18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Anioł Śmierci - Wilno

nanook • 2013-05-13, 23:25
Anioł śmierci na nagrobku Izy Salmonowiczówny na cmentarzu na Rossie w Wilnie (1903) .






Dla tych co dopiero raczkują Wilno to była Polska kiedyś ...
Piękne miasto ..

Pierre d'Ollony

2013-05-14, 00:53
Byłem tam i widziałem, zresztą pełno sławnych Polaków (np. rodzinka Piłsudskich i serce samego Józka) leży na tym cmentarzu i wiele polskich żołnierzy. A takich ciekawych grobów jak ten jest pełno.

A samo Wilno to dosyć śmieszne miasto, w ogóle nie czułem się jakbym był zagranicą, bo tam prawie sami Polacy.

Dymekx

2013-05-14, 13:37
Wilno tak samo Polskie jak Litewskie z tym, że Litwini w 1918 r. zasrańce kolaborowały z bolszewikami i miały czelność podnieść rękę na Polskę dlatego zbytniej hańby Polska by nie odczuła gdyby Wilno barwiły szlachetne barwy Polski :)

borisklinga

2013-05-14, 14:32
i Wilno i Lwów i Królewiec kiedyś odzyskamy, jesteśmy Polakami zdeptac sie nie damy

XtravaganZa

2013-05-14, 15:32


Aż serce boli, że straciliśmy te tereny bezpowrotnie :-(
Najbardziej jednak mnie wk***ia, jak zagranicą ludziska mówią, że np. jak Mickiewicz się urodził w Nowogródku (dzisiejsza Białoruś), to jest Białorusinem!

PA...........SM

2013-05-15, 01:03
Niech żyje Polska od morza do morza !!!! No k***a mać, AMEN i do przodu :P

Geho

2013-05-15, 08:36
Wilno polskie.
Śląsk niemiecki.
Gdańsk wolny!

zmieniały się granice i tyle, coś zabrali, coś dali (to że więcej zabrali to inna sprawa), granice się zmieniały na każdych wojnach, i światowych, i średniowiecznych... Na ch*j nam więcej jak nie możemy utrzymać i dobrze zarządzać tym czym mamy :amused:


Robot

2013-05-16, 23:01
Rzeczpospolita w 1619 r. była ogromna, nauczyciel historii nam opowiadał, że możliwe jeszcze było połączenie się ze Szwecją, a potem nawet i z Rosją, gdy Polacy zdobyli Moskwę i sprawowali rządy, problemem ponoć było tylko to, że na rozkaz papieża zatrzymano proces unii z Rosją z powodu wyznania prawosławnego tego kraju... :facepalm: Podobnie ze Szwecją.

WP...........PR

2013-05-17, 11:42
Masz więcej podobnych zdjęć? Leci piwko.