18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Akcja rabunkowa

~_Yarko_ • 2022-07-15, 11:47

Zakończona niepowodzeniem.

PanKukuruźnik82

2022-07-15, 11:52
Właśnie dlatego dostep do broni palnej powinien być w Polsce powszechny (uproszczone zasady, oczywiście dla niekaranych)

spike2222

2022-07-15, 12:48
PanKukuruźnik82 napisał/a:

Właśnie dlatego dostep do broni palnej powinien być w Polsce powszechny (uproszczone zasady, oczywiście dla niekaranych)



Ale to też działa w drugą stronę, w Polsce napadają najczęściej z "przedmiotem przypominająctym bron" więc generalnie nigdy nikomu podczas npadu nie dzieje się w krzywda. W twoim przykładzie, koleś napadłby mnie z prawdziwym glockiem

Siriuz

2022-07-15, 14:07
spike2222 napisał/a:

nigdy nikomu podczas npadu nie dzieje się w krzywda



tak, zwłaszcza napastnikom

Ryju1983

2022-07-15, 14:12
Akcja zakończona pełnym powodzeniem. Przyszedł złodziejaszek po fanty a zarobił kulkę :-D

m_ivan

2022-07-15, 14:34
PanKukuruźnik82 napisał/a:

Właśnie dlatego dostep do broni palnej powinien być w Polsce powszechny (uproszczone zasady, oczywiście dla niekaranych)



Myslenie życzeniowe, podparte fałszywym osądem że byłbyś szybszy. Obecna sytuacja wydaje się być ok, z załatwieniem sobie pozwolenie nie ma kłopotu, a na rynku nie ma tony broni. Taka równowaga.

Misiuniek

2022-07-15, 14:50
Nie zgodzę się. Dla mnie zakończyła się powodzeniem.

JednorękiBandyta

2022-07-15, 15:47
spike2222 napisał/a:

Ale to też działa w drugą stronę, w Polsce napadają najczęściej z "przedmiotem przypominająctym bron" więc generalnie nigdy nikomu podczas npadu nie dzieje się w krzywda. W twoim przykładzie, koleś napadłby mnie z prawdziwym glockiem



Ale to nie dlatego nie ma pozwolenia tylko po prostu boją się uzbroić społeczeństwo dałbyś swojemu niewolnikowi pistolet? Wtedy nie mogliby wpadać w czasie plandemi komuś do lokalu bo ich pieski by się już bały tak sobie pozwalać, ludzie przez tą srajdemie popełniali samobójstwa bo tracili dorobek życia, myślisz że dadzą im broń? Nie ma co szukać jakiś moralnych aspektów typu przestępczość, wystarczy wprowadzić odpowiednie kary i nikt się nawet nie odważy z bronią napaść na bank dla paru tysięcy wiedząc że dostatnie 20 lat bezwzględnego ciężkiego wiezienia z ciężka pracą i 0 jakichkolwiek wygód.

Albo i gorzej nie ma co pisać o ucinaniu rąk i tak dalej bo nie jesteśmy w średniowieczu i sami wykonujący taki wyrok wcale nie byli by lepsi od skazanego.

Justynka99

2022-07-15, 16:38
W Polsce bardzo łatwo jest wyrobić sobie pozwolenie na broń. Jest również mnóstwo broni palnej, która jest legalna. Z grubsza - praktycznie każdy, kto tylko chce może broń posiadać. Po prostu ci marudzący na brak dostępu do broni to osoby, które teraz są rozmarzone i wyobrażają sobie, że obkupiłyby się jak Rambo t wciąż niczego w tym kierunku nie zrobią.

JednorękiBandyta

2022-07-15, 18:10
Justynka99 napisał/a:

W Polsce bardzo łatwo jest wyrobić sobie pozwolenie na broń. Jest również mnóstwo broni palnej, która jest legalna. Z grubsza - praktycznie każdy, kto tylko chce może broń posiadać. Po prostu ci marudzący na brak dostępu do broni to osoby, które teraz są rozmarzone i wyobrażają sobie, że obkupiłyby się jak Rambo t wciąż niczego w tym kierunku nie zrobią.



Jest pare filmików o tym na YT.

nervel123

2022-07-15, 18:45
JednorękiBandyta napisał/a:

Ale to nie dlatego nie ma pozwolenia tylko po prostu boją się uzbroić społeczeństwo dałbyś swojemu niewolnikowi pistolet? Wtedy nie mogliby wpadać w czasie plandemi komuś do lokalu bo ich pieski by się już bały tak sobie pozwalać, ludzie przez tą srajdemie popełniali samobójstwa bo tracili dorobek życia, myślisz że dadzą im broń? Nie ma co szukać jakiś moralnych aspektów typu przestępczość, wystarczy wprowadzić odpowiednie kary i nikt się nawet nie odważy z bronią napaść na bank dla paru tysięcy wiedząc że dostatnie 20 lat bezwzględnego ciężkiego wiezienia z ciężka pracą i 0 jakichkolwiek wygód.
Albo i gorzej nie ma co pisać o ucinaniu rąk i tak dalej bo nie jesteśmy w średniowieczu i sami wykonujący taki wyrok wcale nie byli by lepsi od skazanego.



pie**olicie tyrady a 3k PLN, psychotesty, 3 miesiace i ktoś ogarnięty ma pozwolenie + do tego hajs na broń i sejf. Ale lepiej płakać niż sie zorientować co i jak :ja_pie**ole:

Ajot

2022-07-15, 19:20
Nic bardziej mnie nie wkoorvvia niż widok całkowitych partaczy, nawet jeżeli to bandyci.

JednorękiBandyta

2022-07-17, 11:00
@Up ale wy nie rozumiecie nie nie każdy może sobie ot tak sobie zrobić pozwolenie i dlatego odpisałem jest parę filmików o tym na YT specjalnie skróciłem komentarz bo nie chciałem się już rozpisywać na maglowany tutaj temat wielokrotnie... Szary człowiek który prowadzi biznes nie ma pieniędzy ani czasu na zj***ne z tym formalności... Bogaty Janusz z domkiem jak wy widocznie ma czas i hajs na pie**olenie jeżdżenie raz na jakiś czas postrzelać są różne pozwolenia są filmiki nie bd się tutaj rozpisywać a up ty pie**olisz 3k chyba k***a sam ten sejf...? Nie ma legalnej broni te pozwolenia to tylko omijanie systemu bo sama nazwa przykładowo pozwolenie sportowe...Chyba jasno mówi że to pozwolenie w celach sportowych użyj ją w obronie jak myślicie potraktują to jako obronę konieczną :roll: Broń legalna = legalne użycie jej do obrony a nie też samo jej posiadanie...

adriawid

2022-07-18, 11:04
Tak powinno być za każdym razem. Piękne dla oczu!

to...........10

2022-07-18, 16:23
JednorękiBandyta napisał/a:

przykładowo pozwolenie sportowe...Chyba jasno mówi że to pozwolenie w celach sportowych użyj ją w obronie jak myślicie potraktują to jako obronę konieczną Broń legalna = legalne użycie jej do obrony a nie też samo jej posiadanie...



Bredzisz. W obronie konieczniej możesz użyć wszystkiego, nawet nielegalnie posiadanej broni. Oczywiście w tym ostatnim przypadku bekniesz za posiadanie, ale nie za obronę.