18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Andrychów powraca

hokano • 2014-06-12, 08:41
Pamiętacie sprawę cyganów z miasta Andrychów którzy dostali mieszkania socjalne i (jak zawsze) zamienili je w meliny ? ( Tutaj odnośnik do tamtego tematu http://www.sadistic.pl/andrychow-chce-wypedzic-romow-vt231553.htm ).

Okazuje się że mieszkańcy zaczynają brać sprawy w swoje ręce czego efektem są konflikty między brudami, a mieszkańcami miasta.

Cytat:

Od czasu osiedlenia Romów w centrum Andrychowa (woj. małopolskie) rosną niepokoje i konflikty. - Jeszcze nigdy nie było takiej eskalacji nienawiści, jak w ostatnich dniach - mówią Wirtualnej Polsce wszyscy przedstawiciele stron konfliktu i władz miasta.

Rozbite głowy, stłuczenia, rany i siniaki. To efekty bijatyki między Romami, a mieszkańcami Andrychowa. W zajściu brało udział prawie 100 osób, w tym kobiety i dzieci. Powodem było pobicie młodej Romki, która była na spacerze z dzieckiem. Kobieta była kopana, popychana.

- Zgłoszenie trafiło na policję, zabezpieczono monitoring - mówi w rozmowie z Wirtualną Polską Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa. - W odwecie za ten incydent przyjechali inni Romowie ze Śląska, którzy pobili mieszkańców Andrychowa. To zdarzenie również zostało zgłoszone na policję, która rozpoczęła postępowanie wyjaśniające - dodaje.

- Tak źle jeszcze nie było - twierdzi szef Stowarzyszenia Romów w Polsce, Roman Kwiatkowski. Zaapelował do wojewody małopolskiego o ochronę mniejszości romskiej w Andrychowie. "Zwracamy się o szybkie i skuteczne podjęcie interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz ochrony mienia obywateli Polski narodowości romskiej mieszkających w Andrychowie" - napisał w liście do wojewody.

Choć policja nie prowadzi statystyk bójek na tle etnicznym, Romowie z Andrychowa mówią, że przynajmniej raz dziennie dochodzi do zaczepek lub prowokacji. A to dopiero początek, ponieważ mieszkańcy już zapowiedzieli demonstracje, protesty i stworzenie "obywatelskich patroli".

- Napadła mnie grupa tchórzy, schowanych za kominiarkami. Najpierw obrzucili mój samochód kamieniami, później butelkami, jak wracałem z dziećmi z grilla - opowiada Gerard Linder prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Romów Jamaro.

By zapobiec dalszym ekscesom na tle etnicznym burmistrz postanowił działać. Zwołał naradę przedstawicieli lokalnej społeczności, Romów i policji.

Kamienica niezgody

Wszystko zaczęło się, gdy Romowie otrzymali od władz miasta, w bezpłatne użytkowanie, reprezentacyjną kamienicę w centrum. Obecnie są tam zameldowane 102 osoby.

Okoliczni mieszkańcy narzekają na romskich mieszkańców tej posesji.

- Niech pan spojrzy, ta kamienica była kiedyś wizytówką miasta. Dawno temu, ale była. Od czasu, kiedy miasto przekazało kamienicę Romom, znajduje się w opłakanym stanie, a centrum miasta stało się bandyckim zagłębiem - mówi pani Joanna, 50-letnia mieszkanka Andrychowa.

- U mnie są ciągłe kradzieże, napadanie i zaczepianie, żebranie o pieniądze. Robią dosłownie co chcą. Jak wchodzą do sklepu, to zabierają rzeczy i nawet nie da się tego upilnować, a ja za to muszę płacić - dodaje sprzedawczyni sklepu spożywczego, pani Marta.

Patrole policji i patrole obywatelskie - "Nie będziemy cicho siedzieć"

W jednym szeregu z mieszkańcami Andrychowa stanęli również kibice lokalnego klubu, chcą na ulice wprowadzić "patrole obywatelskie".

- My, którzy zawsze wyrażamy głośno swoje poglądy, bez względu na "polityczną poprawność", czy też inne przykre konsekwencje, które nas za to spotykają, nie będziemy siedzieć cicho i udawać, że wszystko jest w porządku - poinformowali kibice Beskidu Andrychów.

- Skoro władze miasta nie potrafią spełnić warunków Konstytucji, które mówią o zapewnieniu wszystkim mieszkańcom bezpieczeństwa (nie tylko Cyganom, którzy są narażeni na "ataki na tle rasowym"), a policja zwyczajnie boi się cyganerii, musimy sami o bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin zadbać. Będziemy organizować "patrole obywatelskie" codziennie w godzinach wieczornych. Najzwyklejsze spacery w kilkunastoosobowych grupkach w okolicach parku, hali sportowej itp. - dodają anonimowo.

Na jednym z lokalnych portali internetowych, można przeczytać, że szykowany jest również zmasowany atak na Romów podczas "Dni Andrychowa".

Policja zapewnia, że monitoruje sprawę i nie dopuści do dalszego nasilenia problemu, wysyłając na ulice dodatkowe patrole z powiatu i gmin ościennych.

- Interweniujemy zawsze tak, żeby zapobiegać eskalacji. Mamy zwiększone siły, sprawcy poprzednich zajść są poszukiwani - powiedział zdawkowo komendant andrychowskiej policji, Jerzy Paś.

Tomasz Żak, burmistrz Andrychowa w rozmowie z Wirtualną Polską zapewnia, że w jego mieście powiedziano stanowcze i zdecydowanie "nie" dla bandytyzmu bez względu na przynależność kulturową, narodową czy etniczną. - Wszystkie służby są w gotowości i będziemy robić wszystko, by wyeliminować podobne przypadki - zapewnia Żak.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Romowie w Polsce mają status mniejszości etnicznej. Społeczność romska w Polsce liczy około 20 tys. W 21-tysięcznym Andrychowie mieszka ich około 100 osób.



Źródło - WP.PL

aa...........am

2014-06-12, 08:56
jak juz maja tam takie wysypisko to powinni uruchomic jakas spalarnie :hitler:

Da...........id

2014-06-12, 09:07
"Nie dla bandytyzmu" ale jak kradną czy z miasta robią chlew to jest ich kultura.
Największymi sępami w tej sprawie są pseudo dziennikarze, robią aferę z powodu, właśnie - z jakiego powodu, dlatego, że nam nie podoba się ta cygańska "kultura"! Szkoda Pana komendanta bo sam pewnie by pogonił kilku gruzożerców a tak, przed hienami z gazety musi mówić jak to on nie toleruje takiego dbania o interesy mieszkańców i jakie to jest be, że Polacy nie zgadzają się na taką gównianą hołotę.
Niech któryś z dziennikarzy zrobi reportaż o kradzieżach, pobiciach, dewastacji mienia i innych przejawach szeroko pojętej "kulturze" romskiej. Niech porozmawia z tym cyganem co wracał z grilla i się go zapyta, skąd tego grilla zapie**olił, może pomoże właścicielom odnaleźć "zgubę".

go...........ek

2014-06-12, 09:18
brudasy dostały od państwa kamienicę. Ja żeby zarobić na mieszkanie muszę brać kredyt na 30 lat. Poniosło mi to ciśnienie niesamowicie:/ Ja od państwa nic nie dostałem, ale też nic nie chce. Ale nie chce też żeby moje podatki szły na zmarnowanie na te śmieci. Jeszcze dostaną zasiłki i k***a żyć nie umierać! :-x do tego jeszcze nakradną..

Black271

2014-06-12, 09:34
gozdek napisał/a:



Wszystko zaczęło się, gdy Romowie otrzymali od władz miasta, w bezpłatne użytkowanie, reprezentacyjną kamienicę w centrum. Obecnie są tam zameldowane 102 osoby.



Żeeee jaaaak!? Nie słyszałem żeby Polakom oddano w bezpłatne użytkowanie jakiejś reprezentacyjnej kamienicy... ani emerytom, ani weteranom, nikomu! A takiej hołocie proszę bardzo! I się dziwią że syf, brud i bójki są. Ludzi zwyczajnie szlag trafia i nie ma się czemu dziwić. Zwołują spotkania, żeby rozwiązać problem kiedy rozwiązanie jest proste: wymówienie bezpłatnego użytkowania budynku + kontrolowana przez policję eksmisja romów plus kop na drogę a poszli won!

mAr.l0rd

2014-06-12, 10:06
A poza tym, pomijając już zupełnie sprawę kamienicy (której wciąż nie jestem w stanie zrozumieć), to zastanawiam się jakim prawem brudasy mają czelność w jakikolwiek sposób gnoić Polaków powoli przekonując wszystkich, że oni są nieskazitelni i pokrzywdzeni przez wszystkich a Polacy, ci źli i niedobrzy Polacy nie potrafią z nimi współistnieć. Jadąc do innego kraju, nawet na dłużej niż wakacyjne dwa tygodnie nie drę mordy we wszystkich mediach, że nie mam pracy ale chcę więcej zasiłku czy też nie atakuję w grupie ludzi, którzy po prostu idą ulicą. Jeżeli nie jestem z tego kraju (oni nawet swojego nie potrafią stworzyć) to zamykam k***a mordę i żyję spokojnie, uczciwie, pracuję itd. Istnieje kultura człowieka i kultura zwierzęcia.

pkh

2014-06-12, 10:24
cooo że niby mam uwierzyć że rom ma samochód?

____

2014-06-12, 10:45
prowizorycznie ustalona wersja wydarzeń:
1. cygan kradnie rower dziecku w parku, widzący to ludzie spuszczają mu wpie**ol
2. Gimby wybijają szyby w klitkach cygańskich
3. cyganie zbierają się w grupy i w odwecie obijają Polaków
4. Zbierają się kibice w celu odwetu ale konfidenci szybko powiadamiają swoich przełożonych o tym

Media ogólnopolskie ale nie Polskie - bronią cyganów, przemilczają ataki na Polaków a za to robią z normalnych mieszkańców Andrychowa i okolic "skinów"/"rasistów". Mamy super redaktorów portali internetowych, gazet, telewizji - gdzie promuje się gnojenie Polaków i robienie z nich największego zła.

mejsidz

2014-06-12, 10:48
Na pierwszym roku studiów miałem wątpliwą przyjemność mieszkania przez płot z cygańskim obozowiskiem (tak, tak - bo to nie był normalne domy, tylko baraki i jakieś szopy). Nie dość, że ich pomioty potrafiły wejść przez okno na 1-2 piętrze i skroić co lepsze rzeczy, to jeszcze regularnie napie**alali się między sobą. Raz na kilka tygodni była u nich regularna bijatyka i pacyfikowanie przez policję.
Także popieram całkowicie działania mieszkańców Andrychowa, to nienormalne, że Polak u siebie nie może się czuć jak w domu.

~Vuko

2014-06-12, 11:01
Andrychów stolicą cyganów :amused:

ko...........ca

2014-06-12, 13:02
Limanowa ma konkurenta

sn...........r9

2014-06-12, 15:16
O, Gerard L., czołowy andrychowski "mafiozo" i cygaski imperator podwóra teraz się przerobił na prezesa stowarzyszenia romów.
Wcześniej oprócz swojej działalności "biznesowej", pruł mordę w internetach i zapraszał wszystkich "rasistów"na solo.

Jedrass

2014-06-12, 15:58
k***a poprawność polityczna wchodzi do nas pełną parą.Media tak kręcą że w pierwszej kolejności należało by spuścić wpie**ol tym kutafonom medialnym co tak kota ogonem obracają.Tam same lewackie zjeby siedzą i piszą później takie brednie.Całe szczęście że tkanka społeczna jest jeszcze w miarę zdrowa i walczy z tym rakiem nowoczesnej i postępowej europy.

AnteTheOne

2014-06-12, 16:28
zbiorczy dla newsów z Andrychowa :D

DiablicaxD

2014-06-12, 16:58
dziwi mnie jeden fakt gdy Cyganka została zaatakowana policja znalazła na to nagranie z monitoringu i to pewnie nie z jednej kamery, ale gdy tą trójkę w parku pobili romowie okazuje się, że nie ma żadnej działającej kamery w pobliżu.