18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Alabai zabija wilka

Macx83wwww • 2021-01-19, 00:52
Alabai (owczarek środkowoazjatycki) wraz Kangalem, Mastiffem tybetańskim oraz Owczarkiem kaukaskim, to w praktyce jedyne rasy psów, które potrafią wygrać z dorosłym wilkiem w starciu sam na sam.

Akcja z gór Kaukazu w Dagestanie.



spoiler

Kastor89

2021-01-19, 12:06
To białe to alabai ? Ja pie**ole ,jak koń k***a ..

nehru

2021-01-19, 12:25
Tymczasem czytając komentarze


Macx83wwww

2021-01-19, 12:38
żmij napisał/a:

Nie mam Twojego lustra, aczkolwiek to dobrze, że sam uznałeś się za członka wymienionej przeze mnie grupy. Być może jest jeszcze dla Ciebie jakaś nadzieja
Nie pisałem o wymowie, lecz o pisowni, geniuszu.

Jeśli zaś chodzi o wymowę- poczytaj, wyciągnij wnioski, smutny ćwoku.



Jak widać sam g. wiesz, nie pisałem o rosyjskiej pisowni, z którą ty wyjechałeś, a nazwa psa nie pochodzi z rosyjskiego, wyraz ,,alabay'', wywodzi się z rodziny języków tureckich z Turkmenistanu “ala” (mottled) and “bai”(obfity) i anglojęzyczna której użyłem jak najbardziej pasuje, л może oznaczać zarówno L jak i Ł, a nie tylko Ł jak napisałeś, poza tym nawet Rosjanie wymawiają nazwę psa przez L.

Macx83wwww

2021-01-19, 12:44
żmij napisał/a:

Nie mam Twojego lustra, aczkolwiek to dobrze, że sam uznałeś się za członka wymienionej przeze mnie grupy. Być może jest jeszcze dla Ciebie jakaś nadzieja
Nie pisałem o wymowie, lecz o pisowni, geniuszu.

Jeśli zaś chodzi o wymowę- poczytaj, wyciągnij wnioski, smutny ćwoku.




Jak widać sam g. wiesz, nie pisałem o rosyjskiej pisowni, z którą ty wyjechałeś, a nazwa psa nie pochodzi z rosyjskiego, wyraz ,,alabay'', wywodzi się z rodziny języków tureckich z Turkmenistanu “ala” (mottled) and “bai”(obfity) i anglojęzyczna której użyłem jak najbardziej pasuje, л może oznaczać zarówno L jak i Ł, a nie tylko Ł jak napisałeś, poza tym nawet Rosjanie wymawiają nazwę psa przez L.

https://www.centralasianstories.net/post/central-asian-shepherd-dogs

https://www.howtopronounce.com/russian/%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B9

żmij

2021-01-19, 12:51
Macx83wwww napisał/a:

Jak widać sam g. wiesz, nie pisałem o rosyjskiej pisowni, z którą ty wyjechałeś, a nazwa psa nie pochodzi z rosyjskiego, wyraz ,,alabay'', wywodzi się z rodziny języków tureckich z Turkmenistanu “ala” (mottled) and “bai”(obfity) i anglojęzyczna której użyłem jak najbardziej pasuje, л może oznaczać zarówno L jak i Ł, a nie tylko Ł jak napisałeś, poza tym nawet Rosjanie wymawiają nazwę psa przez L.





Macx83wwww napisał/a:

Jak widać sam g. wiesz, nie pisałem o rosyjskiej pisowni, z którą ty wyjechałeś, a nazwa psa nie pochodzi z rosyjskiego, wyraz ,,alabay'', wywodzi się z rodziny języków tureckich z Turkmenistanu “ala” (mottled) and “bai”(obfity) i anglojęzyczna której użyłem jak najbardziej pasuje, л może oznaczać zarówno L jak i Ł, a nie tylko Ł jak napisałeś, poza tym nawet Rosjanie wymawiają nazwę psa przez L.



Jąkasz się?

Cyt za wiki: "Owczarek środkowoazjatycki (oryginalna nazwa ros. среднеазиатская овчарка) – rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie górskim, wyhodowana w Azji Środkowej, na terenie Rosji. Jego pierwotnym przeznaczeniem była ochrona zwierząt hodowlanych przed wilkami oraz stróżowanie. ..."


Zwróć uwagę na zwrot "...na terenie Rosji..."


Poczytaj jednak o wymowie, wciąż wychodzisz na durnia...


:homer:

Sadoletocioty

2021-01-19, 12:59
Żmij wygrał starcie. Piwko dla niego. Autor posta dał dupy i tyle!

żmij

2021-01-19, 13:01
Macx83wwww napisał/a:

Jak widać sam g. wiesz, nie pisałem o rosyjskiej pisowni, z którą ty wyjechałeś, a nazwa psa nie pochodzi z rosyjskiego, wyraz ,,alabay'', wywodzi się z rodziny języków tureckich z Turkmenistanu “ala” (mottled) and “bai”(obfity) i anglojęzyczna której użyłem jak najbardziej pasuje, л może oznaczać zarówno L jak i Ł, a nie tylko Ł jak napisałeś, poza tym nawet Rosjanie wymawiają nazwę psa przez L.




Nie pisałeś o pisowni rosyjskiej, ale podparłeś się takim linkiem: https://www.howtopronounce.com/russian/%D0%B0%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D0%B9
Badałeś się kiedyś pod kątem schizofrenii?

Macx83wwww

2021-01-19, 13:09
żmij napisał/a:

"Owczarek środkowoazjatycki (oryginalna nazwa ros. среднеазиатская овчарка) – rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie górskim, wyhodowana w Azji Środkowej, na terenie Rosji. Jego pierwotnym przeznaczeniem była ochrona zwierząt hodowlanych przed wilkami oraz stróżowanie. ..."



"Owczarek środkowoazjatycki (oryginalna nazwa ros. среднеазиатская овчарка) – rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie górskim, wyhodowana w Azji Środkowej, na terenie Rosji. Jego pierwotnym przeznaczeniem była ochrona zwierząt hodowlanych przed wilkami oraz stróżowanie. ..."

Całość trzeba było wkleić, a nie manipulować, Polska też niestety leżała przez pewien czas na terenie Rosji - za wikipedią ,,Jest to jedna z najstarszych ras na świecie. Źródła podają, że rasa liczy sobie ok. 4000–5000 lat. Jedna z teorii głosi, że owczarek środkowoazjatycki pochodzi od dawnych mastifów azjatyckich[2] i jest protoplastą mastifa tybetańskiego. Inna, że wywodzi się właśnie od niego.
Owczarek środkowoazjatycki pochodzi z rejonów Kazachstanu, Turkmenistanu, Kirgistanu, a także Uzbekistanu. Wykorzystywany do pilnowania licznych stad zwierząt hodowlanych, należących do ludów środkowej Azji''


,,Nie pisałeś o pisowni rosyjskiej, ale podparłeś się takim linkiem:" .. I znowu manipulujesz jak ostatnia menda, to była odpowiedź na twoje ,,Алабай to alabai? Chodorkowski to Khodorkovskiy a Łukaszenka to będzie Lukashenka, no nie? Ja jebie... Wszyscy kretyni podpierają się germańską trasnskrypcją....

Tłumaczę literki:

А- a
л- ł
а- a
б- b
а- a
й- j

Lobo24

2021-01-19, 13:13
:!: Upy uspkójcie się nim skończy się płaczem.
Co do problemu ataku wilków, niedźwiedzi na trzodę był to powszechny problem i potrzebne było remedium w postaci dużego, mocnego psa - zwanego najczęściej wolkodawem. W zależności od regionu. Mastiff Hiszpański. Podobny do Ałabaja Kuchi Koochi czy jakoś tak.
W okolicach Pakistanu, Indii potężny

Persia (Iran) to okolice psa Sarabi

I na koniec Ałabaj


Macx83wwww

2021-01-19, 13:34
żmij napisał/a:

Zwróć uwagę na zwrot "...na terenie Rosji..."



Ty zwróć uwagę na to





żmij napisał/a:

Jąkasz się?
Cyt za wiki: "Owczarek środkowoazjatycki (oryginalna nazwa ros. среднеазиатская овчарка) – rasa psa zaliczana do grupy molosów w typie górskim, wyhodowana w Azji Środkowej, na terenie Rosji. Jego pierwotnym przeznaczeniem była ochrona zwierząt hodowlanych przed wilkami oraz stróżowanie. ..."
Zwróć uwagę na zwrot "...na terenie Rosji..."



Doucz się ta rasa ma 5000 lat, wyhodowana przez Azjatów, a to tereny Rosji.....





żmij napisał/a:

Zwróć uwagę na zwrot "...na terenie Rosji..."



Lekcja historii i geografii, Polska podobne jak Turkmenistan też była na terytorium Rosji, ale ciężko nas nazwać Rosjanami..




żmij

2021-01-19, 13:54
Nie zesraj się.
Ałabaj to ałabaj i ch*j.

polakwrocek

2021-01-19, 14:06
A przecież wilki specjalizują się w walce 1 na 1 prawda... ?
Prawda ?

waisu88

2021-01-19, 14:19


tutaj ostateczne wyjaśnienie, kiedy stosujemy i czytamy "l" a kiedy "ł"

Z polskiej wikipedii

Punkt dla Żmija

Macx83wwww

2021-01-19, 14:46
żmij napisał/a:

Nie zesraj się.
Ałabaj to ałabaj i ch*j.



W Turkmeńskim oryginale jest Alabay i to jest prawidłowa nazwa, reszta to przeróbki.