18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Amerykańska jednostka specjalna DEVGRU

fatherland • 2013-06-09, 21:33
Siemano. Dzisiaj mam kolejną porcję jednostek specjalnych. Tym razem amerykańska DEVGRU znana tez jako SEAL Team Six. Co jak co, ale o jednostkach specjalnych to hamerykanie wiedzą najlepiej.

Muzyka: Imagine Dragons - Radioactive
Enjoy! :karabin:
Edit:Warto wspomnieć, że to oni wyeliminowali Bin Ladena.

Seboolek

2013-06-10, 23:14
Eh. Fajna robota.

kwiatek9624

2013-06-10, 23:39
Cytat: A kilka miesięcy później zgineli w "wypadku" helikoptera.

Ghost07PL

2013-06-11, 00:52
Filmik mało ma wspólnego z DEVGRU. Widać tu zlepek z kampanii promocyjnej MOH:W, filmów, oraz np w 1.56 kolimatorową kopię HWS-a co totalnie dyskwalifikuje rzetelność tego materiału, do tego te ruskie napisy na ścianie przez co śmiem sądzić że to zwykli rekonstruktorzy.

gracii

2013-06-11, 01:28
Widzę że teraz moda na wstawianie Radioactiv we wszystkie filmiki o Jednostkach Specjalnych.

Ranger

2013-06-11, 13:40
DEVGRU to nie jest jednostka antyterrorystyczna tylko antyterrorystyczna grupa sił specjalnych US NAVY SEALs. Poza tym działania AT są tylko jednym z szerokiego spektrum działań, które ta grupa wykonuje.

Cytat:

@fatherland a masz może filmik GROM-u? Widzę, że wrzucasz filmiki o zagranicznych jednostkach specjalnych, a nie ma o naszej rodzimej, która jest na równi nawet z jednostkami z USA



Tia, łykaj dalej tą propagandę... GROM to tylko żenująca kopia SEALs'ów. Bliżej im do rekonstruktorów tej jednostki niż do prawdziwych specjalsów.

Cytat:

gówno tam hamerykanie wiedzą... gdybyśmy mieli taką technologie jak oni, to czyściliby GROMowi lufy



pie**olenie o Szopenie. Gdyby sił specjalne ugandy miały taką kasę i technologię to wtedy też byliby w czołówce...

Cytat:

skoro faceci przeszli bud/s to juz musi sporo o nich świadczyć.



Z tego, co czytałem to SEALsi uważają, że BUD/S i ten cały Hells Week jest przereklamowany i rozdmuchany na potrzeby propagandy. Co oczywiście nie oznacza, że tak łatwo przez niego przejść, ale jeśli ktoś ma odpowiednią motywację to sobie poradzi z ukończeniem.

Ghost07PL

2013-06-11, 15:14
Ranger
Cytat:

Tia, łykaj dalej tą propagandę... GROM to tylko żenująca kopia SEALs'ów. Bliżej im do rekonstruktorów tej jednostki niż do prawdziwych specjalsów.


Niby skąd masz takie informacje? Jesteś na każdym treningu że się tak wypowiadasz? Po prostu kiedyś wszyscy żeby utrzymać się na najwyższym poziomie to uczyli się od SAS, teraz tą rolę przejęli SEALS-i. Uwierz mi że widziałeś tylko procent z tego czego wszystkie jednostki specjalne się uczą bo reszta jest tajna. Pomimo tego i tak wiemy że np od naszego GROMu SEALS-i uczyli się niektórych działań, taktyk więc sobie wyobraź jak to wygląda od wewnątrz...
Cytat:

pie**olenie o Szopenie. Gdyby sił specjalne ugandy miały taką kasę i technologię to wtedy też byliby w czołówce...


serio?? To powiedz mi jak wyglądają siły specjalne ZEA i Arabii Saudyjskiej które mają 100x więcej funduszy... Och zapomniałem poza paroma teami na pokaz do prawdziwych zadań zatrudniają kontraktorów głównie z Blackwater/ Xe company...
Cytat:

Z tego, co czytałem to SEALsi uważają, że BUD/S i ten cały Hells Week jest przereklamowany i rozdmuchany na potrzeby propagandy. Co oczywiście nie oznacza, że tak łatwo przez niego przejść, ale jeśli ktoś ma odpowiednią motywację to sobie poradzi z ukończeniem.

Bo Hells Week jest tylko wstępem selekcjonującym osoby które wiedzą czego naprawdę chcą, do paroletniego treningu który jest prawdziwym sprawdzianem i w trakcie którego odpada o wiele więcej osób.

Ranger

2013-06-11, 15:49
Cytat:

Niby skąd masz takie informacje? Jesteś na każdym treningu że się tak wypowiadasz? Po prostu kiedyś wszyscy żeby utrzymać się na najwyższym poziomie to uczyli się od SAS, teraz tą rolę przejęli SEALS-i.



Jest różnica pomiędzy uczeniem się od bogatszej doświadczeniem jednostki, a kiedy jednostki włażą sobie w dupę. By ujrzeć pozerstwo w polskich jednostkach specjalnych wystarczą zdjęcia i te szczątkowe materiały, które są udostępniane. Gromowiki i JWK wyglądają po prostu jak kopia SEALsów, jakby nie flagi na szpeju to by byli nie do odróżnienia, no może poza tym, że odstają poziomem.

Cytat:

Uwierz mi że widziałeś tylko procent z tego czego wszystkie jednostki specjalne się uczą bo reszta jest tajna



Taki ch*j! Nie jesteś żadnym autorytetem, żebym ci wierzył na słowo.
Z tą tajnością to też doj***łeś... Nasze jednostki specjalne są tak tajne, że wystarczy iść na militarny piknik rodzinny i możesz sobie nastrzelać fotek z żołnierzami JWK/GROMu i pooglądać ich szpej.

Cytat:

To powiedz mi jak wyglądają siły specjalne ZEA i Arabii Saudyjskiej które mają 100x więcej funduszy...


Widzę, że czytanie kontekstu sprawia ci problemy... Te kraje nie czują potrzeby w rozwijaniu swoich sił zbrojnych, bo samą ekonomią trzymają świat za jaja. Trzymają więc tylko to, co fajnie wygląda, a od wykonywania roboty mają agencje militarne, co ma też ten plus, że jest tańsze.

Cytat:

Bo Hells Week jest tylko wstępem selekcjonującym osoby które wiedzą czego naprawdę chcą, do paroletniego treningu który jest prawdziwym sprawdzianem i w trakcie którego odpada o wiele więcej osób.



Capt. Obvious strikes again! :roll:

Ghost07PL

2013-06-11, 16:33
Cytat:

Jest różnica pomiędzy uczeniem się od bogatszej doświadczeniem jednostki, a kiedy jednostki włażą sobie w dupę. By ujrzeć pozerstwo w polskich jednostkach specjalnych wystarczą zdjęcia i te szczątkowe materiały, które są udostępniane. Gromowiki i JWK wyglądają po prostu jak kopia SEALsów, jakby nie flagi na szpeju to by byli nie do odróżnienia, no może poza tym, że odstają poziomem.


Skoro nie umiesz rozpoznać szpeju to nie moja wina... Jeśli chodzi Ci o mundur to jest to SUEZ polska kopia Multicam-a która przez niektórych jest uważana nawet za lepszą ze wzgl na mniejszą ilość zieleni i główne użycie w Afg, a DEVGRU lata teraz w AORze... Gwarantuję tylko że używają w wielu przypadkach(jednak nie we wszystkich!) czego innego... Pisz co niby używają takiego samego (poza bronią głównie niemiecką i belgijską która z racji tego że jest najlepsza do ich rodzaju działań, to używają jej wszyscy i tu zdziwienie są powody by sądzić że Grom np HK416 używał od nich wcześniej, podczas gdy foki latały z hamburgerowymi M4kami i innymi :D ) z nazwami to odpiszę czy tak jest rzeczywiście i sobie sprawdzisz.
Cytat:

Taki ch*j! Nie jesteś żadnym autorytetem, żebym ci wierzył na słowo.
Z tą tajnością to też doj***łeś... Nasze jednostki specjalne są tak tajne, że wystarczy iść na militarny piknik rodzinny i możesz sobie nastrzelać fotek z żołnierzami JWK/GROMu i pooglądać ich szpej.


Czy muszę być jakimkolwiek autorytetem żeby walczyć z oznakami niewiedzy?! Tak są tajne jakbyś nie wiedział i nwm czy chodzi ci o ostatni pokaz w Krk na którym byłem, ale z tymi fotkami z SF-ami to żeś doj***ł :D Rozmawiałem z nimi i wszyscy byli albo zza biurka, albo specjalizowali się w podobnych pracach... Jedynymi SF-ami to byli ci co na wyznaczonym chronionym w obrębie 500m kordonem i w kominiarkach w liczbie parunastu osób dali pokaz.... Poza tym nie trzeba iść na tego typu show żeby widzieć ich sprzęt. Jak każdy rządowy podmiot muszą prowadzić rejestr zakupionych rzeczy, który przejrzysz na ich stronie.
Cytat:

Widzę, że czytanie kontekstu sprawia ci problemy... Te kraje nie czują potrzeby w rozwijaniu swoich sił zbrojnych, bo samą ekonomią trzymają świat za jaja. Trzymają więc tylko to, co fajnie wygląda, a od wykonywania roboty mają agencje militarne, co ma też ten plus, że jest tańsze.


Serio? Kontekstu nie da się czytać, można go pojąć lub zrozumieć. Uganda też ma duże złoża ropy które odkryli z resztą Polacy, a jakoś do pięt nam nie dorastają :D Poza tym raczej nie oni trzymają wszystkich za jaja jako kraje które są zwykłymi pionkami ( tak wiem że ich ci naczelni szejkowie są właścicielami firm!) tylko korporacje w USA jak Exxon mobil itp sterująca większością rynków, jak już co to usa może trzymać za jaja nie oni... Z resztą całkiem ciakawe czy tylko przypadkiem interwencja NATO na bliskim wschodzie zapewniła amerykańskim korporacją przejęcie tam większości złóż i przy okazji ich ochronę min przez naszych wojaków....Gdyby było to dla nich korzystne to byśmy jeździli, albo na rzepaku który jest o wiele wydajniejszy i daje dodatkowe konie mechaniczne, albo kompletnie abstrakcjnie czyli na na wodzie no ale tak nie jest.... Wszędzie tylko zakazy i chore podatki żeby to uciąć. Gdyby stany chciały to ZEA i inni nie mieliby i sił specjalnych i wielu budynków bo połowa firm, jak i Blackwater/Xe które coś tam zrobiły jest z USA więc wystarczy że by tylko wydali zakaz...
Cytat:

Cytat:
Capt. Obvious strikes again!


Rusz mózgiem :P bo widzę że się czepiasz i mieszasz, najpierw w poprzednich wypowiedziach negując to twierdząc iż to propaganda, po czym po mojej odpowiedzi potwierdzając tym głupim zwrotem :D Poza tym cytuj i odwołuj się do całych wypowiedzi jak ja, a nie wyciągaj ich części z kontekstu bo wygodniej jest zmanipulować i pominąć część faktów.

Ranger

2013-06-11, 17:38
Cytat:

Skoro nie umiesz rozpoznać szpeju to nie moja wina... Jeśli chodzi Ci o mundur to jest to SUEZ polska kopia Multicam-a która przez niektórych jest uważana nawet za lepszą ze wzgl na mniejszą ilość zieleni i główne użycie w Afg, a DEVGRU lata teraz w AORze...



Heh, to że ty go uważasz za lepszy kamuflaż to nie znaczy, że jest więcej takich osób :lol:
SUEZ powstał właśnie z tego powodu o którym mówiłem - chęć upodobnienia się do amerykańskich specjalsów. Oni używali Multicamu, dla nas licencja na ten kamuflaż była za droga, więc stworzono ''kopię''(czytaj zaj***no wzór omijając patent) w postaci SUEZu. Oczywiście jak to w Polsce trzeba było wszystko sp***olić i obecnie specjalsi na ten mundur narzekają z prostego powodu - kolory są drukowane warstwowo, co kompletnie zabija oddychalność.

Cytat:

Gwarantuję tylko że używają w wielu przypadkach(jednak nie we wszystkich!) czego innego...



Powtórzę, bo chyba mnie nie zrozumiałeś - koło ch*ja latają mi twoje zwroty typu ''uwierz mi'' lub ''gwarantuję''. Kanapowi komandosi używają takich zwrotów, bo po prostu nie mają argumentów, a brzmią wtedy, jakby mieli coś wspólnego z tematem...
Spójrz sobie jak wyglądają specjaliści z np. jednostek francuskich(np. 1er RPIMa). Zero szpanu, nie biorą udziału w jakichś pedalskich pokazach, żadnego multicamu, mechanixów czy innych ch*jstw, a osiągnięć mają tyle, że GROM może im buty czyścić. W MONie istnieje termin ''kupa sprzętu - zero talentu'' i to idealnie opisuje polskich specjalsów.

Cytat:

Czy muszę być jakimkolwiek autorytetem żeby walczyć z oznakami niewiedzy?!


Tak.

Cytat:

Tak są tajne jakbyś nie wiedział i nwm czy chodzi ci o ostatni pokaz w Krk na którym byłem, ale z tymi fotkami z SF-ami to żeś doj***ł


Między innymi o ten pokaz chodzi, ale specjalsów spotkasz na każdej imprezie, w której bierze udział stanowisko WKU(przynajmniej na śląsku tak jest). Może na tym pedalstwie w Krakowie wykorzystali do tego biurokratów, bo sekcje bojowe brały udział w pokazach, ale z reguły na takie imprezy jeżdżą prawdziwi szturmani. Oczywiście oni najchętniej nie jeździliby wcale, ale w końcu reklama musi być...

Cytat:

Serio? Kontekstu nie da się czytać, można go pojąć lub zrozumieć.


A żeby go pojąć trzeba go przeczytać, zobaczyć lub usłyszeć :roll:

Cytat:

Poza tym raczej nie oni trzymają wszystkich za jaja jako kraje które są zwykłymi pionkami ( tak wiem że ich ci naczelni szejkowie są właścicielami firm!) tylko korporacje w USA jak Exxon mobil itp sterująca większością rynków,


pie**olisz. Rzeczywiście tak jest, ale w krajach, którym USA przyprowadziła wolność, demokrację i coca-colę. Ropa naftowa ze złóż Arabii Saudyjskiej czy Iranu nadal jest tradycyjnie sprzedawana takim koncernom przez co tego typu kraje są kluczowym partnerem ekonomicznym Stanów Zjednoczonych. Co prawda Stanów Zjednoczonych za jaja nie złapią, bo ci od razu przyprowadziliby im demokrację aczkolwiek nadal są w stanie wywołać światowy kryzys paliwowy poprzez wywindowanie cen lub zerwanie współpracy.

Cytat:

Poza tym cytuj i odwołuj się do całych wypowiedzi jak ja, a nie wyciągaj ich części z kontekstu bo wygodniej jest zmanipulować i pominąć część faktów.


Nie będziesz mi, k***a, mówił co mam robić, kanapowy komandosie 8-)

Ghost07PL

2013-06-11, 18:34
Cytat:

Heh, to że ty go uważasz za lepszy kamuflaż to nie znaczy, że jest więcej takich osób
SUEZ powstał właśnie z tego powodu o którym mówiłem - chęć upodobnienia się do amerykańskich specjalsów. Oni używali Multicamu, dla nas licencja na ten kamuflaż była za droga, więc stworzono ''kopię''(czytaj zaj***no wzór omijając patent) w postaci SUEZu. Oczywiście jak to w Polsce trzeba było wszystko sp***olić i obecnie specjalsi na ten mundur narzekają z prostego powodu - kolory są drukowane warstwowo, co kompletnie zabija oddychalność.


Gdzie ja napisałem bezmózgu że wolę SUEZ-a? Moimi faworytami są wzory fińskie i kanadyjskie, a także ostatnio ciekawy projekt powstały w kooperacji Kiwi i Polaków. Naucz się czytać ze zrozumieniem. Co do nanoszenia warstwowo kamuflażu to jak wszędzie gdzie zachodzą na siebie kolory również w Multicamie znawco...Mam Multi od CP jak i miałem przyjemność przymierzenia SUEZ-a oba są z NYCO i tak samo oddychały. Na papierze kopia nawet lepiej wypada bo ma mniej kolorów z resztą... wejdź na jakieś forum najlepiej krawiectwa militarnego to się dowiesz. Jak pisałem z resztą po raz kolejny powtórzę naucz się czytać, te twoje jednostki specjalne na których się wzorują wszyscy używają aktualnie AOR-a :lol:
Cytat:

Powtórzę, bo chyba mnie nie zrozumiałeś - koło ch*ja latają mi twoje zwroty typu ''uwierz mi'' lub ''gwarantuję''. Kanapowi komandosi używają takich zwrotów, bo po prostu nie mają argumentów, a brzmią wtedy, jakby mieli coś wspólnego z tematem...
Spójrz sobie jak wyglądają specjaliści z np. jednostek francuskich(np. 1er RPIMa). Zero szpanu, nie biorą udziału w jakichś pedalskich pokazach, żadnego multicamu, mechanixów czy innych ch*jstw, a osiągnięć mają tyle, że GROM może im buty czyścić. W MONie istnieje termin ''kupa sprzętu - zero talentu'' i to idealnie opisuje polskich specjalsów.

Tak np twoje 1er RPIMa skopiowało motto SAS-u :D Po prostu zatrzymali się gdy to Brytyjczycy "dyktowali modę" Z resztą są z nimi silnie związani u samego źródła. Strasznie oryginalni potrafią tylko flagi białe wywieszać :lol: Poza tym masz tutaj dowód że też dali się "zlansować" FAMASa zamienili na M4 które jest gorsze, a swoje ch*jowe kamizelki na amerykańskie CIRASy :D , hełmy i montaże nvg jaki i latarka nahełmowa "siurka", oraz ładownice podobnie. ( http://3.bp.blogspot.com/-x6ljSR1fqAE/TqRbpR_W2MI/AAAAAAAAARs/Gl7Wy_hDzew/s640/D03_9490.jpg ) Nie musisz mi w niczym wierzyć kanapowy napinaczu, bo jak chcesz to napisz co mają takiego samego i wiedząc że na słowo mi nie uwierzysz, podam ci na tacy link skoro sam nie znajdziesz udowadniając ci tym samym że nie masz racji. Obecnie np GROM lata w polskiej kopii hamburgerskiego munduru, skandynawskim szpeju grupy NFM która produkuje w PL, Polskich butach oraz oczywiście czasami to co sami zakupią. To tak opisując tylko ogólnie. Poza tym odwal się i nie obrażaj PL sił specjalnych bo ich korzenie sięgają znacznie głębiej... Gdyby nie przerwanie ciągłości niepodległości to GROM pewnie byłby jednostką Cichociemnych, a nie tylko ich imienia, no ale w tak dogodnej sytuacji jak Fr niestety nie jesteśmy. Więc ich też obrażasz pało... Teraz porównaj sobie nasze osiągnięcia do ich i nagle się okaże że to oni mogą nam czyścić buty. Teraz lepiej przeproś za obrażanie bohaterów bo chyba sam nie wiesz co właśnie napisałeś :shock: :samoboj:
Cytat:

Cytat:
Czy muszę być jakimkolwiek autorytetem żeby walczyć z oznakami niewiedzy?!

Tak.


tutaj tylko napiszę co kiedyś usłyszałem na wykładzie od profesora mianowicie autorytety są dla tych, którzy są zbyt słabi by mieć własne zdanie i kierować samodzielnie własnym życiem :D
Cytat:

A żeby go pojąć trzeba go przeczytać, zobaczyć lub usłyszeć


Rozumiem że sam strzelam nierzadko byki w tekście ale zaczynanie zdania od A strasznie kuje w oczy...
Po raz kolejny napiszę że kontekstu nie da się przeczytać, ani usłyszeć w skrócie możesz go wywnioskować po przeczytaniu lub usłyszeniu wróć lepiej do szkoły...
Cytat:


pie**olisz. Rzeczywiście tak jest, ale w krajach, którym USA przyprowadziła wolność, demokrację i coca-colę. Ropa naftowa ze złóż Arabii Saudyjskiej czy Iranu nadal jest tradycyjnie sprzedawana takim koncernom przez co tego typu kraje są kluczowym partnerem ekonomicznym Stanów Zjednoczonych. Co prawda Stanów Zjednoczonych za jaja nie złapią, bo ci od razu przyprowadziliby im demokrację aczkolwiek nadal są w stanie wywołać światowy kryzys paliwowy poprzez wywindowanie cen lub zerwanie współpracy.



Nie nie pie**olę jak napisałem w innej części wypowiedzi, której znów nie przytoczyłeś bo wygodniej ci manipulować faktami, USA bez problemu może zastąpić ropę. Co prawda nie nastąpi to natychmiast i wywoła chwilowe załamanie, jednak w dłuższym rozrachunku nic to nie zmieni poza tym że będziemy lać co innego do baku, co do drugiej cz wypowiedzi właśnie mogą tam przyjechać i ich zdemokratyzować :D
Cytat:

Nie będziesz mi, k***a, mówił co mam robić, kanapowy komandosie


Będę mówił! Kanapowy napinaczu wracaj do szkoły bo ci bije! :D

Ranger

2013-06-11, 23:51
Cytat:

Moimi faworytami są wzory fińskie i kanadyjskie,



Tutaj się zgadzamy, choć MARPAT Woodland też całkiem dobrze się spisuje.

Cytat:

Co do nanoszenia warstwowo kamuflażu to jak wszędzie gdzie zachodzą na siebie kolory również w Multicamie znawco...



Cóż, widać jaki z ciebie ekspert... Multicam nie jest nanoszony warstwowo, wszystkie kolory znajdują się w jednej ''płaszyźnie'' w przeciwieństwie do Sueza.

Cytat:

Mam Multi od CP jak i miałem przyjemność przymierzenia SUEZ-a oba są z NYCO i tak samo oddychały.


To jeszcze zależy od kogo ten MC jest, bo CP daje tylko licencję na wzór. Raczej nie posądzam cię o posiadanie odzieży od Crye, bo jesteś za głupi, by zarobić takie pieniądze :)

Cytat:

Na papierze kopia nawet lepiej wypada bo ma mniej kolorów z resztą... wejdź na jakieś forum najlepiej krawiectwa militarnego to się dowiesz.


Papier wszystko przyjmie. Widzę, że wszystkie swoje prawdy objawione bierzesz z papieru :roll:

Cytat:

Jak pisałem z resztą po raz kolejny powtórzę naucz się czytać, te twoje jednostki specjalne na których się wzorują wszyscy używają aktualnie AOR-a


pie**ol, pie**ol - ja posłucham. MONu nie stać na podążanie obecnie panującymi trendami w militariach, nawet kiedy mają kraść patenty. SUEZ pochodzi z czasów, kiedy cały świat ubierał się w MC(nadal tak jest, ale SEALsi się od tego oderwali).

Cytat:

Tak np twoje 1er RPIMa skopiowało motto SAS-u


Tak widzisz zarzucasz komuś nieumiejętne czytanie, a pie**olisz farmazony. RPIMa nie skopiowała tego motta, a zostało ono nadane tej jednostce przez SAS, który w tworzeniu tej jednostki miał bardzo duży udział i do dzisiaj te jednostki ściśle współpracują.

Cytat:

Poza tym masz tutaj dowód że też dali się "zlansować" FAMASa zamienili na M4 które jest gorsze, a swoje ch*jowe kamizelki na amerykańskie CIRASy , hełmy i montaże nvg jaki i latarka nahełmowa "siurka", oraz ładownice podobnie.



Dowód, jak z koziej dupy trąbka, ale podejrzewam, że rzetelnych argumentów wykraczających poza ''uwierz'' i ''gwarantuję'' to raczej od ciebie nie dostanę...
FAMAS lepszy od M4 ? No może na papierze :lol:
Poza tym 1er RPIMa jest jednostką specjalną, a to zapewnia im szerokie spektrum uzbrojenia, z którego korzystają. To nie nasi specjalsi, których stać tylko na zakupienie dwóch sztuk broni do testów...

Cytat:

Obecnie np GROM lata w polskiej kopii hamburgerskiego munduru, skandynawskim szpeju grupy NFM która produkuje w PL, Polskich butach oraz oczywiście czasami to co sami zakupią.


:lol:
Jeśli ''kombinezon ćwiczebny'' jest dla ciebie kopią amerykańskiego munduru to gratuluję spostrzegawczości... k***a, to zupełnie inne mundury, a ich jedynym zbieżnym punktem jest to, że posiadają kieszenie...
I jakie, k***a, polskie buty ? GROMiki biegają w Lowach, Meindlach, Merrellach i innych firmach, które z Polską mają tylko tyle wspólnego, że tutaj sprzedają. Przestań już ciskać pierdołami, bo się tylko ośmieszasz coraz to bardziej.

Cytat:

Teraz lepiej przeproś za obrażanie bohaterów bo chyba sam nie wiesz co właśnie napisałeś


W przeciwieństwie do ciebie ja wiem, co piszę...

Cytat:

Rozumiem że sam strzelam nierzadko byki w tekście ale zaczynanie zdania od A strasznie kuje w oczy...
Po raz kolejny napiszę że kontekstu nie da się przeczytać, ani usłyszeć w skrócie możesz go wywnioskować po przeczytaniu lub usłyszeniu wróć lepiej do szkoły...


Generalnie to ch*j mnie obchodzi, ile razy to jeszcze napiszesz, bo w dupie mam zwolenników twierdzenia ''kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą''.

Cytat:

Nie nie pie**olę jak napisałem w innej części wypowiedzi, której znów nie przytoczyłeś bo wygodniej ci manipulować faktami, USA bez problemu może zastąpić ropę.


Jasne, na papierze to może i może :lol: