18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Armenia próbuje schować system rakietowy między cywilami

Salieri16000 • 2020-11-09, 21:41
9 listopada o godzinie 15:50, system przeciwlotniczy ziemia-powietrze Tor-M2KM, który został użyty przeciwko azerskiemu lotnictwu i umieszczony między prywatnymi domami przez armeńską armię, został zniszczony w precyzyjnym ataku:



Rosyjski system przeciwlotniczy Tor-M2 przeznaczony jest do zwalczania środków napadu powietrznego na bliskim dystansie. Jest to odpowiedź na współczesne pole walki, gdzie do klasycznych celów powietrznych – samolotów i śmigłowców – doszły szeroko stosowane bezzałogowce i amunicja precyzyjna. Najnowsze systemy bliskiego zasięgu rodziny Tor-M2 mogą więc zwalczać nieduże, manewrujące cele powietrzne, przez co mogą stanowić swoistą tarczę ochronną przed precyzyjnymi środkami napadu powietrznego, np. rakietami manewrującymi, przeciwradiolokacyjnymi, czy bombami kierowanymi.

Najnowszą wersją systemu Tor-M2 opracowaną przez OAO Koncern PWO „Ałmaz-Antiej” i OAO IEMZ „Kupoł”, jest modułowy Tor-M2KM.

System Tor-M2 nowego pokolenia wyposażony jest w nowy radiolokator, nową elektronikę i oprogramowanie, a reżim pracy jest w pełni zautomatyzowany (nie tylko pozwala to zmniejszyć obsługę, ale i zminimalizować tzw. czynnik ludzki). Dzięki temu wzrosła efektywność wykrycia, śledzenia i zwalczania, na większych dystansach, małych, szybko poruszających się i manewrujących celów (np. pocisków rakietowych i bomb kierowanych). Istotnie wzrosły możliwości śledzenia i zwalczania wspomnianych celów. System może wykryć do 48 obiektów, śledzić do 10 najbardziej niebezpiecznych z nich i naprowadzać jednocześnie 4 rakiety na 4 cele.


Lobo24

2020-11-09, 21:50
To Azerowie mają taki sprzęt czy jak Polska występują z Armenia jako państwo gospodarz podczas organizacji wojen.

pyotreck

2020-11-09, 22:28
Ten salieri coś tam to chyba jakiś lubiącykozy i małe dzieci. Mama pewnie puściła się z jakimś muslimem i gość chce być jak tata. Idź już stąd.

Salieri16000

2020-11-09, 22:38
pyotreck napisał/a:

Ten salieri coś tam to chyba jakiś lubiącykozy i małe dzieci. Mama pewnie puściła się z jakimś muslimem i gość chce być jak tata. Idź już stąd.



Nie w każdym domu jest jak w twoim- nie mierz innych swoją miarą. Po twoim powyższym, jakże nędznym wpisie, jestem przekonany, że ci ojciec do wanny wchodził, skoro film z pola bitwy kojarzy się tobie z r*chaniem kóz i małych dzieci zwyrolu.

A co do "idź już stąd", to idź już już stąd, bo tu nie ma miejsca dla takich pajaców jak ty...

Bloblas

2020-11-09, 22:45
Czyli ten system tor nie taki inteligentny skoro załatwił go dron, które system tor ma zwalczać :roll: :-|

pyotreck

2020-11-09, 22:47
Salieri16000 napisał/a:

Nie w każdym domu jest jak w twoim- nie mierz innych swoją miarą. Po twoim nędznym powyższym wpisie jestem przekonany , że ci ojciec do wanny wchodził, skoro film z pola bitwy kojarzy ci się z r*chaniem i kóz i małych dzieci zwyrolu.
A co do "idź już stąd", to idź już już stąd...



Przecież Ty mieszańcu spuszczasz się na każdym filmiku gdzie tym szmatom muslimom uda się coś zrobić. Mam nadzieję że w końcu turasy przestaną kochać tych kurdupli azerow i ormianie wytłuką tych terrorystow.

Zawulon

2020-11-10, 00:02
Z ostatniej chwili: ARMENIA KAPITULUJE przed Azerbejdżanem.
Premier Nikol Paszynian informuje o podpisaniu trójstronnego zakończenia wojny, przy udziale Rosji.
Wojna zakończy się dziś o 1.00 w nocy czasu lokalnego.
Pisze o niewyobrażalnej bolesności podpisania dokumentu.

Info dosłownie sprzed paru minut

raistpol

2020-11-10, 06:19
Zawulon napisał/a:

Z ostatniej chwili: ARMENIA KAPITULUJE przed Azerbejdżanem.
Premier Nikol Paszynian informuje o podpisaniu trójstronnego zakończenia wojny, przy udziale Rosji.
Wojna zakończy się dziś o 1.00 w nocy czasu lokalnego.
Pisze o niewyobrażalnej bolesności podpisania dokumentu.
Info dosłownie sprzed paru minut



i super, spam gówno filmikami po 40-50 piw.
Na zbiorczy to gówno

BolekMaku

2020-11-10, 09:28
Za moich czasów ta marka pojazdów to się nazywała "KAMA TRZY"

Wadolek

2020-11-10, 10:54
BolekMaku napisał/a:

Za moich czasów ta marka pojazdów to się nazywała "KAMA TRZY"



Nazwa się zmieniła trochę ale kabina nic a nic

:lol:

betonowy_krokiet

2020-11-10, 12:17
PiS po rozj***niu WP wprowadził do obrony przed dronami wyspecjalizowaną formację o nazwie WOT. Wiatrówki Oraz Toporki tym dysponują członkowie formacji którzy sprawdzają się zwłaszcza na polu pilnowania lekarzy czy nie kradną łóżek.

Salieri16000 napisał/a:

Co ty tam burczysz szmato?! Wrzucam j***ny oszołomie film z pola bitwy, bo byś ch*ju nawet nie wiedział, że taki konflikt się toczy, a ty mi pie**olisz, że faworyzuję ciapatych?! Pokaż mi sp***olino umysłowa chociaż jeden mój post czy komentarz, w którym popieram kogokolwiek, w jakimkolwiek konflikcie!
Napiszę to po raz drugi na tym portalu- może dotrze do ciebie i pozostałych zjebów: mój dziadek jako Legionista Piłsudskiego bronił Lwowa przed bolszewikami, a na Wielką Wojnę poszedł dobrowolnie- z pobudek patriotycznych, w wieku 16-tu lat, na wojnie polsko-bolszewickiej spędził 3 lata. Podczas II wojny światowej był kolejarzem narażającym życie własne i swojej rodziny udzielając pomocy partyzantom Ponurego. Mój pradziadek z Ostojowa, we własnym domu potajemnie składał "Steny" dla partyzantów. Niemcy wymordowali część mojej rodziny w podkieleckich wsiach, m.in w Michniowie- a ty i kilku jeszcze zj***nych umysłowo pajaców próbujecie na siłę wmówić sobie, że trzymam z ciapatymi i ich popieram?! Nigdy nie popieram nikogo w żadnym konflikcie- tym bardziej na wojnie!
.


Skarżysz się czy chwalisz? Zasadniczym błędem twojego dziadka było spłodzenie twojego ojca...


Takafura

2020-11-10, 21:57
Ostatnie pie**olnięcie to podobno bomba 250 kg z samolotu Su-25.

sa...........os

2020-11-16, 20:24
pyotreck napisał/a:

Ten salieri coś tam to chyba jakiś lubiącykozy i małe dzieci. Mama pewnie puściła się z jakimś muslimem i gość chce być jak tata. Idź już stąd.



Ja pie**olę, skąd się takie ułomy biorą. Idź gnojku na kwejka, czy skąd tu przypełzłeś, zamiast się przypie**alać do aktywnych userów. Zerowy wkład w forum masz, a srasz żarem. Cały internet masz na leczenie kompleksów, to musisz tutaj ludzi wk***iać.
Nie uwierzysz, ale niektórych interesuje to, co się dzieje na świecie. Nie współtworzysz tego forum, więc skroluj dalej i zamknij ryj.
Swoją drogą, zastanawiam się czemu Salieri dostał warna, a jakiś szczekający gnój może sobie obrzucać innych łajnem i jest na to przyzwolenie. Dziwić się potem, że poziom tego forum jest bliski rynsztoka.