18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Aniol śmierci - Josef Mengele

Zalthabar • 2012-07-06, 23:21
Josef Mengele był nazistą z krwi i kości. Wierzył w czystość rasy. Życiowe powołanie odnalazł w Auschwitz. Osią filmu są dramatyczne wyznania kobiet, na których eksperymentował.






wheresally

2012-07-07, 13:29
Nie ogarniam.Z tego też co tam mówią sami więźniowie zajmowali się obsługą rampy i szpitala .Mieli dostęp do gościa.Nawet pacjenci . Ta druga babka u niego pracowała. Zajmowała się czymś w rodzaju sekretariatu czy ch*j wie co. Widziała zdjęcia ,miała dostęp do dokumentacji .Na bank też wiedziała co się tam dzieje i na jaką skalę. Musiała mieć pomieszczenia biurowe niedaleko jego gabinetu ,składu medykamentów. Jakim więc k***a trzeba być człowiekiem żeby nie spróbować zamachu .Tym bardziej dziwi mnie że babka której zabronili karmić dziecka zbytnio nie protestowała aż zdechło.Znajomy był w Kosowie i opowiadał mi o kobietach które potrafiły zapie**alać z wykopaną miną na wroga a tu taka ch*jowa mentalność na tym filmie .

Poczytajcie o Kazimierzu Piechowskim i Witoldzie Pileckim to będziecie wiedzieć o co mi chodzi

Skądinąd

2012-07-07, 13:31
pie**olicie jak potłuczeni. Przeraża mnie to, jak pomniejsza się znaczenie tragedii, jaką niewątpliwie była II wojna światowa. Chodzi mi także o Auschwitz. Mówi się, że, kiedy narody zapominają o tak wielkich tragediach, są skłonne je powtórzyć. Dla mnie to chore, że już roczniki '90 traktują IIws jak jakieś dziwne, niewyjaśnione i fascynujące zdarzenie w naszej historii. Jak można dzielić ludzi, którzy zginęli na Żydów, Ormian, Cyganów, Polaków itd.?! Jakim trzeba być kretynem i dnem, żeby mówić, że Auschwitz było be, ale Żydom to nie należało?

Bezpośrednim przełożonym mojej prababci w Oświęcimiu był właśnie Mengele - którego wspomniała raz, bo tylko raz opowiedziała o tym, co ją spotkało. Nigdy nie chciała do tego wracać. Wywieźli ją do obozu po wielu śledztwach, przesłuchaniach, nalotach Gestapo w domu i szpitalu. Wszystko przez to, że, jako ordynator oddziału zakaźnego w Toruniu (kto był na Bielanach: to ten budynek po lewej stronie, nie pamiętam, co tam teraz jest, chyba urazówka), przetrzymywała w podziemiach polskich żołnierzy. Udzielała im także medycznej pomocy, ryzykując życiem - swoim, swojej matki i dwóch małych córek. Wywieźli ją nie jako zwykłą więźniarkę, ale lekarza. Miała za zadanie leczyć właśnie te zarażone przez Mengelego kobiety. Potem zorganizowała i przeprowadziła ucieczkę około 40 Polek z obozu. Ona jednak mówiła co innego o Mengelem: to był prawdziwy sadysta, jakiego nigdy wcześniej nie spotkała. Potrafił uderzyć na krzywe spojrzenie, krzyczał i poniżał - na zmianę z okresami, kiedy był do bólu szarmancki. To był psychopata, którego nikomu nie wolno usprawiedliwiać, jak choćby robi to emka1990.

Zl...........ny

2012-07-07, 13:42
emka1990 napisał/a:


Nie byłoby pewnie postępu medycyny w tej dziedzinie gdyby nie on. Fakt,że to co robił - robił poświęcając czyjeś życie,ale postęp wymaga ofiar.



Ty jesteś człowieku pie**olnięty! Jakbym miał taką możliwość to bym cię żywcem zakopał, psychopatów nie brakuje...

morinho

2012-07-07, 14:16
emka1990 napisał/a:



Nie byłoby pewnie postępu medycyny w tej dziedzinie gdyby nie on. Fakt,że to co robił - robił poświęcając czyjeś życie,ale postęp wymaga ofiar.

Czytałem kiedyś gdzieś,że w USA eksperymenty medyczne są przeprowadzane na opętanych żołnierzach z Wietnamu, którzy zwariowali. Albo na starszych osobach, bezrobotnych itd.


Tak się składa, że on do żadnych wniosków z punktu widzenia naukowego nie doszedł, co opisuje Volkien w swojej książce jemu poświęconej.
Czytałeś kiedyś gdzieś. k***a, to brawo dla Ciebie tłuku. Kiedyś gdzieś to w ch*j wiarygodne źródło.

Joseph_Fritzl

2012-07-07, 14:26
Proszę, tekst tej piosenki opowiada to lepiej niż niejedna książka



Co ciekawe za młodu nie wiele brakowało, żeby zdechł ale Bael miał go w opiece :psycho:

Feragas

2012-07-07, 14:26
Co do samego Mengele to po opuszczeniu europy nadal kontynuował swoje badania :-) A mówi o tym pewny artykuł.


Brazylijskie bliźnięta doktora Mengele

Argentyński historyk Jorge Camarasa uważa, że udało mi się wyjaśnić zagadkę wyjątkowo dużej liczby bliźniąt, które przychodziły na świat w brazylijskiej miejscowości Candido Godoi. Wg niego, stał za tym niemiecki lekarz i zbrodniarz wojenny Josef Mengele. Na początku lat 60. wielokrotnie ponoć odwiedził Candido Godoi. Początkowo przedstawiał się jako weterynarz, potem proponował miejscowym kobietom opiekę medyczną. Przez długi czas naukowcy głowili się, czemu 1 na 5 ciąż w mieścinie była ciążą bliźniaczą, w dodatku większość dzieci miała jasne włosy i niebieskie oczy. Autor wydanej niedawno książki Mengele: Anioł Śmierci w Ameryce Południowej specjalizuje się w zagadnieniach związanych z powojennym exodusem nazistów do Ameryki Łacińskiej. Gdy porozmawiał z mieszkańcami Candido Godoi, był już pewien, że lekarz kontynuował swoje eksperymenty poza Europą. Istnieją zeznania, że zajmował się kobietami, prowadząc ciąże oraz lecząc nowymi medykamentami i szczepionkami. Wiadomo też, że kontynuował prace z udziałem zwierząt, ogłaszając, że jest w stanie spowodować, by krowa urodziła bliźnięta płci męskiej. Do dziś obywatele Candido Godoi wspominają nazistę z rozrzewnieniem. Pamiętają go jako kulturalnego i dystyngowanego człowieka, który wypytywał o choroby zwierząt i zapewniał, że sobie z nimi poradzi. Szczepił na gruźlicę i przechwalał się, że może przeprowadzić sztuczne zapłodnienie zarówno u bydła, jak i u ludzi. Przy wjeździe do Candido Godoi widnieje tablica "Witamy w krainie rolników i bliźniąt". Nie mogło też zabraknąć poświęconego im muzeum.

piaek32

2012-07-07, 14:34
Ludzie każdy z was powinien to oglądać z myślą, co by było gdyby to spotkało mnie i moją rodzinę. A co jeśli przez takich jak was kiedyś ktoś sobie upie**oli we łbie że polacy to zło i zrobią nam to samo...

pakicito

2012-07-07, 14:36
Cytat:

Ten sam naród który wydał na świat tego ch*ja i który pozwolił mu mordować naszych rodaków jest teraz adorowany przez sporą część Polaków. Jeżdżą tam i im usługują. Sprzedają własną dupę i honor Polaka j***nym mordercom. To jest najgorsze


i co teraz przez sp***olone rządy Polak ma żyć w biedzie? nie mieć na np. studia dla dzieci, jeździć gofem II i być szcześliwym?
Polak jedzie do Niemiec na zarobek i ja się temu nie dziwię skoro w kraju sk***ysyństwo rządzi

Ver0

2012-07-07, 14:44
W obecnych czasach przydałby się taki Mengele, który pokazałby żydom gdzie ich miejsce. Żydzi którzy wszędzie się panoszą, krzyczą jakimi oni są męczennikami a taka prawda, że najwięcej było Polaków w obozach. Żyd to zło tego świata które trzeba zdusić.

Tafariel

2012-07-07, 16:01
Świat się zbytnio nie zmienił :/ Ale nie wolno nam zapomnieć o takich tragediach bo jeśli zapomnimy to to się powtórzy. @Ver0 - przykro mi z twojego powodu :/ Nie różnisz się niczym od nazistów którzy ciebie spaliliby w piecu tak samo jak żydów i każdego kto nie był niemcem...

qbak

2012-07-07, 16:04
@Bongman

tak urwa bo "bogiem, honorem i ojczyzną" rodzinę wykarmisz

borisklinga

2012-07-07, 16:07
oj biedne żydki :( (((


filmy tego typu jak to zydki zostaly skrzywdzone sa rownie obrzydliwe co filmy gloryfikujace hitlera i nazizm

Belzedup666

2012-07-07, 21:23
k***a za ch*ja nie mogę zrozumieć jak to jest - niemcy urządzili żydkom kaźnię a te pejsiate scierwa nienawidzą Polaków i na każdym kroku nas upakarzają w mediach.
Pewnie niemcy po cichu płacą im odszkodowanie więc są zadowoleni.

Co do innych spraw wiadome jest że to żydzi podczas wojen napoleońskich nauczyli się zarabiać na pożyczkach dla krajów będących w konfliktach.
Od wojen napoleońskich zaczeł się ich wojenny dorobek.
Często było też można przeczytać tezy że właśnie bogaci żydzi ze stanów zjednoczonych pragnąc złota żydów europejskich budowali konflikty i wystawili figurkę zwaną hitlerem.
Jeżeli mi ktoś powie że taki adolfek be z zaszczyku finansowego dostał się do władzy to jest slepy.
To co mówi telewizja trzeba sączyć przez sito zwane: historię piszą wygrani.

elda1987

2012-07-08, 01:24
dlaczego w dokumencie o Mengele jest mało o nim samym i o tych jego sławnych eksperymentach? Znów napchali żydowskich frazesów, że tylko na nich eksperymentowano.

Szkoda mi tej kobiety, która opowiada o tym jak musiała zabić swoje dziecko. To jest tragedia. Prawdziwa tragedia. I to nie ważne, czy to by była Żydówka, Polka, cyganka czy Niemka.