18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Astrochelys Radiata

Gdzio90 • 2018-05-30, 15:45
Astrochelys Radiata gatunek żółwia pod ochroną z fajnym wzorem na skorupie. Gatunek ten jest chętnie kupowany przez handlarzy z Azji.



W nocy 10 kwietnia 2018 roku, 10 976 zagrożonych wyginięciem żółwi (Astrochelys Radiata) zostało skonfiskowanych z domu w mieście Toliara na południowo-zachodnim wybrzeżu Madagaskaru.




Z powodu okropnego ODORU, do domu weszła policja. Sąsiedzi nie spodziewali się, że proceder odbywa się tuż za płotem. Po wejściu do domu, policja zastała tysiące żywych żółwi, które chodziły we własnych odchodach








Na miejscu pojawili się przedstawiciele TSA (Turtle Survival Alliance) - stowarzyszenia zajmującego się ochroną żółwi




Niestety, setki zwierząt zmarły z powodu odwodnienia, niedożywienia oraz chorób. Żółwie zostały zebrane najprawdopodobniej w celu nielegalnego handlu i wysyłki do Azji.

Nigdy nie zacznie mnie dziwić pomysłowość innych ludzi, w jaki sposób można zarabiać hajs. :idzwch*j:

~Velture

2018-05-30, 16:40
No ale skoro zagrożone wyginięciem to jeśli mieli taką farmę żółwi to zasadniczo przyczyniali się do zwiększenia populacji :amused:

Gdzio90

2018-05-30, 16:47
dorzucam film bo nie zdążyłem edytować

mygyry

2018-05-30, 21:15
Zawsze mnie to ciekawi, ktoś wymyśli sobie hodowle jakiegoś zwierzaka, legalnie czy nie jeden ch*j, jeżeli nielegalnie to jest 3 krotnie bardziej opłacalne niż legalnie a mimo to zamiast zadbać o warunki, żeby miało to co żreć, gdzie się mnożyć i żeby odsetek zdechnięć był mały to ni ch*j wszytko w gównie, wygłodzone i ledwo żywe to nawet Polscy hodowcy zielska stają na głowie, żeby głupie roślinki miały zajebiste naświetlenie, automatyczne podlewanie, dogrzewanie i wentylacje...

Halman

2018-05-30, 22:50
mygyry napisał/a:

Zawsze mnie to ciekawi, ktoś wymyśli sobie hodowle jakiegoś zwierzaka, legalnie czy nie jeden ch*j, jeżeli nielegalnie to jest 3 krotnie bardziej opłacalne niż legalnie a mimo to zamiast zadbać o warunki, żeby miało to co żreć, gdzie się mnożyć i żeby odsetek zdechnięć był mały to ni ch*j wszytko w gównie, wygłodzone i ledwo żywe to nawet Polscy hodowcy zielska stają na głowie, żeby głupie roślinki miały zajebiste naświetlenie, automatyczne podlewanie, dogrzewanie i wentylacje...


bo to była hodowla która wymknęła się spod kontroli... :amused:

Indyferentny

2018-05-31, 10:23
Cytat:

Po wejściu do domu, policja zastała tysiące żywych żółwi, które chodziły we własnych odchodach



Bo to żółw błotny jest... :lodowka:

niemamskarpet.

2018-06-01, 00:00
stwierdzam osobiście, że mam w dupie żółwie wszelkiej maści

albazsanagycjib

2018-06-01, 00:00
Skoro srały znaczy miały co jeść.

A tak poważnie, zaniedbane, bo to jest na zasadzie nałapiemy ile się da, a potem co się sprzeda, to się sprzeda, a co zdechnie, to ch*j. Po kosztach, jak w polskiej fabryce.

Maja83

2018-06-01, 18:22
Kraść też trzeba umieć.

Arles.

2018-06-02, 05:41
"10 976 zagrożonych wyginięciem"
Odpowiedzialny za to to się raczej też musiał postarać żeby tego nałapać tyle.