18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Atak policji na siedzibę ukraińskich nacjonalistów.

Kamil4 • 2017-05-11, 20:46
Oddział sił specjalnych Ukrainy zdobył główną siedzibę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) w Kijowie, bronioną od środka przez banderowców. Doszło do walki wręcz.

Atak na siedzibę OUN przy ulicy Mazepy 6 miał miejsce 9 maja, w obchodzonym na Ukrainie Dniu Zwycięstwa. Powodem akcji policji miało być według władz przygotowywanie nacjonalistycznych prowokacji w Kijowie.

Na video widać zabarykadowanych członków OUN. Wcześniej obrzucali oni otaczającą budynek policję jajkami, farbą i świecami dymnymi. W końcu doszło do szturmu i walki wręcz, kilka osób zostało rannych. Zatrzymano 25 działaczy OUN. Biuro organizacji zostało całkowicie zdemolowane.

źródło: http://wolnosc24.pl/2017/05/11/pogrom-banderowcow-tak-wygladal-atak-policji-na-siedzibe-organizacji-ukrainskich-nacjonalistow-w-kijowie-video/

Wiewór

2017-05-12, 13:45
TB303 napisał/a:

@Abraxus
No ja mam nadzieję, że nie mówisz o mnie. Dla mnie każdy nacjonalista to upośledzony umysłowo debil, niezależnie od tego jakiej jest narodowości.


Oczywiście, że nie do Ciebie.
Szydzę ze wszystkich, którzy uważają, że ich nacjonaliści są spoko a nacjonaliści innych krajów to ch*je.
Dla mnie każdy nacjonalista to śmieć.
Po tym wpie**olu jaki dostali od milicji to powinna śmieciarka po nich zajechać a nie karetki.

Kamil4

2017-05-12, 14:10
Abraxus napisał/a:

Logika polskie cebuli.
Nacjonaliści z ONR - bohatery, prawdziwi Polacy, chwała wielkiej Polsce, patryjoty
Nacjonaliści Ukraińscy - ch*je, banderowcy, bij kacapa

Mózg rozj***ny:D



Ja nacjonalistą nie jestem, ale czy naprawdę nie widzisz różnicy między ukraińskimi nacjonalistami którzy gloryfikują zbrodnicze organizacje takie jak np. OUN, UPA które w 1943-1944 roku dokonały ludobójstwa na około 100-200 tysięcy ludzi, głównie Polaków, a między polskimi nacjonalistami którzy nie gloryfikują żadnej zbrodniczej organizacji?

Wiewór

2017-05-12, 15:31
Kamil4 napisał/a:



Ja nacjonalistą nie jestem, ale czy naprawdę nie widzisz różnicy między ukraińskimi nacjonalistami którzy gloryfikują zbrodnicze organizacje takie jak np. OUN, UPA które w 1943-1944 roku dokonały ludobójstwa na około 100-200 tysięcy ludzi, głównie Polaków, a między polskimi nacjonalistami którzy nie gloryfikują żadnej zbrodniczej organizacji?


Nie widzę. Polscy nacjonaliści gloryfikują polskich zbrodniarzy wojennych "żołnierzy wyklętych".
Poza tym nacjonalizm to po prostu zakamuflowany faszyzm. A faszyści do dla mnie takie same k***y jak komuchy.

Kamil4

2017-05-12, 15:42
Abraxus napisał/a:


Nie widzę. Polscy nacjonaliści gloryfikują polskich zbrodniarzy wojennych "żołnierzy wyklętych".
Poza tym nacjonalizm to po prostu zakamuflowany faszyzm. A faszyści do dla mnie takie same k***y jak komuchy.



A jakiego to ludobójstwa równego lub gorszego od rzezi wołyńskiej dokonali Żołnierze wyklęci?

skfarovski

2017-05-12, 19:21
nelbox napisał/a:

i prawidłowo! byłem w Kijowie nie raz. Super ludzie z wielkim szacunkiem do Polaków, a przez garstkę nacozjebów polscy nacozjeby mają czym żywić swoje żałosne istnienie


dużo jest prawdy w tym, że mieszkańcy stolicy naszego sąsiada, w lwiej części, nie żywią urazy do Polaków. Będąc na studiach (w Polsce) spędziłem tydzień w Kijowie, gdzie mieszkający w goszczących naszą grupę akademikach niemal trzydziestoletni Ukraińcy, gościli nas codziennie w swoich pokojach, rozmawiając głównie o tematach życia codziennego, nie(geo)politycznego. Kwestia wódy - codziennie, ale mimo poziomu zawartości krwi w promilach ;-) i wzmianek na temat relacji polsko-ukraińskich nie doszło do ani jednej obelgi obu stron.
Sprawa nr 2 - kontynuując studia mieszkałem w akademiku, w którym ponad połowa rezydentów była narodowości ukraińskiej. Ukraińskie gimbusy w wieku 19-21 lat obrażały Polaków oraz kradły rozmaite rzeczy, w tym część męska płyn do higieny intymnej mojej kumpeli, bo pewnie patosy nie znały polskiego. Zmierzam do potwierdzenia tego co pisał @nelbox - im więcej gównoinformacji otrzymują młode, gniewne, łatwowierne pokolenia, tym większa ich napastliwość wobec obu państw i przy okazji ukazane w filmie akcje. Reszta (ludzie ZSRR) jest kwestią odrębną

wulfgarval

2017-05-13, 08:20
Abraxus napisał/a:


Nie widzę. Polscy nacjonaliści gloryfikują polskich zbrodniarzy wojennych "żołnierzy wyklętych".
Poza tym nacjonalizm to po prostu zakamuflowany faszyzm. A faszyści do dla mnie takie same k***y jak komuchy.



Nie, żebym Cię obrażał ale trochę zalatuje liberalizmem.

Wiewór

2017-05-13, 19:42
Kamil4 napisał/a:



A jakiego to ludobójstwa równego lub gorszego od rzezi wołyńskiej dokonali Żołnierze wyklęci?



Zdradzę ci super tajną stronę na jakiej znajdzie odpowiedź

www.google.pl

Kamil4

2017-05-13, 22:43
Abraxus napisał/a:



Zdradzę ci super tajną stronę na jakiej znajdzie odpowiedź

www.google.pl



Nie rozumiesz pewnej ważne rzeczy. OUN, UPA to zbrodnicze organizacje których celem było wyrżnięcie innych narodów np. Polaków, Żydów.
Żołnierze wyklęci to ludzie którzy nie pogodzili się z utratą przez Polskę nie podległości oraz narzuceniu jej ustroju komunistycznego. Być może wśród nich były jakieś wyjątki które dokonywały czynów niegodziwych, ale w KAŻDEJ dużej grupie ludzi są takie osoby. I nie można też zapominać o tym, że poza partyzantką walczącą przeciw okupantowi, w lasach grasowały także zwykłe kryminalne bandy, których czyny były przypisywane ruchowi oporu. Opór partyzancki nie był możliwy bez wsparcia lokalnej ludności, więc ewidentne zbrodnie były bardzo szkodliwe dla partyzantów i nader korzystne dla komunistów, więc dochodziło do prowokacji służących paraliżowi oporu. Bezpieka podszywała się pod Żołnierzy Wyklętych np. podczas Operacji Cezary...
Widzę, że komunistyczna propaganda wciąż ma się świetnie. Skoro atakujesz tych którzy walczyli o niepodległość Polski oraz z ustrojem komunistycznym to kim jesteś ty?