18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Ra...........hi

2017-04-24, 12:22
Ja tam się nie dziwę. Trzeba coś ćpać, aby wmyślać tak upośledzone animacje.

nowynick

2017-04-24, 12:23
heh są tam tacy mistrzowie od rysowania postaci, animowania gestów czy min i są zj***ni życiem niedoceniani rysownicy co słyszą "narysuj k***a półkę w tle, ale nie taką debilu z jakimiś zabawkami... no nie misie jełopie, coś fajnego dla odmiany!", no i potem taki wk***iony człowiek troluje jak może :D

C.Z.E.S.I.E.K

2017-04-24, 13:21
nowynick, ... i są jeszcze goście od mangi i anime 8-)
spoiler

nowynick

2017-04-24, 13:35
:roll:

Ci od mangi, anime czy hentai to efekt dwukrotnego zbombardowania tego samego kraju bronią atomową nie LSD ;)

C.Z.E.S.I.E.K

2017-04-24, 14:18
nowynick, niezupełnie. Teraz na poważnie...
To niektórym znany obraz Stańczyka, pędzla Matejki z XIX wieku:

A oto obraz japoński o pół wieku starszy, autorstwa Tōshūsai Sharaku (jeden z lepszych):

Różnice w balansie między formą a treścią.
I to przed bombą atomową.
Ale wracając do bajek... W latach 60' japońce wypuścili taki twór jak Tetsuwan Atomu (na nasze Astroboy). Graficznie odpowiadało amerykańskiemu Popeyowi (w podobnym czasie powstawały).
nowynick napisał/a:

a weź narysuj dokładny portret Japończyka żeby oddawał rzeczywistość... Przecież potem k***a pół Japonii zapyta Cię czemu to akurat ich narysowałeś...


Dalej na poważnie...
To się tyczy każdej rasy. W zasadzie szkicowanie Azjatów (tak aby się różnili :-P ) wychodzi mi całkiem nieźle. Poziom ten sam co w przypadku białych. Natomiast problem miałbym z mudżynami, bo dla mnie różnice są niewielkie między osobnikami.

Fakt jest taki, że Japończycy stworzyli oryginalny sposób rysowania. Może małorealistyczny, ale na tyle prosty, że każdy łatwo może się tego nauczyć.

nowynick

2017-04-24, 14:32
Up

a weź narysuj dokładny portret Japończyka żeby oddawał rzeczywistość... Przecież potem k***a pół Japonii zapyta Cię czemu to akurat ich narysowałeś... W ich przypadku sztuka wyolbrzymiania drobnych cech charakterystycznych twarzy czy grymasu jaki dany Japończyk robi to jedyna szansa żeby wszystkie twarze na obrazie nie były kopiuj - wklej :D

Genzerum

2017-04-24, 15:46
@nowynick

Ale ty głupi jesteś... Nie masz styczności z Azjatami na co dzień, to zdaje ci się, że wszyscy są tacy sami. Pobyłbyś w dowolnym azjatyckim kraju np. tej Japonii, dłużej niż na wakacje, popracował tam, pożył, to nawet byś nie zauważył, kiedy zacząłeś ich rozróżniać.

nurgiel

2017-04-24, 15:53
@ nowynick
Ignorancja przeciętnych jednostek. Tak, przeciętnych, bo ja się zna Azjatów, to przeciętny Azjata też uważa, że biali wyglądają tak samo i trudno ich rozróżnić.

gonzales1988

2017-04-24, 19:40
Wy jestescie slepi naprawde? 2 obrazki pobawcie sie dluzej w "znajdź roznice". Brakuje jakis group. To moze byc jaki kolwiek inny związek. Chyba ze jakis spec w koncu sie wypowie?

~Velture

2017-04-24, 20:33
gonzales1988 napisał/a:

Wy jestescie slepi naprawde? 2 obrazki pobawcie sie dluzej w "znajdź roznice". Brakuje jakis group. To moze byc jaki kolwiek inny związek. Chyba ze jakis spec w koncu sie wypowie?


Różnicę widać od razu. Masz cyklopenten (a dokładniej aminocyklopenten) we wzorze a w filmie benzen (czy tam cykloheksan bo nie ma na filmie dokładnie zaznaczone).
Jednak widać też oczywiste odniesienie do lsd bo żadna inna lizergamina nie wygląda tak jak ta półka.