18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Awaryjne lądowanie

okar19 • 2012-04-26, 22:02
ciekawe jaki wpływ miał na to drugi samolot

kaelem

2012-04-27, 20:13
A moim chłopskim zdaniem, fala uderzeniowa spowodowana przecięciem się, dwóch strumieni powietrza, pierwszego wytworzonego przez śmigło samolotu lecącego ahead, drugiego, co pierwszeństwo wymusił, stała się "murem" (co widać na filmie, kiedy uniósł się dziób), który to spowodował awarię systemu rozruchowego silnika (prawdopodobnie tez hydrauliki), pilot próbował włączyć silnik, co z resztą kur wa słychać, a kiedy spłonęło to na panewce faktycznie uruchomił system bezpiecznego lądowania, czyli spadochron, co również słychać.
To co skrzypi to moje dzieci statecznik pionowy, prawdopodobnie, lub dla laików takich jak ja... ster:]

Nie wiem czy szacun dla pilota, bo być może on spieprzył sytuacje przez złą nawigację (notabene ktoś komuś w korytarz się wje bał)

Ci frajerzy wyżej co podśmiech*jką się ze "Smoleńska" będą je bani kiedyś w dupsko, bo tragedia to tragedia, czy jak to tam nazwać. I tak pewnie nie poznamy prawdziwych przyczyn, ale j***ć to! Szacunek dla zmarłych, poległych i zabitych, nie dla samobójców, czyt. polityków, którzy naszą piękną Polskę pchają na szaniec!

BrunerOvned

2012-04-27, 20:38
... no i wypowiedzieli się na temat filmu wszyscy instruktorzy pilotażu, zarejestrowani na sadolu :D

babycow

2012-04-27, 21:16
Przestraszyl sie, i noga z sprzegla mu uciekla, no coz zdaza sie...

grot

2012-04-27, 21:53
Nieźle opanowany był koleś

oksi89

2012-04-27, 21:56
Mój serdeczny przyjaciel, Antoni Macierewicz, zgodził się zająć tą sprawą. Oboje jesteśmy zgodni co do jednego: to nie mogła być brzoza, ani presja Prezydenta.
Poza tym w 0:51 słychać strzały.

Alexx

2012-04-28, 11:35
xgrzegx napisał/a:

pewno wpadł w jego "tunel aerodynamiczny" czy jak sie to ch*jstwo nazywa :)


cały samolot nie, raczej samo śmigło

tentypluk napisał/a:

w 6 sek. słyszałem strzały. Wina tego samolotu z kamerką tamten był po prawej.


to nie strzał, to śmigło które postanowiło zmienić samolot