18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Armagedon w Rosji

Sz...........an • 2012-08-30, 00:30


Nie wiem co napisać :)

asd1235

2012-08-30, 09:50
To nawet statki sa podlaczone do pradu? Cale zycie zylem w bledzie...

torro

2012-08-30, 10:19
asd1235 napisał/a:

To nawet statki sa podlaczone do pradu? Cale zycie zylem w bledzie...


Skądże,to była łódź wiosłowa.To wiatr zdmuchnął świeczki...

Filmik niewątpliwie inspirowany "Najczarniejszą godziną" produkcji Timura Bekmambetova. Jak ktoś nie oglądał to nie wie o co chodzi.

pr...........as

2012-08-30, 10:25
mogłeś napisać że to suchar :)

Sl...........nx

2012-08-30, 12:12
kool83 napisał/a:

obie formy poprawne.spytajcie Miodka



Miodek nic takiego nie wygadywał, to jedna z urban legend, wymyślona przez internetowych nieuków i półmózgów.
Może jednak zamiast wymyślać, co powiedział, a czego nie powiedział profesor Miodek, oddajmy w tej sprawie głos Radzie Języka Polskiego:

Rada Języka Polskiego napisał/a:


Pewien korespondent zainteresowany sprawami polszczyzny napisał: „Od dłuższego czasu sprzeczam się z moimi przyjaciółmi, którzy zarzucają mi, iż zwrot, którego używam, „tu pisze” jest niepoprawny, i każą mi stosować „tu jest napisane”. Ja jednak nie daję za wygraną i nie uległem do tej pory ich wpływowi, bowiem jestem niemal w 100% pewien, iż poprawność językową formy „tu pisze” potwierdził jeden z programów prof. Jana Miodka, który oglądałem dobrych parę lat temu. Chciałem jednak również przekonać o tym moich przyjaciół i zacząłem szukać czegoś konkretnego w internecie. Natrafiłem tylko na wzmiankę, iż sprawa ta została ostatecznie wyjaśniona werdyktem Komisji Języka Polskiego. Niestety na stronie www.rjp.pl nie udało mi się takiej regulacji znaleźć. Nie chciałbym Państwa zbytnio fatygować moim problemem, bo jest wielce prawdopodobne, że jest rzeczą ogólnie znaną i dostępną zasada, która rządzi tym przypadkiem, a ja po prostu nie potrafię jej odnaleźć, dlatego bardzo proszę o wskazanie przynajmniej miejsca (najlepiej w sieci), gdzie mogę ją znaleźć”.

Oto odpowiedź prof. A. Markowskiego na ten list:

Jedynie poprawne sformułowanie to: Tu jest napisane, ewentualnie: tu napisano, np. Tu jest napisane, że sklep będzie nieczynny do przyszłego czwartku, Tu jest napisane, że Polska wygrała ten mecz. Tu napisano, że nie można spożywać tego produktu po 30 czerwca. Tak samo: w gazecie jest napisane, że..., a nie: „w gazecie pisze, że...”(!). Sformułowanie „tu pisze” w takich zdaniach, jak przytoczone powyżej jest rażącym błędem składniowym. „Tu pisze” wymaga zawsze podmiotu, np. Stryj tu pisze, że przyjedzie jutro. Ona tu pisze, że jest chora.



Po prostu Miodek wspominał o innym użyciu formy "tu pisze", właśnie w zdaniach typu "ona tu pisze, że jest chora". Podsłuchało to kilku nieuków i rozpuściło w internecie durną plotkę, którą podchwyciła kolejna gromada nieuków.
To, że jakiś internetowy tłumok dopuścił coś do użycia (oczywiście tylko w internecie) nie znaczy, że jest to forma poprawna, albo choćby dopuszczalna.

Dee_Loc

2012-08-30, 16:36
kool83 napisał/a:

obie formy poprawne.spytajcie Miodka



Powiem Ci tak. Idziesz sobie chodnikiem i leży psie gówno. To sra czy jest nasrane?

Mar0

2012-08-30, 16:39
Co kolejna elektrownia wyj***ła i znowu nic o tym nie wiemy :P

Ra...........or

2012-08-30, 18:16
A przez chwilę miałem szczerą nadzieję ,że w Moskwę wreszcie wyk***ił meteoryt.

pawel997402

2012-08-30, 18:34
do 40 sekundy myślałem że to coś ciekawego , jednak im dalej tym gorzej

LikeThis

2012-08-30, 19:08
rockface123 napisał/a:

żałosny fake


@fake ? You dont say :homer:

Mi się podobało bo nawet ładnie dopracowane tylko na statku z padnięciem elektryki to już troche przesada . Ale ogółem ok

BamaBoyGRR

2012-08-30, 20:14
Fajnie, że na statku tez padło zasilanie :D pewnie przedłużacz się rozłączył :/

Da...........er

2012-08-30, 20:30
@ PilakNaFejmie
Dolicz jeszcze 4 i pół minuty zastanawiania się; obejrzeć, czy nie :)

ScrappyCoco

2012-08-30, 22:00
To nie jest ten koleś, co taki porobiony jechał furą, że jak go policja zatrzymała to nawijał do paczki fajek i udawał, że przez telefon gada?

torro

2012-08-30, 23:34
LikeThis napisał/a:


@fake ? You dont say :homer:

Mi się podobało bo nawet ładnie dopracowane tylko na statku z padnięciem elektryki to już troche przesada . Ale ogółem ok



Powyżej się spierają o to czy się mówi "tu pisze" czy "jest napisane",a tu kolejny gość zaczyna zdanie od "mi się".
Jak sądzicie,czy to jest poprawnie? ;-)
Proszę o dyskusję.