18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Aplikacje mobilne

Centurion • 2024-04-09, 13:36
Ten temat wraca od czasu do czasu, więc przedstawię główne problemy.

Po 1. Trzeba by zlecić napisanie tych aplikacji komuś i za to zapłacić bo ja tego nie jestem w stanie zrobić, tzn może bym był w stanie się tego nauczyć ale brakuje mi po prostu czasu w życiu, Koszt wytworzenia.. Były co prawda osoby, które proponowały nam zrobienie API "za darmo" ale podejrzewam że to "za darmo" polegało na wciśnięciu reklam. My musimy mieć nad tym kontrolę.

Po 2. Konieczność wystawienia API po stronie serwisu - to jest do zrobienia, a nawet powinno być w miarę proste w nowej wersji która powstanie bo ona jest oparta na frameworku który API obsługuje natywnie. W obecnej chwili nierealne.

Po 3. Po większych zmianach na stronie trzeba by aktualizować aplikację - koszty utrzymania

Po 4. Przy naszych treściach podobno nie da się wsadzić tam reklam i tego zmonetyzować, czyli nigdy to na siebie nie zarobi, czysty koszt.

Po 5. Weryfikacja i utrzymanie aplikacji w app storach Google/Apple też nie jest darmowa (chyba że coś się zmieniło)

Po 6. Ile osób finalnie będzie z tego korzystać?

Czyste koszta i problemy, zero zysków.

Dlatego o wiele łatwiej jest nam po prostu pozostać przy wersji mobilnej.

MysteryMan

2024-04-10, 11:41
Siriuz napisał/a:

Zróbcie najpierw powiadomienia na portalu, że ktoś w którymś wątku coś do nas sapie. To było by zajebiście pomocne



hehe jak na onuce dobrze piszesz

;-)

KosmatyHui

2024-04-10, 11:44
k***a. Dzisiaj wszyscy chca mi wcisnąć gowno aplikacje, napisana na kolanie, ktora cos sobie bedzie robic w tle, bo tak a wcale nie bedzie wygodniejsza i lepsza w uzyciu. STANOWCZE WYpie**alAC dla aplikacji, ktora przyniesie tylko wiecej szkody niz pozytku.

Panie, my tu proste chlopy ze wsi, chcemy widzieć srajac na kiblu. Jak sie flaki chinskiego kiblarza rozsmarowuja po asfalcie. Wtedy sranie nam lepiej idzie.

Nie chcemy apek. Za to poprawki drobne interfejsu. I nie przesadzcie z wygladem strony. By sie k***a ladowala godzine na ch*jowym necie, gdy moj toi toi ma slaby zasieg. Ja chce k***a prostego, przejrzystego brzydkiego sadola, z dostepem do sadolowej tresci. Panimajesz? Rozumisz?! Prosty lekki interfejs. Stawiam ch*ja na lade, ze ludzie wchodzą tu dla filmikow i te maja dzialac poprawnie. Nie dla ch*jowej przeladowanej szajsemnstrony. Amen.

rooland

2024-04-10, 15:28
apka bez sensu, nie ma co wydawać kasy. osobiście przegladam głównie na komputerze ale jak wejdę webowo to też wszystko jest ok.

majeńka

2024-04-10, 17:43
Siriuz napisał/a:

Zróbcie najpierw powiadomienia na portalu, że ktoś w którymś wątku coś do nas sapie. To było by zajebiście pomocne

Do niedawna mój schemat czytania Sadola był:
- wejście na główną/harda i czytanie tematów których jeszcze nie widziałam
- wejście na mój profil, na "posty" i otwarcie tematów z ostatnich 1-2 które skomentowałam
W ten sposób widziałam, oprócz nowych postów (bez poczekalni) tylko właśnie takie wątki.

Dopiero ostatnio przeszłam na czytanie przez "szukaj" "Otwórz wszystkie w nowych oknach". To mniej klikania ale z drugiej strony widzę cały szajs łącznie z nowym komentarzem do tematu z 2013.

Komarzysta91

2024-04-10, 21:12
Aplikacji stanowcze nie. Będzie zbierać za dużo informacji związanych z ciasteczkami i innymi aktywnościami.

opółnocyuciebie

2024-04-11, 00:57
Jak coś da się odpalić w przeglądarce, to nie instaluję aplikacji. Jak potem sprawdzisz taką apkę na exodus-privacy, to okazuje się, że np. CDA ma wbudowane 19 trackerów :shock: LOL Musiałbym być psychicznie chory, żeby zainstalować to gówno w swoim telefonie.

baronturbina

2024-04-11, 20:35
Siriuz napisał/a:

Zróbcie najpierw powiadomienia na portalu, że ktoś w którymś wątku coś do nas sapie. To było by zajebiście pomocne


Sergiej, na maila dostajesz. Weź sobie w telefoniku powiadomienia e-mail (nazwa angielska nie rosyjska) ustaw.

Odpal mi marę rubli z wypłaty za poradę.

JacekGlaca

2024-04-11, 21:44
Też jestem zdania, że tworzenie aplikacji to tylko koszt, na który można sobie pozwolić jak już nie ma co z pieniędzmi robić.

Andrzejas

2024-04-13, 10:48
Komarzysta91 napisał/a:

Aplikacji stanowcze nie. Będzie zbierać za dużo informacji związanych z ciasteczkami i innymi aktywnościami.



A to już się nie da napisać aplikacji, żeby tego nie robiła? Coś pie**olisz, waćpan!

Komarzysta91

2024-04-13, 10:54
Andrzejas, Da się ale chęć koszenia kasy na informacjach jest zbyt silna zeby ktoś pisał bez tego aplikacji

SajoBeatbox

2024-04-14, 12:55
Apka to fajny pomysł, niestety kompletnie nie ma sensu. Ostatnia taka aplikacja, której próbowałem była wykopowa i szczerze się nawk***iałem. A starałem się naprawdę długo dawać jej szansę. Teraz przeglądam wypok na stronie i przynajmniej wszystko działa. Sądzę, że sadistic to podobny przypadek. Lepiej skupić się na stronie. Pozdro. :-)

trytodie

2024-04-14, 16:04
Też uważam że wystarczy zrobić dobrą stronę RWD i apka nie ma sensu. Niepotrzebna inwestycja, a z 15-20 k będzie kosztować minimum plus utrzymanie