18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Allah Akabr

okar19 • 2013-03-18, 03:36
Tak to wygląda z perspektywy kamery zamontowanej na łbie ;-)

raf-ret

2013-03-18, 17:08
A czy oni kiedykolwiek używali muszki i szczerbinki ?

Ji^HaD

2013-03-18, 17:28
na taka odleglosc i tak by sie nie sprawdzily i tak nie wiedza do czego strzelaja xD

Gus

2013-03-18, 19:32
Cytat:

k***a jak mozna tak zaniedbać pekaśkę (PKM) , przecież ona co drugi strzał ma zacięcie, tam w Serbii to na prawde nie wiedzą co to konserwacja sprzętu, żal



To syria, kolego. Słoweńska/Chorwacka/Bośniacka/Serbska/Macedońska/Albańska milicja by ich w trzy dupy rozwaliła ze swoim przeszkoleniem z poboru jeszcze z Jugosławii. Pozatym, prawda.

Cytat:

Jeśli już być bardzo dokładnym, to kolega z kamerką na deklu przerywa w międzyczasie ogień znajomkowi prującemu z SWD albo jakiejś Zastawy (widać tylko broń od tłumika płomienia do początku komory zamkowej w miarę wyraźnie. Czasami mnie zastanawia, skąd oni to wszystko mają.... tak o.

A koleś mógł zostać x czasu temu przeszkolony - taką krowę mimo wszystko ciężko opanować.



Ciekawe spostrzeżenie, nie zauważyłem. Prawdopodobnie to SWD, wszak Syryjska armia ma to na etacie, a nie chce mi się oczu wytężać.

Sprzynt mają z całych baz wojskowych, które rebele przejęli, pozatym pochodne radzieckiego uzbrojenia produkowali w tamtym regionie :
- Syria (import ZSRR i państw sąsiednich + własna produkcja na średnią [imo] skalę)
- Egipt (import ZSRR +własna produkcja, przykładowo dzisiaj w Stanach egipski AKM uważany jest za pukawkę najbliższą AKM made in CCCP + reszta rodzajów uzbrojenia)
- Irak (Jugosławia jako bratni naród w interesach wysłała robotników i przedstawicieli Zastawa Orużje by pierdykneli Saddamowi cacy fabryczkę, od tamtej pory prócz radzieckiego importu mieli kopie broni Jugo + własne modyfikacje w późniejszym okresie).

Natomiast allaha z rurą w swoich szeregach bałbym sie niesamowicie, spójrzcie jak ten idiota operuje "Wampirem"

Cytat:

A czy oni kiedykolwiek używali muszki i szczerbinki ?


Cytat:

na taka odleglosc i tak by sie nie sprawdzily i tak nie wiedza do czego strzelaja xD



O zgrozo używają, choć nieskutecznie (aczkolwiek celne serie nie leżą w funkcjach kaemisty). Na taką odległość mają tych którzy posiadają optykę tj. PSO-1 lub pochodna - 4x powiększenie, lunetka PG-7 2x-3x powiększenie na RPG-29, może lornetę któryś podpie**olił.

Lord_Rzeźnik

2013-03-18, 20:23
okar19 napisał/a:


Napie**alają przed siebie licząc, że kogoś trafią



Amerykanie robią tak samo. W obliczu zagrożenia pewnie każdy by tak zrobił. Nie widziałem jeszcze filmu z perspektywy pierwszej osoby ,gdzie na prawdziwej wojnie jest jakaś walka na dystansie mniejszym niż 500m (co chyba jest granicą skutecznego zasięgu dla większości karabinów? Nie jestem ekspertem od broni.), gdzie widać wroga,albo chociaż czubek turbanu wychylającego się zza murka. Widocznie tak teraz wygląda wojna :)

tomii666

2013-03-18, 20:40
Cytat:

Allah Akabr

:trzesieee:

maverx

2013-03-19, 14:12
widze mamy tutaj ekspertow. to bardzo dobrze. ale czy ten pan z bronia wsparcia piechoty nie probuje byc snajperem? oczywiscie moja wiedza na temat broni opiera sie na battlefieldzie 3 ;] i pytanie do panow ekspertow, czy strzelanie krotkimi seriami z takiej broni jest rzeczywiscie jakas umiejetnoscia?

guziecguziec

2013-03-23, 04:23
Ji^HaD napisał/a:

ale mysza miec te bronie zaj***ne piachem ze po paru strzalach krowa sie zacina



Niekoniecznie, do takich zacięć dochodzi gdy broń pk ma np wadliwy wyłuskiwacz.

maverx napisał/a:

widze mamy tutaj ekspertow. to bardzo dobrze. ale czy ten pan z bronia wsparcia piechoty nie probuje byc snajperem? oczywiscie moja wiedza na temat broni opiera sie na battlefieldzie 3 ;] i pytanie do panow ekspertow, czy strzelanie krotkimi seriami z takiej broni jest rzeczywiscie jakas umiejetnoscia?



Kumple na kursie kiedyś założyli się czy z km PK da się strzelać ogniem pojedynczym. Da się, chociaż przełącznik rodzaju ognia teoretycznie można ustawić tylko w dwóch położeniach: zablokowanym oraz ogień ciągły :)

smyndryl napisał/a:

Eksperty - co to za pukawka i czemu się tak zacina?



Wg mnie km PKM. Ciekawie skrzynkę zmontowali. Standardowo jest na 100 sztuk amunicji, a na filmiku jest podpięta 200setka (z klapką od standardowej skrzynki). Skrzynki na 200 sztuk amunicji są używane w zestawach przeciwlotniczych [oraz na obrotnicach pojazdów] (są mocowane na trójnogu [stelażu], więc nie mają możliwości bezpośredniego podpięcia pod broń), a skrzynki na 250 sztuk amo używa się w wozach bojowych (np: BRDM, BWP, BTR itp), w których montuje się wersję czołgową PK czyli PKT.

Jeśli zrobiłem błędy składniowe lub interpunkcyjne to wybaczcie, ale 9h temu wróciłem z poligonu:)

patryk44518

2013-04-24, 14:48
Ej nie wiedziałem że syria jest w stanie wojny z powietrzem :-D