18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

ATGM vs T-62 i km 23mm.

Salieri16000 • 2017-12-31, 12:25
Ofensywa w Abu Duhur. Dwa ataki przy użyciu ATGM dokonane przez First Coastal Division na czołg SAA T-62 i karabin maszynowy 23 mm (cel nie został zniszczony).

Miejsce akcji: północny-wschód od wsi Hama.



Można przewinąć do 01:02.

tranzystor

2018-01-01, 18:14
dyfer080 napisał/a:

Takie krzyże są malowane ma niemieckich czołgach znawco.




W takim razie Bf-109 był bardzo szybkim czołgiem, ekspercie.



Natomiast współcześnie maluje się logo Bundeswehry na czołgach.


_Gentleman_

2018-01-01, 21:04
Ale zbiór kretynów się w dyskusji ukazał.
"Ni9e ma czegoś takiego jak karabin maszynowy jest Pistolet maszynowy karabin jest albo automatyczny albo samopowtarzalny"
"Takie krzyże są malowane ma niemieckich czołgach znawco." Jeszcze go znawcą pogardliwie nazwał...
Znawcy militariów hahahah

misiek.bogiem

2018-01-01, 21:59
Przednie widowisko. Więcej takich, proszę. Chciałbym jednocześnie podzielić się swoim wyobrażeniem wnętrza tego czołgu po ustaniu ognia: ściany pokryte kleistym nalotem, takim jak powierzchnia patelni, na której się przypalił bekon… lub bardziej stek, bo oni świnek nie jedzą.

RoBoTRoN

2018-01-02, 14:25
Nie automatyczny tylko samoczynny....
Bo automatyczny to jest nawet colt1911 beretta, desert eagle, sig sauer... każdy pistolet i karabinek samopowtarzalny jest automatyczny.
Broń palna do strzelania ogniem ciągłym (czyli po naciśnięciu języka spustowego zdolna do wystrzelenia więcej niż jednego pocisku) to broń SAMOCZYNNA ;)

Jezu, tyle lat tylko oglądałem sadola, jeszcze za czasów odżałowanego Bongmana, aż wreszcie przeczytałem posta i się zagotowałem... I zalogowałem...
A więc tak:

1. Pistolety są z zasady półautomatyczne i samopowtarzalne, a więc nie każdy pistolet jest automatyczny, jak np. Glock 18;
2. Pistolety automatyczne są u nas nazywane maszynowymi, jak np. UZI, MP5, Glauberyt itp.;
3. Broń SAMOCZYNNA to broń która wykorzystuje do przeładowania własną mechanikę i efekt energii wystrzału, np krótki lub długi odrzut lufy, odrzut zamka swobodnego/półswobodnego, odprowadzenie gazów prochowych przez boczny otwór w lufie, itp., w odróżnieniu od broni NAPĘDOWEJ, np. amerykańskie działko lotnicze M61 Vulcan ma napęd elektryczny, a jego ruski odpowiednik, GSz-23-6, jest już samoczynny, odprowadza gazy prochowe;
Konkludując: Automaty lub półautomaty, czyli bronie samopowtarzalne, są, niezależnie od kalibru, prawie zawsze samoczynne, chyba że są napędowe ;) ...
Ufff....

Dżizas_kurde

2018-01-06, 18:29
Masz misiu:

Z wikipedii:
Cytat:


Broń samoczynna – rodzaj broni automatycznej wyposażonej w mechanizm spustowy umożliwiający prowadzenie wyłącznie ognia ciągłego (seriami).

Strzelanie odbywa się samoczynnie po załadowaniu broni pierwszym nabojem i uruchomieniu spustu. Przerwanie ognia następuje po zwolnieniu spustu lub wyczerpaniu amunicji. Liczba oddanych strzałów w serii jest proporcjonalna do czasu naciskania spustu. Żeby oddać pojedynczy strzał lub bardzo krótką serię, strzelający musi mieć dużą wprawę. Broń tego typu cech*je duża szybkostrzelność, która zapewnia dużą gęstość ognia. Zalicza się do niej większość pistoletów maszynowych i karabinów maszynowych oraz niektóre działa małokalibrowe, zwłaszcza przeciwlotnicze.



I z ustawy o broni i amunicji:

Cytat:


5. Pozwolenie na broń, o którym mowa w art. 10 ust. 1, nie może być wydane, z zastrzeżeniem
art. 29 ust. 2, na broń szczególnie niebezpieczną w postaci:
1)
samoczynnej broni palnej, zdolnej do rażenia celów na odległość



Mowa o broni samoczynnej, czyli zdolnej do strzelania ogniem ciągłym.
KArabinki samopowtarzalne są dozwolone.
Pistolety samopowtarzalne są dozwolone.