedynie na amerykanskim WWE czyli tzw wrestlingu. To tyle.

PS. Jestem ekspertem

premium122

2015-06-14, 19:08
GlassEdi napisał/a:

zaraz się zlecą byli komandosi z sadistica, eksperci od sztuk walki i będą pieprzyć że to tylko na pokaz, że mało skuteczne. 3...2...1...



Zanim pojawia sie jacys eksperci,krytykanci czy inni chcacy wetknac swoje 3 grosze zawsze wczesniej pojawi sie taki forumowy wrózbita, ktory mi powie ze za chwile bedzie albo bol dupy,gownoborza zjawia sie eksperci,gimbaza etc i nawet mi jeszcze bardzo oryginalnie do tego wydarzenia czas odliczy.Od 3 bo od 10 pewnie byloby zabyt trudne.To specjalny gatunek ludzi, ktorzy chca zaistniec w jakims temacie ale nie stac ich nawet na pseudokonstruktywne wypowiedzi,nie stac nawet ich na to aby krytykowac inne posty po ich pojawieniu sie.Robia to wiec przed :D .

No wiec dzieki ci wielkie bezuzyteczna pie**olo! :D

Lyck

2015-06-15, 01:34
Tak wyszło, ze te sztuki walki ewoluowały to miana Sztuk Walki dopiero gdy zaczęli je stosować biali zawodnicy, bo azjaci ze swoją postórką to najwyżej na pokazach mogą śmigać robiąc potrójne salta z beczką w powietrzu...

Cały_Idiota

2015-06-15, 09:21
Lyck napisał/a:

Tak wyszło, ze te sztuki walki ewoluowały to miana Sztuk Walki dopiero gdy zaczęli je stosować biali zawodnicy



Tak wyszło, że jesteś uprzedzony do Azjatów, a na sztukach walki się nie znasz. ;)
Chińczycy mieli najlepszych wojennych strategów, najnowocześniejsza technikę wojskową i właśnie doskonałe sztuki walki, które sprawdzały się w bojach przez tysiąclecia.
Dodatkowo w Azji sztuki walki łączyły się często z rozwojem duchowym, poszukiwaniem prawd o świecie, filozofią. Próba stawiania wyżej pojedynków dwóch dryblasów na ringu albo w oktagonie jest dość zabawna. ;)

Poza tym sztuki walki =/= sporty walki. Gladiatorzy rzymscy uczyli się sztuk walki, podobnie jak np polskie rycerstwo.



Lyck napisał/a:

bo azjaci ze swoją postórką.



Azjaci nie są niscy. To mit utrwalany przez amerykańską kinematografię kilkadziesiąt lat temu (Azjata portretowany był jako niski, szczerzący się kretyn z wystającymi zębami) i wymierzaną wpierw przeciwko Japonii, a później Chinom i Wietnamowi. Tak aby amerykańskie społeczeństwo czuło się lepsze od tych z którymi ich rząd toczy wojny. Nie wiem dlaczego ten stereotyp jeszcze się utrzymuje.



Lyck napisał/a:

to najwyżej na pokazach mogą śmigać robiąc potrójne salta z beczką w powietrzu...



W krajach azjatyckich sztuki walki trenuje po kilkadziesiąt milionów ludzi (w Chinach to pewnie z kilkaset). Wyobraź sobie teraz, że taki kraj jest najeżdżany przez siły zewnętrzne.
Obywatel, który od małolata trenuje wushu lub karate znacznie lepiej poradzi sobie broniąc własnego domu, gdy mu jakiś sołdat kolbą w drzwi zapuka, a później zechce zgwałcić żonę. Sztuki walki w Azji są dziś popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej i miałoby to ogromne znaczenie gdyby doszło tam do wojny i pełnej inwazji, szczególnie dokonanej przez kraj Zachodu.
Wojnę można wygrać naciskając kilka przycisków w silosie, ale już przejąć dany teren i go utrzymać jest znacznie trudniej. Konieczne jest rozbrojenie społeczeństwa, a to się nie uda, jeśli ludzie sami są bronią. Gdybyś był jednym z żołnierzy armii inwazyjnej to wtedy zobaczyłbyś ile mogą ci "mali" Azjaci robiący "salta w powietrzu". ;)

garota

2015-06-15, 12:38
@up

Co ty pie**olisz :D :D :D Ogarnij filmy z ulicznych starć w chinach czy Japonii. Małe śmieszne chude pipki machają łapami jak dziewczyny w podstawówce. Znam niejednego chama ze wsi co by Tokio rozpie**olił po pijaku jak Godzilla ;)

Co do tematu, tak jak wiele sztuk walki zalicza się do dziedziny "bullshito" czyli pie**olenie o sile wewnętrznej i punktach witalnych, tak samo wiele sztuk walki koncentruje się na napie**alaniu się na hardkorze. Do takich sztuk walki zalicza się Kudo.

NumberOne

2015-06-15, 13:18
A co postura ma do rzeczy? Jeśli ktoś jest napakowanym koksem to nic nie stoi na przeszkodzie, by dostał wpie**ol od nizioła. Nie mówię tutaj o różnicy jakichś 60 kg, bez przesady. Ale wzięlibyście takiego porządnego zawodnika (ok 70 kg) z w/w sztuk walki to by wam poskładał cwaniaków z siłowni bez problemu.

peolepo

2015-06-15, 14:19
podrabiany boks tajski. wiem bo ćwiczę taja kilka lat

GlassEdi

2015-06-15, 15:05
@premium122 dziękuje za psychoanalizę. Dziękuje za opisanie mojej osobowości. Napisałem tak bo dużo razy na sadolu czytałem pie**ole.nie o sztukach walki, że pokazówa itp. Sam kiedyś trenowałem pewną sztukę walki i miałem w tym dość dobre osiągnięcia. ale nie to się liczy, lecz liczą się faktyczne umiejętności walki wręcz. Myślę, że dużo osób gówno wie o sztukach walki a jednak je krytykuje. A ja postanowiłem wywróżyć ów ból dupy i wielką krytykę. O tak, jeden jedyny raz, przez co zostałem oceniony na kretyna :D dziękuje :)

premium122

2015-06-15, 20:28
GlassEdi napisał/a:

@premium122 dziękuje za psychoanalizę. Dziękuje za opisanie mojej osobowości. Napisałem tak bo dużo razy na sadolu czytałem pie**ole.nie o sztukach walki, że pokazówa itp. Sam kiedyś trenowałem pewną sztukę walki i miałem w tym dość dobre osiągnięcia. ale nie to się liczy, lecz liczą się faktyczne umiejętności walki wręcz. Myślę, że dużo osób gówno wie o sztukach walki a jednak je krytykuje. A ja postanowiłem wywróżyć ów ból dupy i wielką krytykę. O tak, jeden jedyny raz, przez co zostałem oceniony na kretyna :D dziękuje :)



Zawsze do usług :)

Lyck

2015-06-15, 21:04
A tam pie**olisz, jakby wojska inne weszły, to tym swoim wuszu mogliby się kitajce napie**alac między sobą o miskę ryżu, a od żołnierza kula w łeb i po wuszu, zresztą wejdz sobie na jakikolwiek filmik, program itd, to wyp***ki, a nie tylko mit... podsumowując mały chińczyku stól pysk

KolekcjonerDobrego

2015-06-15, 23:09
na łby to mogli im pozakładać kubły na śmieci - byłoby śmieszniej